Jump to content
aaemess

BIK - zgoda banku na wycofanie danych osobowych przed upływem 5 lat.

Recommended Posts

aaemess

Witam, 

Miałem parę nieuregulowanych zobowiazań, które trafiły do BIK. Są to już oczywiście zobowiązania zamknięte. Dwa zobowiązania powyżej 180 dni, jedno powyżej 90. Postanowiłem zagłębić się w temat i zrobić coś z tymi niewygodnymi wpisami.

Nie będę tu podawał nazw firm, powiem tylko, że są to dwa parabanki i jeden bank (nieuregulowany debet na koncie).

Z pierwszym parabankiem (powyżej 90 dni), poradziłem sobie bardzo łatwo. Spłaciłem całą sumę, napisałem prośbę o wycofanie zgody na przetwarzanie moich danych w BIK. Parabank zgodził się. Otrzymałem alert SMS o zamknięciu zobowiazania, pobrałem nowy raport. Było w nim napisane ,,najgorsza historia płatność: powyżej 90 dni", natomiast w statusie widniał zielony symbol i napis ,,brak opóźnień", a po jednym dniu wpis zniknął całkiem, nie trafił do sekcji statystycznej. Wraz z nim zniknęły również te ,,dobre" wpisy od tego samego parabanku.

Drugi parabank (powyżej 180 dni). Tutaj również została wyrażona zgoda na wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w BIK. Zostałem poinformowany, że dnia 27.02.2019 roku wyszła z firmy dyspozycja do BIK o wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz informacją o tym, aby wpis został usunięty.

Dziś jest 10.03.2019. Znalazłem w internecie informacje, że BIK ma czas 7 dni na wprowadzenie korekt. Dziś mija 12 dzień. Pobrałem raport - nie widze żadnych zmian. Ten ,,zły" wpis widnieje nadal, są tam też nadal te dobre wpisy od tego samego wierzyciela na temat zobowiązań, z których wywiązałem się terminowo. 

Czy BIK ma prawo nie wyrażenia zgody na likwidację wpisów, nawet jeśli bank/parabank wydał dyspozycję o wycofaniu zgód i zaprzestaniu emitowania tych danych w raporcie?

Proszę o wypowiedź tych osób, które są całkowicie pewne swojej wiedzy w tej kwestii.

Pozdrawiam serdecznie.

Ps: w żadnym z powyższych zobowiązań nie upłynęło 5 lat od spłaty.

Linki
Ekspert_Kredytowy

BIK jedynie przetwarza i udostępnia dane, BIK nie może odmówić przyjęcia informacji od firmy pożyczkowej, najwyraźniej zapomnieli wysłać aktualizację, przypomnij im się. 

aaemess

Pytałem ją o to już drugi raz na początku marca. Upewniła mnie, że ta dyspozycja wyszła 27.02. Nie ma możliwości, aby to było coś innego, niż niedopatrzenie parabanku?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Przetwarzanie danych bez zgody klienta w BIK

   Witam, ostatnio Santander Bank Polska wypowiedział mi kartę kredytową. Przeterminowanie wynosiło powyżej 60 dni, bank wysłał pismo informujące o zamiarze przetwarzania danych 18.04, listem zwykłym. Kartę spłaciłem w całości dnia 17.05 (w 29 dniu po nadaniu listu), korzystając z bankowości internetowej Santander (opcja spłata całkowita karty) - mam na to dowód w postaci historii rachunku. Jednak po tej operacji karta była widoczna jeszcze przez cały weekend i poniedziałek. W poniedziałek był

   in BIK i BIG

  • Chwilowka, wycofanie zgód na przetwarzanie danych osobowych, usuniecie z BIK BIG KRD

   Witam serdecznie,   Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi dlatego postanowiłem zapytać się na forum. Przypadek jest następujący. BIK - posiadalem 26 zamkniętych zobowiązań w ciągu ostatnich 5 lat. Postanowiłem wycofać zgody na przetwarzanie danych osobowych, przez co w/w zobowiązania znikły z BIK, KRD i BIG nadal istnieje te zobowiązania ( 26 informacji pozytywnych, jedyny mankament w nich to że były brane z miesiąca na miesiąc..)   Czy jeżeli wycofale

   in BIK i BIG

  • Dziwna sprawa z Bik

   Witam   Mam takie pytanko od 2014 praktycznie do 2019 (czyli koło 5 lat) miałem debet na koncie rzedu 1900 zł oczywiscie co miesiac wplacalem tam jakies 300 zl czasem wieksze kwoty ale na zakonczenie miesiaca ciagle koło -1900 sie krecilo. Brałem też 2 kredyty w tym banku i oba spłaciłem   Chciałem zobaczyc jakim mam BiK i zakupiłem raport z ocena punktową dziś a tam 460 i 5 gwiazdek (jeszcze stara ocena) nie rozumiem tego bo wydaje mi sie ze skoro ostro debetowałem to powinn

   in BIK i BIG

  • Umowa o Pracę i kiepski BIK - Kredyt 50-100k

   Potrzebuje kredytu gotówkowego na spłatę pewnych rzeczy (może być też konsolidacyjny). Miałam wcześniej chwilówki i to już udało mi się samej spłacić, ale posiadam jeszcze 3 niezamknięte zobowiązania z opóźnieniami ponad 30 dni, a więc punktacja w BIK spadła znacząco  Obecnie wynosi 49/100   Posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony (od 4 miesięcy)   Kwota kredytu 50-100 tys. (najlepiej bliżej górnej granicy) Okres kredytowania Jak najdłużej, niska rata Kwoty 3 ostatnio otr

   in Kredyty gotówkowe

  • Czyszczenie Bik, stare zobowiązania.

   Witam czy jest ktoś na forum bądź jakąś firma ktora przeanalizuje i wyczysci Bik gdyż staram się o kredyt gdyż moja sytuacja materialna się poprawiła, a posiadam jakieś stare wpisy, czy jest możliwość ich usunięcia szybciej mimo splacenia? W załączniku raport bik      

   in BIK i BIG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.