Jump to content
Korat2018

Zwrot nadpłaty przy całkowitej spłacie kredytu?

Recommended Posts

Korat2018

Szukam,szukam,ale cos nie mogę znaleźć info,czy jeśli podczas konsolidacji z innego banku została przelana większa kwota niż była na ten dzień do spłaty u mnie widniejąca na rachunku kredytu,a bank konsolidujący kwotę wziął z BIK to czy bank po zamknęciu kredytu sam z siebie powinien ewentualną nadpłatę oddac np. na konto?Mowa jest konkretnie o Getin Bank...tam był kredyt spłacony,mam jeszcze u nich ror ale chce zamknąć.Podobno trzeba napisac wniosek o zwrot!!!!Tak mi napisali,a jak poszłam do banku Pani ,która chyba się uczyła jeszcze,powiedziała,ze chyba w sumie bank sam rozliczy i nie ma sensu nic pisać,za wystawienie zaświadczenia o zamknięciu kredytu(które potrzebuje bank konsolidujący moje zobowiązania)musiałam zapłacić 30zł!!!I czekać do 20 dni az przyslą!!!!Bank którego jestem klientką od 10 lat!Dla porównania w Santander )0zł i zaświadczenia od ręki!!!!!!!!!Jak to jest ogólnie w bankach i konkretnie w Getin? Różnica to jakieś 200zł w nadpłacie,piechotą nie chodzi i dziwi mnie że firmy typu provident ,incredit same z siebie robiły zwrot nadpłaty ,to w banku mam się prosić o swoję????Druga sprawa to niekompetencja pracowników,bo w email info,ze pisać podanie w oddziale,a jak na miejscu się pani zaczęła motać,dawać druki o refinansowaniu ,to w końcu stwierdziła,ze bank jak stwierdzi nadpłatę sam poinformuje...O co chodzi?Swoją drogą to miałam w Getin wcześniej jakies 3 kredyty i po spłacie przysyłali pismo,że zobowiązanie zamkniętę-pocztą bez zadnego proszenia,a teraz 30 zł i podanie????Dajcie spokój.Zamykam tam ror i nie wracam!

Linki
Ekspert_Kredytowy

Witaj, bank powinien sam zwrócić nad po co na pieniądze, mało tego, jeśli dokonałaś wcześniejszej spłaty kredytu (tego, jaki poprzednich) to można się również starać od zwrot proporcjonalnie prowizji bankowej oraz innych kosztów, np. ubezpieczenia kredytu, w razie zainteresowania zapraszam do kontaktu

Korat2018

Dzięki,też mi się tak wydaje,że bank powinien sam,a co do prowizji to nie wiem ,jaka była kwota gdyby ją proporcjonalnie odliczyć,wydaje mi się,że w bankowości elektronicznej bank podaje kwotę do spłaty na bieżąco nie licząć odsetek do końca kredytu u mnie to jeszcze było 32 raty....W poniedziałek zaatakuje Getin bank ,bo co innego w emailu,a co innego Pani w banku.Wiem ,ze co do zwrotu części prowizji prawo nakazuje zwrotu przy wcześniejszej spłacie,było dużo pozwów sadowych od kredytobiorców,ale banki to obchodzą jakoś też.Muszę umowę poczytać i "przycisnąć"pytaniami przez telefon.Parabanki same oddają,a bank trzeba prosić,dopytywać…;/Ubezpieczenie było tylko rok i wygasło,w Santander będę miała zwrot:)

Ekspert_Kredytowy

Jak będziesz potrzebować pomocy fachowej Kancelarii - zapraszam do siebie - tak jak w przypadku parabanków tak i banków - oddają tylko to co chcą oddać, o resztę trzeba jednak powalczyć (często przed sądem).

 

Banki niczego nie obchodzą w żaden sposób - wszystko jest do wygrania.

mwo

Witam.

W związku z rozliczeniem umowy nr 0170125010024301 bardzo proszę o zwrot nadpłaty na nr konta 71 1020 3453 0000 8002 0035 4126

 

Pozdrawiam

Maria Guzik

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.

   Spłaciłeś wcześniej kredyt? Należy Ci się zwrot pieniędzy? cz. 5       Okazuje się, że odzyskanie prowizji przy wcześniejszej całkowitej spłacie kredytu nie jest rzeczą łatwą. Banki nadal nie respektują interpretacji przepisów ustawy o kredycie konsumenckim wydanej przez Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji. Mamy dla Was w końcu pozytywną historię. Czytelniczka bloga, która poszła do sądu i sprawę z bankiem wygrała, opowie o tym, że warto walczyć.           Wit

   in Forum prawne

  • Wcześniejsza spłata kredytu a zwrot prowizji.

   Witam mam pytanie miałem kredyt hipoteczny na kwote 250 tys zł na 25lat  i spłaciłem go wcześniej bo już po 7 latach czy należą mi śię jakiś zwrot za ubezbieczenie albo za prowiżję ?

   in Dla zadłużonych

  • Zwrot prowizji bankowej.

   Znalazlem w internecie firme, ktora specjalizuje sie w zwrotach prowizji bankowych, wyslalem umowe, wyliczyli mi tam jakas kwote, przeslali umowe do podpisania - oni przelewaja mi kwote, a ja zapominam o calej sprawie.   No ale.. mam umowe i pewne niejasnosci, zatem czy jest tu ktos, kto moglby przetlumaczyc mi z urzedowego na nasze, zanim podpisze? Moge podeslac umowe na PW. 

   in Forum prawne

  • Zwrot prowizji kredytów gotówkowych

   Witam. W minionych max 8 latach miałem kilka kredytów w dawnym BZWBK, Credit Agricole i PKOBP.    Wszystkie splacilem przed terminem konsolidujac je wszystkie w Alior Banku.    Pytanie.    Natknąłem się na wyrok TSUE i opinie UKOiK że banki mają obowiązek proporcjonalnie pomniejszac wszystkie koszty, również prowizji w przypadku przedterminowe całkowitej spłaty kredytu. Czy mogę ubiegać się do ww banków o zwrot części niesłusznie pobranych prowizji od kredytów? Jeśl

   in Kredyty gotówkowe

  • Zwrot prowizji ze starych kredytów

   Witam W 2005r. wziąłem kilka kredytów jeszcze jak istniał lukas bank. Kredyty te były do 2015r. i zostały dużo wcześniej spłacone. tj ok 2011-2012r. Czy mogę zwrócić się do już creditagricole o to aby te moje kredyty sprawdzili pod kątem zwrotu prowizji za niewykorzystany okres trwania kredytu. Nie mam niestety tych umów już. Czy bank już Credit Agricole może jeszcze mieć te umowy?

   in Kredyty gotówkowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.