Jump to content
gumisiek89

Wiosek MDM złożony na narzeczona a za 2 tyg ślub

Recommended Posts

gumisiek89

Witam

Jestem nowy na forum i temat już pewnie był

Moja narzeczona wraz z rodzicami złożyła wniosek o kredyt z MDM, czekamy już na decyzję ponad miejsca i dalej nic tylko dosłanie kolejnych dok. Za niecałe 2 tyg bierzemy ślub będziemy

Doradca Lubuskie

Bardzo chaotyczna wypowiedź

gumisiek89

Ucieło tekst a nie spojrzałem :)

Bierzemy ślub będziemy małżeństwem i będzie zmiana nazwiska. Jak to ma się do MDM do złożonych dok. czy będzie trzeba składać nowy wniosek czy jeszcze jakoś inaczej.

Bożena Myszczyszyn

Wg mnie

 

Status NABYWCY określa się na moment wnioskowania o kredyt MDM i fakt wejścia w międzyczasie w związek małżeński nie powoduje utraty prawa do wypłaty dofinansowania.

 

Niezależnie jednak od dofinansowania mamy kredyt bankowy i instytucja kredytowa ma prawo samodzielnie określać procedury i akceptowalne ryzyko kredytowe, a co do zasady w przypadku małżonków i wspólności ustawowej banki wymagają by razem przystępować do kredytu. Można podpisać akt not rozdzielności majątkowej, ale i tak nie rozwiązuje to sytuacji, bo w umowie kredytowej można spotkać oświadczenie

wszystkie dane dotyczące sytuacji osobistej i majątkowej Kredytobiorcy oraz stanu prawnego i faktycznego Nieruchomości podane przez niego w złożonym w Banku wniosku o udzielenie kredytu i załączonych do niego dokumentach są zgodne z prawdą i nie uległy zmianie do dnia zawarcia niniejszej Umowy

Będzie więc zmiana sytuacji osobistej, a zatem problemy.

Osobną kwestią jest zmiana danych na umowie - to też wymagałoby korekty i nie zawsze można zmienić dane w ostatniej chwili.

 

Jeśli więc do ślubu umowa kredytowa nie zostanie zawarta to jest duże ryzyko, że wniosek trzeba będzie składać od nowa, a wtedy wygaśnie poprzednia rezerwacja środków.

 

Należałoby zapytać te banki, w których jest wniosek jak podejdą do sytuacji, bo informacja o zmianie stanu cywilnego/nazwiska będzie skutkowała wg mnie korektą decyzji i może być to zmiana na decyzję negatywną, bo w momencie zmiany decyzji będzie to kolidowało z procedurami.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.