Jump to content
Hermia

Jak ważny jest wkład własny?

Recommended Posts

Hermia

Witam,

Zastanawiam się nad wzięciem kredytu hipotecznego i w związku z tym mam pytanie odnośnie wkładu własnego - czy robi on dużą różnicę a jeśli tak to jaką?Chodzi mi o porównanie sytuacji w której decyduję się na kredyt z i bez wkładu własnego.Czy wkład własny wlicza się w jakiś sposób do zdolności kredytowej,czy ma tylko znaczenie przy ustalaniu wysokości kredytu?Czym różni się kredyt na 100 i więcej procent danej nieruchomości od takiego,gdzie częściowo finansuję ją ze swoich oszczędności?

Guest

wiatm !!!

majac wklad wlasny nie płaci sie ubezpieczenia od jego nie posiadaia w zależnie od banku jest to ok 1000 zł lub wiecej i płaci się to do czasu aż w banku ze spłacanych rat uzbiera się te 20

% wartości inwestycji

doradca lubelski

Teoretyzcnie banki dają kredyty na 80% wartości nieruchomości. Pozostałą nadwyżkę trzeba doubezpieczyć. Jest to generalnie koszt około 3,5% na 3 lub 5 lat. jeśli po tym okresie nie spłacisz kredytu do 80% wartości kredytu, płacisz ponownie.

Dlatego dobrze jest mieć wkład własny na poziomie ok 20%.

Ale są banki które nie wymagają takiego ubezpieczenia więc jeśli się nie ma wkładu własnego może warto pomyśleć nad taką opcją.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.