Jump to content
andzia

Euroloan - wypowiedzenie umowy pożyczki.

Recommended Posts

andzia

Nie zapłaciłam dwóch rat i przysłali mi wypowiedzenie umowy z całkowitą kwotą do spłaty 4200 zł. Oczywiście nie mam tyle pieniędzy teraz. Miał ktoś może tak. Do kogo oddają do windykacji i czy szybko oddają do sądu

Vendetta

Juz kilka wątków o tym było w ciągu ostatnich 2 dni..

Poza tym o starszych nie wspomnę. ..

Poszukaj

NaGranicy

Dobry wieczór,

 

Dalsza część nierównej walki z długami (pomogła rodzina). Sprawa może dlatego dość nietypowa, bo intryguje nas umowa, którą niestety podpisałem z Euroloan i czy można coś z tym fantem zrobić. Opiszę pokrótce sprawę.

 

1) Telefon weryfikacyjny i całe uruchomienie pożyczki odnawialnej było 23 grudnia (paradoksalnie), dostałem wtedy też e-mail z umową, więc niby wszystko okej oraz wypłaciłem pieniądze...Ale z tego, co widzę to data na umowie to 19 grudzień, więc sporządzili ją przed weryfikacją? I w ogóle czemu mi ją wysłali wtedy po 4 dniach na e-mail dopiero? To jest moja dygresja numer jeden.

 

2) Po drugie - wypłaciłem kwotę 2000 zł (limit niby 4550 zł, ale na początku 50% kwoty, więc wziąłem tyle), data płatności pierwszej raty na 31 styczeń (tak pokazuje profil), ale dostałem do domu list z wiadomością, że mogę tam wpisać kod i wziąć całość od razu niby (na adres zameldowania Bóg wie czemu). W tym momencie przy ,,próbie wypłaty" zablokowali mi konto i każą się kontaktować z obsługą klienta - nie mam pojęcia dlaczego właściwie?

 

3) Najważniejsze...Na umowie, którą dostałem mam policzone RRSO dla pożyczki 4550 zł na 12 miesięcy i przy wypłacie kwoty za jednym razem (właściwie jak tego dokonać jak mogę najpierw wypłacić 50% kwoty?). Nie ma na ich stronie żadnej aktualnej kwoty do spłaty...właściwie to nawet nie mogę nic spłacić, bo mam pod mianem rachunek pustą kratkę na stronie. W umowie, którą dostałem też nie widzę rachunku do spłaty, więc właściwie mam sobie go wyczarować skądś (jest tylko informacja, że pożyczkobiorca zobowiązuje się do spłaty kwoty minimalnej na Rachunek bankowy Euroloan)?

 

Czy da się z tym fantem coś zrobić, bo nie ukrywam, że ta umowa wydaje mi się ,,lewa" i chętnie bym ją przy pomocy bliskich spłacił. Kontakt z firmą jest prawie zerowy/nikt nic nie wie albo odsyła do kogoś innego...a kwoty wyliczają sobie niemałe.

adriano001

Euroloan oddaj wszystko ponad pożyczony kapitał... znam kilka osób. pisz reklamacje

NaGranicy

Wszystko ponad pożyczony kapitał tzn.?

 

Bo dzisiaj przysłali wiadomość łaskawie, że kwota do spłaty na dzień dzisiejszy to byłoby 2800 zł (+/- 100 zł)...za kwotę 2000 zł na okres około 20 dni, co przy pożyczce odnawialnej brzmi jak absurd.

 

Czyli wyliczyć kwotę proporcjonalnej spłaty samemu i napisać reklamację?

adriano001

poczytaj umowę, wystosuj reklamacje i śpij spokojnie. nie widziałem żadnej dobrej umowy u nich. ale może się poprawili...

 

lukaszb
22 godziny temu, NaGranicy napisał:

Wszystko ponad pożyczony kapitał tzn.?

