Jump to content
malena

PKO BP czy Kredyt Bank?

Recommended Posts

malena

Witam,

mam problem z wyborem Banku.Tylko te 2 chcą udzielić mi kredytu.Teoretycznie oferta Kredyt banku jest lepsza,ale muszę miec ubezpieczenie i dopiero po 5 latach bezpłatna spłata kredytu.W PKO BP jest możlwisość po 3 latach, nie trzeba bawic sie w różne ubezpieczenia, ale pobierają prowizję i dość wysoką marżę.Zaznaczam,że biorę kredyt na 30 lat we frankach na mieszakanie jeszcze w budowie.

czekam na jakieś podpiwiedzi.dzięki

doradca_open@gazeta.pl

miałem wysłać wiadomość prywatną...jednak po chwili namysłu wysyłam na forum...niech wszyscy skorzystają (w końcu po to jest to forum)

 

Nie znam wszystkich potrzebnych informacji do oszacowania, która oferta będzie rzeczywiście dla Państwa optymalna. Póki co mogę powiedzieć tyle, że nawet bym się nie zastanawiał, którą ofertę wybrać (jeśli kwota kredytu powyżej 140 000)...oczywista sprawa, że Kredyt Bank.Nie rozumiem, dlaczego takim sentymentem obdarza Pani bank PKO BP...skoro sama Pani pisze, że marża wyższa i prowizja itd. Przecież to są najistotniejsze sprawy w kredycie..Pisze Pani o nadpłacaniu itd..przecież w KB mozna nadpłacać - do 5 lat po 20% w rocznice umowy...nasuwa się pytanie, czy ta opcja rzeczywiście jest tu najważniejsza i zamierza Pani w ciągu 3 lat spłacić cały kredyt?

 

Ponadto pisze Pani, że nie chce się bawić w żadne ubezpieczenia...przecież Kredyt Bank daje np.ubezpieczenie na życie za darmo a PKO BP nie...tak więc chyba oczywisty jest wybór...Innych ubezpieczeń w KB nie ma ponad te co w standardzie w kadym innym banku..w PKO BP również.Nie wiem jakim kredytem jest Pani zainteresowana,jakie parametry Panią interesują, jakie są Pani oczekiwania co do tego kredytu i jaka jest sytuacja osobista (co wpływa np.na zdolność kredytową).

malena

Witam,

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

Po głębszych przemyśleniach rzeczywiście zaczęłam skłaniać się w kierunku Kredyt Banku.Może kwestia różnicy 2 lat nie jest zbyt istotna,bo pewnie nie jest to na tyle długi okres,żeby zaszły jakieś istotne zmiany w oprocentowaniu itp.

Natomiast jeśli chodzi o wcześniejszą spłatę kredytu - to niestety przypuszczam, że nie będę miała możliwości wcześniej spłacić kredytu. Myślałam bardziej o opcji póżniejszego przejścia do innego banku - jeśli warunki byłyby korzystniejsze.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.