Jump to content
Hagridson

PKO BP rezygnacja z ubezpieczenia

Recommended Posts

Hagridson

Witam,

W grudniu 2017 roku moja dziewczyna wzięła kredyt na samochód w PKO BP, tak zwana miniratke na 15000, na konto wpłynęło około 18800 z czego odciagnieto ubezpieczenie oraz koszta udzielenia pozyczki tak, że zostało równe 15000, a całkowita kwota do spłaty wynosiła właśnie 18800 (Tak było napisane w aplikacji IPKO). Rata wynosiła około 480 zł. Do sierpnia 2018 udało nam się spłacić prawie 4000 zł, więc do spłaty pozostało niecałe 15000, lecz mielismy lekkie problemy więc dziewczyna udała się do banku z zapytaniem o możliwość założenia debetu na koncie. Pan w banku powiedział jej, że to bardzo zła opcja dla niej I poleca rezygnację z ubezpieczenia kredytu, czyli w naszym przypadku jakieś 2200 zł, dziewczyna zgodziła się, a Pan powiedział jej, że aby otrzymać zwrot musi dobrać minimum 3000 zl, tak zwaną pozyczka na ekstra wydatki, dziewczyna nie wiedziała, że to bzdura kompletna I przystała na to. Niestety dowiedziałem się o wszystkim po fakcie, a raczej gdy zobaczyłem na koncie, że do całkowitej splaty z niespełna 15000 zrobiło się 25217 ! Nie wiem jak to jest liczone, że przy doborze 3000 I rezygnacji z 2000 ubezpieczenia zrobiło się ponad 10000 do spłaty. Kazałem dziewczynie iść do banku to wyjaśnić, a facet jej mówi, że ubezpieczyl pożyczkę na 4000, no ale jak po to zrezygnowała z ubezpieczenia żeby znowu to robili ? Niestety byłem za granicą i nie mogłem się tym zająć, A dziewczyny samej nie chciałem już wysyłać do banku żeby jeszcze bardziej nie pogorszyła sprawy. Wróciłem do kraju kilka tygodni później, zapomniałem już bo całej sprawie aż nagle dzisiaj dziewczyna wchodzi przy mnie na konto, a tam widzę do całkowitej splaty 23200, gdzie od sierpnia do dzisiaj spłacone zostało ponad 3200 zl, czy ktoś się orientuje Co jest grane ? Jutro dziewczyna ma mi dac wszystkie dokumenty z tym związane Ale coś mi tu nie gra, spotkał się ktoś z czymś takim ? Rozumiem jakby to była chwilowka, a nie kredyt na 9.9%

 

Pozdrawiam

Linki
slawek2802
Posted (edited)

Doradca zapewne refinansował 1 pożyczkę, dorzucił 3000zl gotówki plus ubezpieczenie i prowizje od kwoty 18tys. Dzięki czemu ubezpieczenie z konsolidowanego kredytu było do odzyskania. Nie wiem czy coś teraz Państwo ugrają, minęło 14 dni od podpisania umowy. Jak Państwo chcą proszę podesłać mi na maila umowy z PKO, to je przejrzę i zobaczę co można odzyskać

Edited by slawek2802
Hagridson

Super, jak tylko jutro je dostanę to od razu wyśle, dziękuję.

slawek2802

Wysłałem maila w wiadomości prywatnej

Ekspert_Kredytowy

Tak jak pisze Slawek, może być już za późno. 

 

Sugeruję odzyskać ubezpieczenie z aktualnego kredytu + złożyć oficjalna reklamacje do banku - że występowali Państwo o zwrot ubezpieczenia - a doradca oszukał i zrobił nowy kredyt - przez co musieliście zapłacić drugi raz prowizję, na co nie ma waszej zgody, w związku z tym wnosicie o zwrot proporcjonalny prowizji bankowej z tamtego pierwszego kredytu. 

Sugeruję również przenieść kredyt (ten aktualny) - do innego - tańszego banku (chętnie doradzimy na forum jaki bank wybrać). 

Pozdrawiam

Hagridson

Czyli facet zamiast policzyć te 3000 jako osobna pożyczkę I z niej odciągnąć prowizje to dodał to do starej, czyli 15000 + 3000 + 4000 ubezpieczenie I od tego dopiero prowizje pociągnął I wyszło łącznie 25217, dobrze rozumiem?

 

Dziewczyna skanuje umowę jak tylko ja dostanę to prześle.

 

Gdyby się okazało, że nic się nie da już zrobic to czy rezygnacja z ubezpieczenia sprawi, że odzyskam te 3000+ zł co zmniejszy koszt pozyczki, a odzyskane pieniądze będę mógł wpłacić na jej poczet by ja zmniejszyć, tak ?

 

Pozdrawiam

Finalist

Proszę nie myśleć, że doradca w PKO zrobił to błędnie czy przypadkowo. To było ewidentnie celowe działanie. Nie chciało mi się bawić w robienie limitu w koncie, za co pewnie bank niewiele by mu zapłacił, więc postanowił refinansować obecną pożyczkę, dzięki czemu fizycznie mógł się wykazać pracodawcy sprzedażą nowego kredytu na ponad 20 000 zł. Po prostu naciągnął mówiąc brzydko Pana dziewczynę na ten kredyt. Kij ma jednak zawsze dwa końce. Umowę trzeba czytać, przynajmniej w jej podstawowym zakresie, gdzie należy sprawdzić kwotę kredytu. To niestety częsty przypadek w tej branży.

