Jump to content
Przemo85poz

Czyszczenie zapytań w formie mailowej , czy wystarczy taki wzór i skan by wysłać?

Recommended Posts

Przemo85poz

Witajcie. Chcę cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych w formie mailowej , gdzie nie doszło do zawarcia umowy w parabankach ? Czy wystarczy to pismo wydrukować, wypełnić, zrobić skan/zdjęcie i w załączniku wysłać na maila tych instytucji? Proszę napiszcie co o tym sądzicie?

 

 

        imię i nazwisko

        adres zameldowania

        pesel

                                                                                      nazwa banku/firmy pożyczkowej, adres banku/firmy pożyczkowej

 

Wnoszę o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych i zgód marketingowych w Państwa Banku/firmie. Również wnoszę o usunięcie zapytania kredytowego z dnia ............................ i aktualizację tego faktu w bazie BIK SA. Nie doszło do zawarcia umowy dlatego wycofuje te informacje zgodnie z art.105 Prawa Bankowego, która mówi, że dane mogą być przetwarzane tylko w sytuacji kiedy są niezbędne do wykonywania czynności bankowych. W mojej sytuacji nie doszło do zawarcia umowy więc wnoszę o zaprzestanie ich przetwarzania.

W sytuacji kiedy czynności nie zostaną wykonane pozostaje mi zgłosić dany fakt do Generalnego Inspektora Danych Osobowych i innych instytucji.

podpis

Edited by Przemo85poz
Linki
DaKi

Podbijam temat. Również mam z tym problem. W przypadku odmowy takie dane powinny być z automatu usuwane a przynajmniej blokowane przetwarzanie.

 

Jakiś czas temu dostałem odmowę np. w Super Groszu i non stop przychodzą mi teraz oferty na maila czy telefon. Zrezygnowałem z subskrypcji, cofnąłem zgodę mailowo i nic.

W dodatku odnotowują się co chwilę w BIKu.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Czyszczenie BIK czy zostałem oszukany ?

   Witam dwa tygodnie temu zleciłem firmie usunięcie negatywnych wpisów wpłaciłem zaliczkę 800 zł reszta po czyszczeniu. Nie podpisywałem żadnej umowy . Powiedzieli że wszystko oni załatwiają i że cały czas pracują nad usuwaniem. Czy bez mojego pelnomoctnica mogą coś zdziałać ? Czy okłamują mnie zwyczajnie .jeśli tak to mogę coś zrobić ? Niby mają kancelarie w Krakowie i w moim mieście tam gdzie byłem . Telefony odbierają ale martwi mnie to .

   in BIK i BIG

  • Czyszczenie Bik, stare zobowiązania.

   Witam czy jest ktoś na forum bądź jakąś firma ktora przeanalizuje i wyczysci Bik gdyż staram się o kredyt gdyż moja sytuacja materialna się poprawiła, a posiadam jakieś stare wpisy, czy jest możliwość ich usunięcia szybciej mimo splacenia? W załączniku raport bik      

   in BIK i BIG

  • Kredyt konsolidacyjny dużo zapytań, zły score

   Witam Wpadłem w małe problemy, za dużo kredytów, szukam czegos abym mógł skonsolidowac wszystko.  Dużo zapytań bo szukałem alternatywy,slaby scoring, brak opóźnień wszytko opłacane na czas.    Okres kredytowania 80 miesięcy  Kwota 30000   Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń 2457/2142,62/2659 Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje) Umowa o pracę :1800-1900  Umowa zlecenie 200-750 Koperta 2

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Konsolidacja, dużo zapytań

   Kwota kredytu: 40000-45000 (ew. tylko kredyty pozabankowe, żeby odzyskać prowizje i spłacić raty do przodu) Okres kredytowania: 6-10 lat Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 11 808,00 ; 11 070,00 ; 15 608,70 (brutto) Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje) brak Źródło uzyskiwania dochodów:  działalność gospodarcza Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od kiedy i do kiedy trwa: 11.07.2016 Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie: 

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Usunięcie zapytań / historii pożyczek.

   Witam, Krótkie pytanie - czy warto wycofać zgodę na przetwarzanie danych w BIK? Jeśli tak to proszę o argumenty. Mam pożyczkę spłaconą ponad rok temu w Wonga oraz kilka zapytań w tym roku.. Do Vivusa oraz innych podmiotów wycofałem zgody (pytanie czy dobrze zrobiłem?) Czy jeżeli te pożyczki znikną poprawi się punktacja? A co z zapytaniami? Warto usuwać? proszę o informację

   in Chwilówki

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.