Jump to content
b2bwm

Prośba o pomoc w leasingu

Recommended Posts

b2bwm

Dzień dobry, 

Zwracam się z prośbą o pomoc doradców leasingowych - być może ktoś miał podobną sytuację:

W ubiegłym miesiącu spółka uzyskała fabryczny leasing u dealera, umowa została podpisana a samochód zarejestrowany i odebrany. Po kilku dniach dealer poinformował nas, że bank wymaga oświadczenia (spółka jest w trakcie zmian zarządu) i wstrzymali wypłatę środków za samochód. Oświadczenie wysłaliśmy zgodnie z wymogami analityka lecz ten odpisał, że mamy teraz przesłać potwierdzenia notarialne zmiany w zarządzie (z tego co wiemy aktualnie zmiana jest możliwa przez wnioski online bez udziału notariusza - a są to koszty dodatkowe około 1000zł) oraz, że bank zastrzega możliwość podwyższenia wpłaty początkowej ze względu na ryzyko transakcji...

Samochód jest już użytkowany, umowy podpisanej przez bank nie otrzymaliśmy gdyż dealer zabrał 2 egzemplarze, mieliśmy podpisane dokumenty otrzymać pocztą.

Czy macie Państwo doświadczenia w takich sytuacjach co klient może zrobić, bo dealer pierwszy raz ma sytuację gdzie zarejestrował samochód, została wykupiona polisa a samochód jest używany zgodnie z protokołem wydania. Spółka wzięła leasing fabryczny ze względu na niskie koszty i nie jest zainteresowana leasingiem z podwyższoną wpłatą wstępną. 

Bardzo proszę o poradę w tej skomplikowanej sytuacji.

Linki
Gold Leasing

Witam

Dealer wydał samochód bez zaksięgowania przelewu z firmy leasingowej? Zostali zmienieni też udziałowcy? Złożyliście wniosek do Sądu o wprowadzenie zmian w KRS? Przed tym było zgromadzenie i przyjęta uchwała? Jeśli tak to z mojego doświadczenia wiem iż wymaga to udziału notariusza.

 

Pozdrawiam

Gold Leasing

.

b2bwm

Udziałowcy od początku istnienia spółki są bez zmian, poprzedni prezes rok temu zrezygnował z pełnienia funkcji, teraz powołujemy nową osobę na to stanowisko.

Dealer ściśle współpracuje z tym bankiem gdyż jest to jedna grupa kapitałowa, wydali nam samochód bo byli pewni, że jak zwykle bez problemu otrzymają wpłatę a dla klienta jest to na rękę bo nie musieliśmy dwa razy jeździć do salonu. Bank wydał decyzję pozytywną bez dodatkowych warunków a przy ostatecznym podpisaniu umowy zaczęły się problemy bo zaczęli dopatrywać się zmian zarządu w KRS.

Jak dobrze rozumiem w tej sytuacji korzystamy z samochodu bezumownie i bank może naliczać nam dodatkowe koszty zgodnie z OWL?

Gold Leasing

Czyli Spólka jest rok bez prezesa i jeszcze nie było uchwały spółki w sprawie zmiany reprezentanta i nie został złożony wniosek do KRS? Zatem kto podpisał umowę leasingową skoro Prezesa nie ma już rok a nowy nie został jeszcze powołany? To powinno zostać zweryfikowane na na etapie wnioskowania chyba że wprowadziliście do wniosku dane poprzedniego reprezentanta?

 

Pozdrawiam

b2bwm

Tak, spółka była w KRS bez prezesa, działała poprzez Prokurenta oddzielnego który ma umocowanie do zawierania umów. Bank nie miał zastrzeżeń co do reprezentacji, do wniosku wpisaliśmy prokurenta. Ta sama osoba która jest prokurentem chce aktualnie zmienić funkcję na prezesa zarządu ale bank zastrzega możliwość zwiększenia wymaganej wpłaty. Z kolei bez tej zmiany w zarządzie nie chcą podpisać umowy. Czy może być to jedynie motywator do szybkiego powołania zarządu, czy jednak realnie będą wymagali wyższej wpłaty?

Gold Leasing

Zatem w KRS była wskazana prokura samoistna i prokurent podpisywał wniosek?. Zatem umowa była podpisana przez prokurenta czy finalnie nie została podpisana? ( najpierw napisałeś, że umową była podpisana a teraz, że nie została)Jeśli nie została podpisana to tym bardziej się dziwie, że samochód został wydany. Skąd firma leasingowa miała informację że będzie zmiana reprezentanta? Skoro jest prokura samoistna i to prokurent podpisuje wniosek i nie ma żadnych komplikacji.

 

Pozdrawiam

b2bwm

Może faktycznie już trochę zakręciłem - sytuacja dla mnie jest absurdalna stąd sam się gubię.

Podsumowując: Spółka złożyła wniosek leasingowy - został on podpisany przez prokurę samoistną, bank wydał decyzję pozytywną, dealer wystąpił o rejestrację pojazdu - samochód bank zarejestrował i uruchomiliśmy ubezpieczenie. Umówiliśmy się z dealerem na podpisanie umowy leasingowej i wydanie samochodu, prokurent złożył osobiście podpisy na dwóch egzemplarzach umowy leasingowej + otrzymaliśmy protokół i odebraliśmy pojazd. Oba egzemplarze umowy trafiły do banku - jeden ma zostać do nas odesłany kurierem po podpisaniu z ich strony. Aktualnie analityk wstrzymał umowę do podpisu dlatego, że w KRS nie ma Prezesa Zarządu, otrzymaliśmy wiadomość, że bank nie wyraża jednak zgody na podpisanie przez Prokurę samoistną. 

Aktualnie jesteśmy bez podpisanej umowy (ze strony banku), odebraliśmy pojazd i nie wiemy za bardzo jak to ruszyć.

Pozdrawiam

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.