Jump to content
greg212

RnS a nabycie drugiej nieruchomości w trakcie obowiązywania dopłat

Recommended Posts

greg212

Witam,

 

Mam mieszkanie z dopałatmi w programie "Rodzina na swoim", niedawno nabyłem drugie, już jestem po podpisaniu aktu notarialnego.

 

W umowie kredytowej RnS nie ma nic o tym, że muszę powiadomić bank o nabyciu innej nieruchomości, gdyż kredyt był zawarty przed zmianami "ustawy o RnS" z sierpnia 2011.

 

W teorii prawo nie działa wstecz, ale nie zawsze jest to oczwiste. Każde prawo np. zakazujące posiadania czegoś jest prawem działającym wstecz. Każda zmiana ustaw dotycząca emerytur jest prawem działającym wstecz itd. Tak samo tutaj zmieniane jest prawo odnośnie RnS, więc ministerstwo tłumaczyło, że afektuje to wszystkich pobierających dopłaty niezależnie od daty zawarcia umowy kredytowej.

 

Jak Państwo myślą? Powinienem powiadomić bank o fakcie nabycia innej nieruchomości ? Jeśli tak, to jak to zrobić, przygotować samemu pismo czy banki mają swoje ?

 

pozdrawiam,

GS

Linki
Mr Tomek

Oczywiście że musisz powiadomić bank

Raczej druku na to nie ma więc własne podanie

Jeśli nabylbys drugą nieruchomość przed wejściem Mian w życie to ok. Jeśli zrobiłeś to dopiero teraz to musisz powiadomić bank

Stracisz dopłaty za pozostały okres ale nie będziesz zagrożony karą koniecznosci zwrotu całego dofinansowania

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.