 

Bo dzisiaj przysłali wiadomość łaskawie, że kwota do spłaty na dzień dzisiejszy to byłoby 2800 zł (+/- 100 zł)...za kwotę 2000 zł na okres około 20 dni, co przy pożyczce odnawialnej brzmi jak absurd.

 

Czyli wyliczyć kwotę proporcjonalnej spłaty samemu i napisać reklamację?

Tak, można podnieść skutecznie sankcję kredytu darmowego. Wtedy jeżeli ją uznają, albo spłacisz sam kapitał, a jeżeli już nadpłaciłeś powyżej tej kwoty to nadpłatę zwrócą.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • EGRABARCZYK
   By EGRABARCZYK
   Witam.Szanowni Państwo proszę mi odpowiedzieć czy firma EUROLOAN pochodzaca z Szwecji to dawniej zlikwidowana firma czy to bank Vannuis Bank,która udzielała pożyczek w formie limitów.Do mnie napisali,że cjhcą mi przyznać 5000 zł limitu ale ja nie chcę mieć z nimi styczności z powodu wyłudzenia 500 zł więcej niż to było w umowie.Firma Vanquis bank zamknęła swoja DZIAŁALNOŚĆ W Warszawie mając placówkę,pojawiła się w 2013 roku bądź 2012 roku tak to wyczytałam i skojarzyłam sobie Firma mająca biuro centralne w Szwecji to obecnie EUROLOAN a dawniej Vanquis Bank.Pożyczki w formie limitu do 10000 zł wtedy Vanqquis bank przesyłał karty kredytowe z których można było robić transakcje,czyli zakupy w sklepach jak i wypłaty środków z bankomatów,gdzie prowizja wynosiła 40 zł.Euroloand mieści się przy ul.Inflackiej w Warszawie,ma tu siedzibę.Czy to jest dawny Vanquis Bank. Ktoś tu miał,lub ma styczność z tą firmą.Proszę Pana Lukaszb o informację na temat Euroloand jak oni działają,na jakich zasadach,czy nie ma tu ukrytych opłat jak pisałam wyrwali ode mnie 500 zł więcej,gdy likwidowali swoja placówkę w Polsce,wielu ludzi zrobili w bambuko,którzy musieli zwrócić kilkanaście tysięcy złotych najwięcej 15000 zł miała koleżanka do oddania musiała to spłacić nie przystali na raty,więc musiała pożyczyć w banku 10000 zł od rodziny pożyczyła 5000 zł proszę coś napisać o dawnym Vanquis Banku obecnie zdaje się Euroloand.Za wiadomości o tej firmie bardzo dziękuję.
  • dluzniczka11
   By dluzniczka11
   Witam
    
    
   Wzięłam pożyczkę w Eurolan. Wplacilam dwie raty po 700 zl.Nie wpłaciłam dwóch kolejnych i przesłali upomnienie z całą kwota pożyczki do zapłaty. Czy jest szansa z nimi na ugodę?
  • ProstyCzłowiek
   By ProstyCzłowiek
   Mam problem z powyższą firmą..a więc myślałem, że to działa jak karta trzynastka, że wezmę jak będzie mi potrzebne bo to linia pożyczkowa więc się zarejestrowałem i przyznali mi limit 3000..ale wziąć mogłem tylko 1500 a po 14 dniach drugie 1500..
    
   Zarejestrowałem się tam w 21.10.2017 roku, przeszedłem weryfikacje, ale skorzystałem dopiero w lutym tego roku (zaszarpałem całe 1500 ) i chciałem od razu oddać, bo jak zobaczyłem warunki to mnie przerazili, wysłałem więc odstąpienie od pożyczki i umowy.
    
   Nie korzystam i nie ruszam tych drugich 1500, jestem w stanie im oddać jeszcze dziś to 1500 z jakimiś odsetkami, bo oni mi proponują 12 rat po 390
    
   Czy mam szansę jakoś z tego wybrnąć?
    
   Czy odstąpienie jest nieważne?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.