Jump to content
Peterhare

"Nieusuwalny" wpis w BIK z banku Pekao, a odbudowywanie scoringu

Recommended Posts

Peterhare

Witam,

 

Mam pewien problem, otóż swojego czasu byłem w bardzo zawiłej pętli kredytowej - kilka kredytów bankowych, kilkanaście chwilówek, karty kredytowe itd. wszystko z ogromnymi opóźnieniami, windykacją, egzekucjami, jednak pomoc bliskich oraz dynamiczny rozwój zawodowy i trochę szczęścia pozwoliły mi się ze wszystkiego wygrzebać. Na dzień dzisiejszy wszystkie sprawy mam zamknięte, a zobowiązania spłacone. Zarabiam dużo, a bazy mam czyściutkie, jedyna pozostałość to wpis o niepoprawnie obsługiwanym zobowiązaniu (również zamkniętym - odzyskanym w całości przez windykację wewnętrzną banku Pekao SA) wpis, a w zasadzie trzy wpisy dotyczące kredytów: I na 13 000, II na 9305 oraz wpis dot. karty kredytowej 1000. 

 

Wygląda to tak na chwilę obecną:

 

image.thumb.png.009ae9cc2ceec90d976c4a0e9a16634c.png

 

Chociaż przez moment wyglądało tak:

 

image.thumb.png.5c77e6d848768a133f7cba4110c16ffd.png

 

Składałem za pośrednictwem jednego z serwisów pismo o wycofanie zgody na przetwarzanie danych, jednak po piśmie bank udzielił odpowiedzi, że poinformował BIK o spłacie zobowiązań, usunął wszystkie wpisy z BR, natomiast dane w BIKu pozostawia dla celów oceny zdolności kredytowej zgodnie z obowiązującym prawem bankowym, po otrzymaniu tej odpowiedzi ostatni status zmienił się z powrotem na czerwony, ale to chyba nie ma większego wpływu. 

 

Próbuję teraz powoli podnieść scoring wynoszący 31/100 (przy zielonym ostatnim statusie punktacja wynosiła 42/100) natomiast spotykam się z odmową na każdym kroku. Nie chciałem składać nadmiernej liczby zapytań i efektywnie złożyłem trzy zapytania, wszystkie bardzo małe, wszystkie trzy spotkały się z odmową. Jedno - zakup na raty kwota 360zł, drugie limit w koncie 2000zł, trzecie pożyczka na kwotę 3000zł.  Wiem, że w tym miesiącu nie ma sensu składać więcej zapytań, jednak chciałbym wiedzieć, w jaki sposób przekonać do siebie bank/instytucję, żeby udzieliła mi kredytowania nawet na 100zł w celu odbudowania mojej historii. Uważam też, że wpis Pekao jest usuwalny, jednak firma, za pośrednictwem której usunąłem (przeniosłem do części statystycznej) pozostałe wpisy twierdzi, że nie ma sensu próbować. Zarabiam na dzień dzisiejszy 14150zł netto. 

 

Proszę o analizę mojej sytuacji i ewentualne podpowiedzi. Odbudowanie historii potrzebne mi jest do ubiegania się o kredyt hipoteczny pod budowę własnego domu w nadchodzących latach. Pomoc na jakiej mi zależy to ew. usunięcie (przeniesienie do części statystycznej) wskazanych wpisów lub uzyskanie drobnego kredytowania w celu odbudowy punktacji.


Z góry dziękuję.

Linki
Ekspert_Kredytowy

Witam, podejmę się pomocy, proszę o skan pisma jakie zostało wysłane i skan odpowiedzi jaka została udzielona na pw lub maila biuro@czyszczenieBIK.pl 

 

pozdrawiam

Orzechowski Dariusz 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt na zakup działki i budowę domu - wpis w BR

   Dzień dobry, Szanowni Państwo, temat ten powraca do mnie, jak boomerang.   Sprawa wygląda tak: Jestem w pisany do Bankowego Rejestru przez IDEA BANK (kredyt obrotowy w rachunku firmowym). W lutym tego roku zobowiązanie zostało spłacone. BIK mam wyczyszczony, KRD czysty. Są to sprawy z przeszłości - prowadziłem działalność gospodarczą w czasie studiów i przez kilka niefortunnych decyzji oraz zbiegów okoliczności zostałem z długami ok. 150 tys. zł - powoli wszystko reguluję.  

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Czysty BIK czy możliwy wpis w BR

   Dzień dobry,  Czy możliwe jest, że mam wpis w BR? W 2012r. splacilam wszelkie zobowiązania względem banku PKO SA /karta kredytowa, egz. komornicza, wypowiedziała umowa. Mam nawet nadpłatę 300 zl., ale nie wystąpiła do banku o jej zwrot. Zapomnialam/. W BIK informacja jest w części statystycznej, więc banki jej nie widzą. Natomiast czy możliwy jest wpis w BR? Złożyłam z mężem wniosek o kredyt hipoteczny, dostaliśmy odmowę że względu na BR /tak nam pwiedziano/. Jutro wysyłam pismo do BR ale c

   in BIK i BIG

  • Wpis bik lendon

   Szanowny Kliencie, W odpowiedzi na Pana wiadomość informujemy, że Pana dyspozycja nie zostanie zrealizowana. Podstawą prawna: Spłata nastąpiła 30 dni od daty wystawienia wezwania do zapłaty- zgodnie z  art. 105a ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. 1997 nr 140, poz. 939 z późn.zm.) wierzyciel - spółka Innovatio Risk Solutions - może przetwarzać dane po wygaśnięciu zobowiązania wynikającego z wyżej wymienionej umowy w celu oceny zdolności kredytowej i analizy ryzyka

   in BIK i BIG

  • Wpis do Rejestru Bankowego

   Witam, czy komuś udało się uzyskać usunięcie z wpisu do Rejestru Bankowego przed upływem 5 lat? 

   in BIK i BIG

  • Upadłość konsumencka a wpis w BIK

   Witajcie, pobrałem dzisiaj raport z BIK i brak w nim informacji o mojej upadłość konsumenckiej, mimo ponad roku od prawomocnego wyroku o ogłoszeniu upadłości oraz umorzeniu wszystkich zobowiązań powstałych przed ogłoszeniem upadłości. Jak zrobić by wpis tam się znalazł? Widziałem, że banki pytają co pół roku o mnie w BIK. Wszystkie kredyty były na liście zobowiązań, ale banki pewnie z BIKU chciałyby się dowiedzieć, że jest upadłość. Proszę o pomoc :)

   in BIK i BIG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.