Jump to content
agrafka2016

PIT 8C przy umorzeniu odsetek.

Recommended Posts

agrafka2016

Bardzo proszę o udzielenie informacji odnośnie spłaty kredytu.

Posiadam w bzwbk wypowiedziany kredyt na kwotę obecną 34 tys i limit na kwotę 1900 zł. Obecnie jestem na etapie kolejnej ugody z lindorffem. Dwie poprzednie ratalne zostały wypowiedziane.

W dniu jutrzejszym chciałabym dokonać całościowej spłaty zobowiązań. Lindorff przystał na Spłatę samego kapitału co daje kwoty zamiast 34 000tys - 27 700 i na limicie zamiast 1900 - 1400 zł.

Konsultant wspomniał o rocznym rozliczeniu PIT 8 C i o tym że będzie tam kwota do zapłacenia z tytułu umorzenia odsetek . Czy orientuje się ktoś czy nie będą to jakiś kolosalne sumy? Czy powinnam coś jeszcze wiedzieć o coś zapytać przy spłacie całościowej obydwu zobowiązań?

lukaszb
Czy orientuje się ktoś czy nie będą to jakiś kolosalne sumy? Czy powinnam coś jeszcze wiedzieć o coś zapytać przy spłacie całościowej obydwu zobowiązań?

 

To podatek dochodowy czyli np. 18% od kwoty umorzonej. Rozlicza się go na skali w PIT rocznym.

agrafka2016

Na Pana zawsze można liczyć! dziękuję :) czyli nie będą to żadne kolosalne sumy.

mariuszd31

Na przyszłość sprubuje o zmniejszenie odsetek o 99% np.

tak mi w pko kiedys poradzili, albo klauzule ze odsetki sa umozone po spłacie

kapitału tzn. po ratach.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • agrafka2016
   By agrafka2016
   Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc. Mamy połowę marca a ja nadal nie otrzymałam pitu 8C! Obawiam się kary z tytułu nie rozliczenia bądź zaniechania. Co zrobić w tej sytuacji? Nie dostałam zadnej informacji ani od limforff ani od dawnego bzwbk a w ugodzie widnieje konieczność rozliczenia umorzonej kwoty w picie 8c. Gdzie mam się zgłosić? Co z tym zrobić? Dlaczego nie otrzymałam tego rozliczenia?
   Pisałam już niegdyś o ugodzie z bankiem. Cytuję treść poniżej. 
    
   Bardzo proszę o udzielenie informacji odnośnie spłaty kredytu.
   Posiadam w bzwbk wypowiedziany kredyt na kwotę obecną 34 tys i limit na kwotę 1900 zł. Obecnie jestem na etapie kolejnej ugody z lindorffem. Dwie poprzednie ratalne zostały wypowiedziane.
   W dniu jutrzejszym chciałabym dokonać całościowej spłaty zobowiązań. Lindorff przystał na Spłatę samego kapitału co daje kwoty zamiast 34 000tys - 27 700 i na limicie zamiast 1900 - 1400 zł.
   Konsultant wspomniał o rocznym rozliczeniu PIT 8 C i o tym że będzie tam kwota do zapłacenia z tytułu umorzenia odsetek . Czy orientuje się ktoś czy nie będą to jakiś kolosalne sumy? Czy powinnam coś jeszcze wiedzieć o coś zapytać przy spłacie całościowej obydwu zobowiązań?
  • siwka59
   By siwka59
   Witam.
    
   Mam pytanie. Od firmy windykacyjnej dostałam PIT 8 konkretnie od Kruka za dług, który po złożeniu sprzeciwu do Sądu i pozytywnym jego rozpatrzeniu. Czy jest to prawne posunięcie ze strony firmy windykacyjnej?
   Rzecznik Praw KOnsumenta była zdziwiona takim działaniem, w swojej długoletniej działalności i po napisaniu ogromu ilości sprzeciwów nigdy nie spotkała się z takim faktem.
   Bardzo proszę o odpowiedź.
   Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: