Jump to content
rafal366

MdM po rozwodzie

Recommended Posts

rafal366

Witam.

 

Mam następujący problem. Razem z żoną kupiliśmy mieszkanie z dopłatą MdM. Mamy wspólnotę majątkową.

Niestety postanowiliśmy, że bierzemy rozwód, i zastanawiam się jak rozwiązać sprawę dopłaty, i czy w ogóle jest taka możliwość.

Uzgodniliśmy, że mieszkanie i kredyt zostaną w całości dla mnie. I teraz pytanie jak się na to zapatruje bank? W tym przypadku jest to BZWBK (Santander). Od pierwszego stycznia po otrzymaniu dopłaty mijają dopiero 2 lata.

Czy jest szansa, żeby nie stracić dofinansowania po takim podziale? Jak to rozwiązać?

Linki
PlanFinance.pl

To są dość skomplikowane sprawy. Proponuję żebyś zgłosił się do swojego opiekuna w banku. Ten wystosuje maila do działu prawnego i otrzymasz odpowiedź.

Mr Tomek

poszukaj w necie tego tematu

 

o ile podział nieruchomości to nie problem to odłączenie osoby spod kredytu może się okazać trudniejsze i wymaga zgody banku

monia456

Nie znam się

Zembrzuski

jeżeli jest taka opcja to najlepiej otrzymać od banku odpowiedz na piśmie .

 

sam rozwód nie powoduje ustania dopłat, zagadnienia tego nie precyzuje ustawa , działać trzeba delikatnie bo sankcja to zwrot dopłaty np. w przypadku nabycia kolejnej nieruchomości w okresie 5 lat ( przez 1 z kredytobiorców), jak są możliwości to czasem warto te 5 lat poczekać ze zmianami w kredycie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Skrócenie kredytu MDM

   Cześć. Zanim udam się do banku chcę zaczerpnąć tutaj wiedzy. A więc . Ciąży na mnie kredyt 101 000 zł na 20 lat zaciagniety w 2016 roku w Banku PKO BP . Obecna rata +/- 640 zł spłaciłem już 35 rat.  Jako że moje zarobki w pracy podniosły się pomyślałem o skróceniu kredytu z jednoczesnym podniesieniu raty do okolo 950/1000 zł miesięcznie. Czy w PKO BP istnieją możliwości skrócenia okresu kredytowania poprzez aneks ? Czy są takie możliwości ?

   in Kredyty mieszkaniowe

  • MDM - limit 50% LTV

   Witam,   Mam pytanie odnośnie kredytu oraz dofinansowania MDM. Sytuacja wygląda następująco:   Zakupiłem mieszkanie za kwotę: 300tys. Kwota kredytu wynosi dokładnie 50% ceny mieszkania: 150tys, a resztę (kolejne 50%) stanowi wkład własny wraz z dofinansowaniem z programu MDM. W umowie deweloperskiej napisane jest, że cena mieszkania ulegnie zmianie jeśli powierzchnia mieszkania po ostatecznym obmiarze zmieni się. 1). W przypadku zwiększenia się powierzchni - będę musiał dopłacić (kwot

   in Kredyty z dopłatami MdM

  • Przepisanie mieszkania po rozwodzie

   Witam!  Jestem w trakcie rozwodu tzn.rozprawa jest w sierpniu.Po rozwodzie u notariusza będę przepisywać mieszkanie na siebie,dodam, że mieszkanie jest na kredycie. Mieszkanie wyceniliśmy na 160 tys.,dodatkowo ja mam przepisać pozostały kredyt ok.90 tys na siebie i spłacić mężowi 50 tys. Chciałabym się dowiedzieć ile wyniosą mnie wszystkie koszty związane z tą czynnością.

   in Dyskusje Ogólne

  • MDM przyznany przed nowelizacja ustawy a wcześniejsza spłata kredytu

   Witam, W listopadzie 2014r przyznano mi dopłatę w ramach programu MDM, pierwotnie program zakładał możliwość wcześniejszej spłaty całości kredytu hipotecznego (w ciagu 5 lat od przyznania dopłaty) bez konsekwencji w postaci zwrotu całości/części dofinansowania. Jednak 1 wrzesnia 2015r w życie weszła nowelizacja ustawy, wg ktorej całkowita spłata kredytu w ciagu 5 lat od przyznania dopłaty wiąże sie z koniecznością zwrotu jej części. W czerwcu 2017r dokonałem przedwczesnej spłaty całości kre

   in Kredyty z dopłatami MdM

  • Nadpłata Kredyz z MDM (PKO BP)

   Witam serdecznie, Prośba o doradztwo co najlepiej zrobić w moim przypadku. Kredyt z finansowaniem w MDM, wzięty w czerwcu 2016 roku, kwota kredytu 351 121 zł, wzięty na 30 lat w PKO BP. Pozostała kwota kapitału do spłacenia na chwilę obecną to 337 633 zł Oprocentowanie na chwilę obecną 3,54 %. Pomóżcie mi przeprowadzić symulację co najlepiej opłaca się. Chciałbym nadpłacić kredyt gdyż za 2 lipca mija mi prowizja za nadpłatę 1,5% od kapitału (mijają 3 lata od

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.