Jump to content
Piotrek

Idea Bank - Leasing - Opinie, Warunki

Recommended Posts

Piotrek

123.gif

 

Leasing w Idea Banku - podstawowe warunki:

 


Wysokość finansowania: od 15 000 zł netto.

Okres finansowania: od 24 do 84 miesięcy dla pojazdów; od 24 do 60 miesięcy dla maszyn i urządzeń

Wysokość wpłaty własnej: od 5% leasing środków trwałych; od 0% w przypadku leasingu pojazdów

 

Atuty oferty: Uproszczona procedura - do zawarcia umowy wystarczą jedynie wypełniony wniosek leasingowy i dokumenty rejestrowe firmy; Dla nowych firm - już od pierwszego dnia działalności firmy; Krótki czas oczekiwania na decyzję;

Kontakt z doradcą
Zobacz szczegóły

 

 


Czy warto skorzystać z leasingu w Idea Banku? Opisz swoje doświadczenia z tym bankiem i wyraź swoją opinie o leasingu Idea Bank. Pomóż innym osobom którzy właśnie rozpoczęli działalność gospodarczą lub prowadzą firmę od niedawna i szukają wsparcia finansowego.

 

Oferta leasingu Idea Banku jest dla Ciebie niejasna? Masz szczegółowe pytania o zdolność kredytową, warunki, oprocentowanie, czas oczekiwania na decyzję itp.? Zadaj je w tym wątku, a doradcy kredytowi Idea Banku, udzielający się na forum z pewnością na nie odpowiedzą.

Guest nie

Jestem klientem Idea Leasing i zdecydowanie odradzam. Pracownicy są bezczelni i niekompetentni, opłaty bardzo wysokie. Następny samochód na pewno będę brać w innej firmie. Oferta była bardzo droga, nie wszystko do końca wyjaśnione. Naprawdę odradzam.

Guest bart007

Potwierdzam co napisał przedmówca - pracownicy niekompetentni - przyjmowani na zasadzie mam głowe i ręce to się nadają, opłaty z kosmosu dodatkowego - ostatnio dostałem opłatę za wydanie upoważnienia wypłaty odszkodowania - 200 zł netto - właścicielowi pojazdu powinno zależeć że dbam o samochód, ŻADNA INNA FIRMA NIE POBIERA ZA TO OPŁATY.

Guest Gość007

BARDZO WYSOKIE OPŁATY DODATKOWE, FAKTRUJĄ NAWET ZA WYDANIE UPOWAŻNIENIA DO NAPRAWY SAMOCHODU 200 ZŁ NETTO.

Nigdy wcześniej faktury za wydanie upoważnienie nie otrzymałem (DNB, Toyota leasing, |WBK). Poza tym Idea leasing tak jak i Idea Bank, Getting Bank to jeden wielki bałagan.

Guest Idealeasing

Przestrzegam wszystkim przed podpisaniem umowy leasingowej w tej firmie. Umowa leasingu jest tak stworzona, że korzystający nie ma żadnej możliwości wypowiedzenia umowy. Nawet jeśli powodem wypowiedzenia umowy byłoby niewywiązanie się z umowy przez leasingodawcę.

Podpisałem umowę leasingu 5 pojazdów w tej firmie. Protokół zdawczo odbiorczy pojazdów został podpisany dnia 8 lutego. Dokumenty wysłane zostały dopiero 19 lutego w nocy, a odebrałem je dopiero 20 lutego! 12 dni zwłoki (powinienem otrzymać pojazdy gotowe do pobierania pożytku z ich użytkowania od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego). 14 marca skończyła się ważność dowodów rejestracyjnych pojazdów (pojazdy były nowe, więc dostały tymczasowe dowody na okres jednego miesiąca). I od 14 marca rozpoczęło się moje bieganie do Idea Banku, do placówki Idea Leasing w Warszawie i kontakt z nimi telefoniczny. Wysyłałem również wezwania do wydania tych dowodów. W placówce otrzymywałem informację, że zajmuję się takimi sprawami "rejestrator" i oni nie mogą przyjąć ode mnie dowodów miękkich i przekazać ich rejestratorowi, aczkolwiek przekażą mu moją prośbę o kontakt. Oczywiście wszystko na nic. Przez prawie 3 miesiące próbowałem wydębić te dokumenty, a pojazdy stały nieużywane! W tym czasie najpierw walczyłem o to, aby w ogóle wydali mi umowy leasingu (podpisuje się dwie wersje umowy leasingu na miejscu i czeka, aż Idea Leasing jedną odeśle do użytkującego). Wiele pism, wezwań, telefonów i w końcu dotarły. Ale jak się okazało jednej z umów nie ma w ogóle, a w reszcie są braki (tu podpisu nie ma, tam nie ma faktury, tam protokołów, a w jednej upoważnienia do użytkowania). W końcu 6 maja wypowiedziałem umowy leasingu z winy nie wywiązania się z umowy ze strony Idea Leasing. Dnia 16 maja dostałem odpowiedź, w której Idea Leasing informuje mnie, że nie uznaje mojego wypowiedzenia za skuteczne. Dnia 20 maja Idea Leasing wypowiada mi umowy Leasingu z mojej winy, bo nie płaciłem rat leasingowych pojazdów, których nie mogłem użytkować! Sprawa wylądowała w sądzie, a Idea Leasing ani myśli polubownie załatwić sprawy. Dlatego właśnie nie polecam wiązania się jakimikolwiek umowami z tą firmą!

