Jump to content
Peterhare

"Nieusuwalny" wpis w BIK z banku Pekao, a odbudowywanie scoringu

Recommended Posts

Peterhare

Witam,

 

Mam pewien problem, otóż swojego czasu byłem w bardzo zawiłej pętli kredytowej - kilka kredytów bankowych, kilkanaście chwilówek, karty kredytowe itd. wszystko z ogromnymi opóźnieniami, windykacją, egzekucjami, jednak pomoc bliskich oraz dynamiczny rozwój zawodowy i trochę szczęścia pozwoliły mi się ze wszystkiego wygrzebać. Na dzień dzisiejszy wszystkie sprawy mam zamknięte, a zobowiązania spłacone. Zarabiam dużo, a bazy mam czyściutkie, jedyna pozostałość to wpis o niepoprawnie obsługiwanym zobowiązaniu (również zamkniętym - odzyskanym w całości przez windykację wewnętrzną banku Pekao SA) wpis, a w zasadzie trzy wpisy dotyczące kredytów: I na 13 000, II na 9305 oraz wpis dot. karty kredytowej 1000. 

 

Wygląda to tak na chwilę obecną:

 

image.thumb.png.009ae9cc2ceec90d976c4a0e9a16634c.png

 

Chociaż przez moment wyglądało tak:

 

image.thumb.png.5c77e6d848768a133f7cba4110c16ffd.png

 

Składałem za pośrednictwem jednego z serwisów pismo o wycofanie zgody na przetwarzanie danych, jednak po piśmie bank udzielił odpowiedzi, że poinformował BIK o spłacie zobowiązań, usunął wszystkie wpisy z BR, natomiast dane w BIKu pozostawia dla celów oceny zdolności kredytowej zgodnie z obowiązującym prawem bankowym, po otrzymaniu tej odpowiedzi ostatni status zmienił się z powrotem na czerwony, ale to chyba nie ma większego wpływu. 

 

Próbuję teraz powoli podnieść scoring wynoszący 31/100 (przy zielonym ostatnim statusie punktacja wynosiła 42/100) natomiast spotykam się z odmową na każdym kroku. Nie chciałem składać nadmiernej liczby zapytań i efektywnie złożyłem trzy zapytania, wszystkie bardzo małe, wszystkie trzy spotkały się z odmową. Jedno - zakup na raty kwota 360zł, drugie limit w koncie 2000zł, trzecie pożyczka na kwotę 3000zł.  Wiem, że w tym miesiącu nie ma sensu składać więcej zapytań, jednak chciałbym wiedzieć, w jaki sposób przekonać do siebie bank/instytucję, żeby udzieliła mi kredytowania nawet na 100zł w celu odbudowania mojej historii. Uważam też, że wpis Pekao jest usuwalny, jednak firma, za pośrednictwem której usunąłem (przeniosłem do części statystycznej) pozostałe wpisy twierdzi, że nie ma sensu próbować. Zarabiam na dzień dzisiejszy 14150zł netto. 

 

Proszę o analizę mojej sytuacji i ewentualne podpowiedzi. Odbudowanie historii potrzebne mi jest do ubiegania się o kredyt hipoteczny pod budowę własnego domu w nadchodzących latach. Pomoc na jakiej mi zależy to ew. usunięcie (przeniesienie do części statystycznej) wskazanych wpisów lub uzyskanie drobnego kredytowania w celu odbudowy punktacji.


Z góry dziękuję.

Linki
Ekspert_Kredytowy

Witam, podejmę się pomocy, proszę o skan pisma jakie zostało wysłane i skan odpowiedzi jaka została udzielona na pw lub maila biuro@czyszczenieBIK.pl 

 

pozdrawiam

Orzechowski Dariusz 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Czy wpis w BR jest juz usuniety?

   Jak w temacie. Czy ten wpis jest juz usuniety? Pozdrawiam

   in BIK i BIG

  • Wpis w ZBP i problem z kredytem.

   Witam. Prowadzę działalność jednoosobową od 11 miesiecy I niestety przez to  że posiadam wpis w ZBP mam problem z uzyskaniem kredytu. W tym roku średni miesięczny dochód (nie przychód)póki co wynosi około 3000 (za miesiąc będzie wynosił około 4500). Niestety, aby się utrzymać korzystałam z chwilowek I potrzebuje je skonsolidowac. Bik i krd ok.

   in Dla zadłużonych

  • Zły wpis w BIK a przejęcie skoku przez bank

   Witam, posiadam jeden wpis w BIK z przed 3 lat na 16 tysięcy. Dług miał status odzyskany , sam kredyt zaciągnięty był w SKOK-u. W zeszłym roku w kwietniu napisałam pismo z cofnięciem zgody na przetwarzanie osobowe. Odpisali , że będą dane na temat tego zobowiązania przetwarzać nadal do 2021 r. ale uwzględniają odmowę przetwarzania danych. Zapis o niewyrażeniu zgody na przetwarzanie widnieje w BIK z datą kiedy dostali pismo w kwietniu 2018 r. W styczniu 2019 r. otrzymałam pismo z Millenium B

   in BIK i BIG

  • Wpis ERIF ,a BIK

   Dzień dobry , czy pozytywne wpisy w Erif pomogą mi podnieść ogólną punktacje w BIK-u?? Nie wiem czy jest sens pisać pisma do firm o wpisanie pozytywnej opinii. Byłoby ich 5. Pozdrawiam

   in BIK i BIG

  • Wpis w ZBP

   Witam.Staram się o kredyt ale blokuje mi go wpis w Związkach Banków Polskich. Chodzi dokładnie o zaległą ratę za laptopa w Credit Agricole. Żona zapomniała zrobić przelew.Rachunek jest zamknięty bo wszystko splaciłem. Co najlepsze nie dostałem żadnego SMS-a, telefonu i listu że rata nie jest zapłacona i w związku z tym dostanę taki wpis do ZBP. Czy da się to jakoś wymazać? 

   in BIK i BIG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.