Jump to content
jota

Wkład własny -kiedy?

Recommended Posts

jota

Pytanie jest może banalne dla praktyków, ale dla mnie to novum.Kiedy praktykuje się przelanie zbywcy pieniędzy z wkładu własnego. Wpłaciłam już zadatek, mam decyzję kredytową, część zapłaty pochodzi z wkładu własnego - domyślam się,że musi to nastąpić przed podpisaniem aktu notarialnego - tylko kiedy bezpiecznie to zrobić : w tym samym dniu ?, wcześniej? Może jakieś dodatkowe sugestie?Jestem "zielona" i lekko "zestresowana" całą procedurą :)

ar2rt

MOże pani wpłacić w dniu podpisania aktu notarialnego gotówkąu u notariusza, przelewem przed lub po podpisaniu aktu.Wszystko zalezy od tego jak do tego podchodzi kupujący. Ponadto nie wiem czy ma pani z nim spisaną umowe wstępną notarialną na zakup nieruchomości. Jesli przyjmiemy wariant skrajnie pesymistyczny czyli wkład własny przelewem na konto sprzedającego przed aktem a sprzedający sie wycofa to ma pani problem, chyba że jest notarialna umowa wstępna to wtedy jak zrobi taki numer to może się pani wpisac się mu na hipotekę jedo nieruchomości, której później nikt już nie kupi.

jota

Bardzo dziękuję za sugestie, ponieważ przy umowie przedwstepnej /nie notarialnej/ wpłaciłam niemały zadatek, to postanowiłam wpłacić po akcie notarialnym i sądzę,że sprzedający muszą się z tym zgodzić z uwagi na wymienione przez Ciebie powody, w końcu dlaczego miałabym płacić przed przeniesieniem własności. Zakładam,że wszystko będzie OK, ale życie czasem pisze niebywałe scenariusze / wypadki itp./.

ar2rt

A opcja gotówki do ręki przy podpisaniu aktu u notariusza?

jota

Kwota jest spora, wolałabym bezgotówko. Pozdrawiam świątecznie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.