Hagridson

Tak myślałem:/ pytanie czy jest w ogóle jakikolwiek sens skladania reklamacji czy tylko się osmieszymy I lepiej przelknac to I płacić dalej.

 

Finalist

Moim zdaniem ciężko będzie cokolwiek tutaj udowodnić w przypadku reklamacji. Umowa podpisana została dobrowolnie. Może koledzy będą mieli inne zdanie w tym temacie i podpowiedzą, jak skutecznie działać w tej sytuacji, ja tu raczej nie widzę szans.

Hagridson

Rozumiem, dziękuję, ostatnia nadzieja w koledze Slawku.

Finalist

Nadzieja na co ? Tu raczej nie trzeba dogłębnej analizy umowy, aby stwierdzić co miało miejsce.

Możemy oczywiście zaproponować przeniesienie tego kredytu do innego banku (wówczas odzyskacie Państwo chociaż ubezpieczenie) - i w zależności od tego jakie było oprocentowanie kredytu w PKO BP, w innym banku może będzie do uzyskania lepsza oferta po prostu. Można od razu uzupełnić nasz forumowy schemat tutaj danymi Pana dziewczyny i będziemy mogli wówczas pomóc.

 

 

Kwota kredytu
Okres kredytowania
Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń:
Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje)
Źródło uzyskiwania dochodów
Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od kiedy i do kiedy trwa
Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie
Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców
Województwo zamieszkania
Aktualna kwota kredytów pozostałych do spłaty
Aktualna kwota miesięcznych zobowiązań kredytowych
Historia w BIK(czy były kredyty i czy były poprawnie obsługiwane, punktacja w BIK)
Gdzie były składane wnioski kredytowe w ostatnich 3 miesiącach

 

Aktualne obciążenia kredytowe

 

Zobowiązanie 1

1) Nazwa Banku
2) Czy kredyt spłacany jest od min. 6 miesięcy?
3) Kwota pozostała do spłaty
4) Wysokość raty

 

Jeśli jest więcej kredytów - to proszę uzupełnić dane o kolejne zobowiązania kredytowe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • PKO BP - Kredyt Hipoteczny - Opinie 2019

   Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w PKO BP? Jakie są warunki, oprocentowanie? Jak długo czeka się na decyzję w PKO? Zobacz opinie klientów.     Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w PKO ? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o PKO Banku Polskim. Zadaj pytanie. Uzyskaj symulację warunków przez kalkulator kredytu hipotecznego pko. Przeczytaj zdania i opinie o PKO innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

   in Kredyty hipoteczne - Opinie

  • Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu w santander bank

   Dzień dobry.   Moja rodzicielka wzięła kredyt gotówkowy w santander bank, i jak się dowiedziałem ile ma do spłacenia to się za głowę chwyciłem Wypłacone zostało 14600 zł a do spłaty jest 48 x 615 zł czyli wychodzi prawie 30 tys . Samo ubezpieczenie wynosi prawie 9000 zł. Czy istnieje możliwość , rezygnacji z ubezpieczenia po spłacie 2 rat kredytu ? Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam  

   in Ubezpieczenia

  • PKO BP, ubezpieczenie od utraty pracy

   Witam, jako, że PKO nie chce wprowadzać zmian w umowie chciałem zapytać o jedną rzecz. W celu obniżenia marży jest napisane, że muszę zawrzeć ubezpieczenie od utraty pracy na 48 miesięcy to jest 8450zł za ten okres.   Nigdzie nie ma napisane, że po tym okresie nie muszę kontynuować tego ubezpieczenie - co o tym sądzicie? bo płacić co 4 lata 8450 to trochę sporo. Pani zapewnia, że na pewno wygasa po 4 latach, ale wiecie jak jest z zapewnieniami...   Jest natomiast wzmianka, że w przypadku r

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Rezygnacja z polisolokaty Aegon

   Witam, chciałam zrezygnować z polisolokaty w Aegonie. Do tej pory wpłaciłam 10 składek w wysokości 300 zł, każda. Dowiedziałam się, że jeżeli teraz zrezygnuję to towarzystwo ubezpieczeniowe odbierze mi 99% moich składek. Co mogę z tym zrobić?

   in Forum inwestycyjne

  • Konto na Minusie w PKO

   Witam.  Piszę w takiej sprawie. Dostałam wypłatę z firmy.  Po czym nagle brakuje mi z niej 469 zł z groszami. Przelałam pieniązki na inne konto. Odświeżyłam Aplikację i mam naglena minusie 16 878 zł...  Czy ktoś miał podobną sytuację? Jestem kompletnie załamana bo nie wiem co sie dzieje czy to jakiś błąd systemu albo serweru?  Nie mam na kontach żadnego debetu ani nic...  Komornik?  

   in Konta bankowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.