Jump to content
bonii

Rezygnacja z polisolokaty Aegon

Recommended Posts

bonii

Witam, chciałam zrezygnować z polisolokaty w Aegonie. Do tej pory wpłaciłam 10 składek w wysokości 300 zł, każda. Dowiedziałam się, że jeżeli teraz zrezygnuję to towarzystwo ubezpieczeniowe odbierze mi 99% moich składek. Co mogę z tym zrobić?

Linki
Doradca Lubuskie

Sądzę że nic. Zapewne taki był zapis w umowie

Finansolog
Sądzę że nic. Zapewne taki był zapis w umowie

No tak, ale przecież całkiem niedawno uznano tego typu zapisy za klauzule zakazane, natomiast ubezpieczyciele zostali obciążeni karami. Jak dla mnie to kieruj się do Rzecznika Ubezpieczonych.

efstu

Dość długo trzeba czekać na odpowiedź Rzecznika. Wyda opinię i co dalej? Nic się z tym nie zrobi. Pozostaje droga sądowa.

ulfinansowa

Przydało by się przeczytać fora o polisolokatach albo chociaż umowę przed jej zawarciem, ludzie mają pod nosem pokazane w co się pakują ale są zbyt leniwi żeby o tym przeczytać.

ŚwiadomyPraw

Witam, Doradco to nie prawda ze nic sie nie da zrobić, bo było postanowienie umowne. Takie postanowienie dot. ww. Opłat likwidacyjnych mających zastosowanie w przypadku rezygnacji, można unieważnić poprzez stwierdzenie, iż narusza ono znacznie interes konsumenta i zasady wspołżycia społecznego. Ponadto jeżeli chodzi o Argon to sprawa jest prosta bo są już wpisane klauzule i należy gęsie na nie powołać jeżeli mamy ten sam produkt. Zatem unieważnienie opłaty likwidacyjnej na ww. poziomie jest jak najbardziej realne i mozliwe.

mieleszko

Zgadza się. ja odzyskuję pieniądze z opłaty od skandii, ale korzystam z pomocy adwokatów z oplatylikwidacyjne24.pl. sprawa jeszcze w toku, ale już na finiszu. z tego, co czytałem i co prawnicy też potwierdzili, to te opłaty są niezgodne z prawem, więc zapisy zapisami, ale pieniądze można spokojnie odzyskać.

ArFeN

Może nie trzeba rezygnować z polisy. Zawsze mogę pomóc w zarządzaniu inwestycjami w polisie

JPC

Może będę się powtarzał ale z uparciem godnym lepszej sprawy kolejny raz podkreślę - opłaty związane z rozwiązaniem umów z UFK (polisy Aegon, Vienna, Open itd.) są niedozwolonymi postanowieniami umownymi. Co to oznacza? Mówiąc prostym językiem - nigdy nie powinny znaleźć się w umowie. W praktyce jeżeli towarzystwo pobrało jakieś sumy w związku z rozwiązaniem umowy to ma obowiązek je zwrócić. Oczywiście dobrowolnie zazwyczaj nie chce tego uczynić. W zależności od produktu nazwy opłat są różne (likwidacyjna, alokacyjna itd.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu w santander bank

   Dzień dobry.   Moja rodzicielka wzięła kredyt gotówkowy w santander bank, i jak się dowiedziałem ile ma do spłacenia to się za głowę chwyciłem Wypłacone zostało 14600 zł a do spłaty jest 48 x 615 zł czyli wychodzi prawie 30 tys . Samo ubezpieczenie wynosi prawie 9000 zł. Czy istnieje możliwość , rezygnacji z ubezpieczenia po spłacie 2 rat kredytu ? Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam  

   in Ubezpieczenia

  • Credit Agricole - rezygnacja z ubezpieczenia

   Witam   Doczytałem w umowie, że mam możliwość zrezygnowania z ubezpieczenia kredytu w CA. W tym wypadku niewykorzystane środki z ubezpieczenia pójdą na poczet kredytu, czy do mojej kieszenii? W umowie nic na ten temat nie pisze. Ktoś coś wie?

   in Ubezpieczenia

  • Podpisanie umowy kredytowej i rezygnacja z kupna mieszkania.

   Witam.   Proszę o odpowiedź krótko,zwięźle i na temat.Podpisałem umowę kredytową,ale właściciel odmówił mi sprzedaży mieszkania.Bank nie wypłacił nikomu żadnych pieniędzy i nie chcę żeby w ogóle uruchamiał kredyt.Nie potrzebuję już żadnego kredytu.Doradca powiedział mi że po 3 miesiącach umowa kredytowa wygaśnie,mam nic nie robić i niczym się nie przejmować.Czy słusznie? Skoro kredyt nie zostanie w ogóle uruchomiony to nie muszę wypowiadać żadnej umowy i mogę spać spokojnie?

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu.

   Witam, Posiadam kilka kredytów w Santanderze (WBK) od ponad roku. Podczas zawierania dwóch kredytów  w placówce otrzymałem ubezpieczenie które zostało mi to po prostu wciśnięte ale mniejsza - było minęło. Z dwa miesiące po tym dzwoniłem na infolinie z zapytaniem czy mogę zrezygnować z ubezpieczenia, odpowiedź otrzymałem, że owszem mogę lecz raty mogą wzrosnąć. Jak sądzicie? Wkręt czy prawda? Nawet jezeli prawda.. jak sadzicie będzie to opłacalne? Dzisiaj to mi się przypomniało i od razu się

   in Kredyty gotówkowe

  • Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu - czy jest opłacalna?

   Dzień dobry, Posiadam aktualnie w mBanku kredyt który był wzięty na kwotę łączną 13 949,47zł, z czego od razu po jego rozpoczęciu zostały pobrane kwoty:   1 266,98 - prowizja za uruchomienie, 3 182,49 - ubezpieczenie kredytu   Raty płacę regularnie od Stycznia 2016 roku co miesiąc po 224,28zł. Do końca spłaty pozostało 47 rat. Wiem że mogę ubiegać się o zwrot niewykorzystanej składki ubezpieczenia kredytu - z tym że mBank nie chce mi udzielić informacji jaka je

   in Kredyty gotówkowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.