Jump to content
cozabaran

Vivus, Pozyczkaplus, Lime - czy walka o zwrot za przedłużenia ma sens?

Recommended Posts

cozabaran

Hej,

 

jestem poważnie zadłużony tylko i wyłącznie z powodu własnej głupoty. Moje długi wynoszą w tym momencie ok. 140k zł kredytów bankowych i ok. 35 k pozabankowych.
Spłata tego zobowiązania z czasem nie byłaby trudna - zarabiam bardzo dobrze i mam wizję na zarobki jeszcze 40-50% wyższe w ciągu najbliższego roku (mam 24 lata, 11k dochodu b2b + podatek liniowy i 350 skladki ZUS - dołuje mnie to jeszcze bardziej, że taki ze mnie baran, bo teraz miałbym naprawdę przyjemne życie)... - choć taka wypłata dopiero od tego miesiąca przez zmianę pracy), ALE nie jestem w stanie poradzić sobie ze spłatą nieratalnych chwilówek - tj. Netcredit (6000 zł), Lime Kredyt (4200 zł), Pozyczkaplus (7100 zł) i Vivus (4200 zł).  

Pozyczkaplus - na poczet refinansowania wykonałem przelewy na łączną kwotę ~7700 zł.

Vivus - na poczet przedłużenia terminu spłaty wykonałem przelewy na łączną kwotę ~4500 zł.

Lime-Kredyt - na poczet przedłużeń wykonałem przelewy w wysokości ~ 1700 zł.

 

Na wszystkie te przelewy mam oczywiście potwierdzenia wykonania przelewów. 
Do każdej z tych firm, zanim znalazłem tematy na forum, wysłałem maile dotyczące całkowicie (pozyczkaplus, vivus) lub częściowo (lime) spłaconych pożyczek. Zawarłem tam informacje dotyczące paragrafu 1 art. 483 kodeksu cywilnego, treści wyroków sądowych itp. Póki co odpisał tylko Vivus z informacją, że dobrowolnie wykonywałem przelewy na poczet przedłużenia terminu spłaty (zgodnie z umową). Reszta prawdopodobnie nie odpisze nic ciekawego, gdyż w przypadku Pozyczkaplus mamy do czynienia z "refinansowaniem".

Spłata tych pożyczek w taki sposób, choć częściowo, spokojnie pozwoliłaby mi na odzyskanie tchu, gdyż zamiast zmniejszać swoje zobowiązanie, tylko je zwielokratniam. 

Pytanie do Was - czy warto walczyć o zamknięcie pożyczek w taki sposób / uzyskanie zwrotu za przedłużenia/refinansowania po zamknięciu umów (trudne w wykonaniu). 
Dodam, że inna opcja, to kolejna konsolidacja (tak, już raz byłem w tym bagnie.... jeszcze większym w sumie), ale dopiero za 2 miesiące (potrzebuje  3 przelewów, by jedyny chętnie udzielający mi pożyczek bank zechciał ze mną współpracować - DO TEGO CZASU PEWNIE JESZCZE BARDZIEJ POGORSZĘ SWÓJ BIK i pewnie i ten bank nie będzie chciał ze mna współpracować). Nigdy wcześniej nie miałem zadłużenia przeterminowanego o 30 dni i więcej, a już niedługo mnie to czeka. Póki co próbuje wyprzedać wszystkie niepotrzebne rzeczy, szukam zleceń w swojej branży by dorobić, ale nie wygląda to ciekawie.

 

Dziękuję z góry za Wasze odpowiedzi, każda rada jest w tym momencie cenna.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.