W razie czego pozostawiam kontakt, gdyby ktoś był w podobnej sytuacji i chciał w jakiś sposób połączyć siły, lub gdyby jakiś jeszcze dziennikarz chciał, abym udzielił mu wywiadu w tej sprawie. mailto: leasingidea@wp.pl

emka999

Instytucja zwana IDEA BANKIEM jest gorsza niż połączenie ZUS i US w jedno.

Brak kontaktu.

Spychologia - załatwiają sprawę przez infolinie i dział obsługi klienta - czyli brak jakiejkolwiek odpowiedzialności

Za każdą najdrobniejszą formalność wystawiają faktury na konkretne sumy

Osoby oferujące leasing w tym przypadku Pani z Częstochowy - kłamią i nie mówią prawdy co do umowy. Ostateczną wersję podsuwają pod nos chwilę przed jej podpisaniem, gdy wszystko już jest zapięty na ostatni guzik i nie ma możliwości wycofania się.

Jakieś ukryte ubezpieczenia, których istnienie wychodzi już po podpisaniu umowy.

Koszmar

Pierwszy i ostatni raz korzystam z ich usług.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Hymphh
   By Hymphh
   Od kiedy istnieje firma: 06.04.2018
   Wiek przedsiębiorcy: 23
   Przedmiot leasingu (rodzaj, marka, model):Renault Megane RS 
   Rok produkcji: 2019
   Nowy czy używany: Nowy
   Kto będzie dostawcą (autoryzowany sprzedawca, komis, inna firma, osoba prywatna): autoryzowany dealer
   Wartość netto przedmiotu leasingu:102.845 zł
   Czy będzie wystawiona faktura z pełnym VATem czy VAT marża: prowadzę DG na zasadach ogólnych, KPiR
   Preferowany okres leasingu: 36 / 48
   Preferowana wielkość opłaty wstępnej: 0 %, 1 % lub max. 5 % ORAZ JAK NAJWIĘKSZY MOŻLIWY WYKUP
   KOD POCZTOWY 44-321
   Przeterminowane zobowiązania (czyli sytuacja w bazach BIK, BIG,KRD):krótki opis, jak duże zaległości, jakie są opóźnienia itp... Bik opóźnienia w kredytach się pojawiły, wpis w BIG 
  • auss
   By auss
   Od kiedy istnieje firma: 04.2013r
   Wiek przedsiębiorcy: 33
   Przedmiot leasingu (rodzaj, marka, model): Motocykl Yamaha MT125
   Rok produkcji: 2019
   Nowy czy używany: nowy
   Kto będzie dostawcą (autoryzowany sprzedawca, komis, inna firma, osoba prywatna): autoryzowany sprzedawca
   Wartość netto przedmiotu leasingu: 19500
   Czy będzie wystawiona faktura z pełnym VATem czy VAT marża: pełny VAT
   Preferowany okres leasingu: 24 lub 36 miesięcy
   Preferowana wielkość opłaty wstępnej: 0% lub 10%
   Preferowana wielkość wykupu: najwyższa możliwa
   Przeterminowane zobowiązania (czyli sytuacja w bazach BIK, BIG,KRD): brak
      
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.