Jump to content
RoxiIS

Wykreślenie z BIK, brak odpowiedzi z PKO BP.

Recommended Posts

RoxiIS

Witam.

 

W zeszłym roku kilkakrotnie prosiłam PKO BP o wykreślenie z BIK historii kredytu spłaconego z dużym opóźnieniem (status kredytu OD), jednak za każdym razem odpowiedź była odmowna.

Od stycznia do maja br próbowała swoich sił kancelaria finansowa jednak bez sukcesu. 27 czerwca 2018 roku wysłałam ponownie pismo o wykreślenie z BIK oraz BR, PKO BP odebrało pismo 29 czerwca, ja natomiast wysłałam kolejne 30 czerwca, następne 3 lipca, jeszcze następne 6 lipca i tak przez cały lipiec co 3 dni wysyłałam różne pisma do PKO Bp z tą samą prośbą, ostatnie 31 lipca. Biorąc pod uwagę fakt, że bank ma 30 dni na odpowiedź, więc najpóźniej 29 lipca powinien wysłać do mnie informację z odpowiedzią na pierwsze pismo, jednak do dnia dzisiejszego nic do mnie nie dotarło.

Czy bank miało prawo "olać mnie" ? :)

RoxiIS

Zapytam inaczej - czy jesli każde pismo dotyczyło tego samego to bank musi na każde z osobna odpisywać czy może odpisać 30go dnia na ostatnie pismo I to sprawę zamyka?

kpkf

Bank, pewnie uznał korespondencję jako spam i myślę, że na drodze prawnej obroniłby się spokojnie przed brakiem odpowiedzi, ponieważ została ona już udzielona i jest wiążąca. Co do całej sprawy to wpis w PKO BP jest nie do wykreślenia.

Grejcik

Bank nie mógł "potraktować Twojego wniosku jako spam", jeśli nie odpowie na pierwsze pismo w ciągu 30 dni z automatu Twoja reklamacja będzie uznana....no może nie tak z automatu, ale będziesz mogła to wywalczyć :)

 

Może być tak, że w odpowiedzi dostaniesz coś takiego "Uprzejmię zawiadamiamy, iż w odpowiedzi na pisma z dnia tego, tego i tego podjeliśmy decyzję....". Muszą odpowiedzieć na każdą reklamację, w ustawie nie ma limitu.

 

Powodzenia.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK