Jump to content
D0L0

Pożyczka w Wandoo - dodatkowa opłata?

Recommended Posts

D0L0

Cześć,


Zdecydowałem się zaciągnąć porady bardziej doświadczonych forumowiczów odnośnie wziętej przeze mnie chwilówki w firmie Wandoo na kowtę 300 zł.

Mianowicie, miałem ustalony termin spłaty na 03.04.2019. Posiadam konto w banku Santander, a pożyczka zaciągnięta w Wandoo była moją pierwszą, zatem nie miałem początkowego oprocentowania.

Pożyczkę spłaciłem 04.04.2019 - przynajmniej tak myślałem, gdyż miałem problem z bankiem/płatnością przelewu. Przekonany, że pożyczkę spłaciłem, zostawiłem temat, jednak ku mojemu zdziwieniu zostałem bombardowany telefonami po kilku dniach od tej firmy. W poniedziałek miałem rozmowę z jedną z pracownic (która nie zweryfikowała moich danych tylko zaczęła rozmawiać na temat mojej pożyczki), informując mnie, że nie dokonałem wpłaty. Powiedziałem Pani, że to dziwne i pewien że wpłacałem prosiłem o weryfikację. Tego samego dnia miałem wysłać mail z potwierdzeniem wpłaty po pracy, ale jak zalogowałem się na konto nie było śladu po moim przelewie, a pieniądze do mnie wróciły. Na następny dzień, czyli wtorek zostały mi naliczona kwota aż 78 zł kosztów i telefon od Pani z windykacji, gdy ja chciałem wyjaśnić sytuację.

Wykonałem przelew ponownie, ale zostanie dopiero zaksięgowany 10.04.

Czy mogę w tym wypadku ubiegać się o umorzenie tych kosztów? Minęło 6 dni, a ja mam płacić praktycznie 1/3 tej pożyczki. Przelew zrobiłem na kwotę 302 zł na spłatę odsetek (które na 09.04 wynosiły 22 grosze + te 78 zł). Co mam w tej kwestii zrobić?

 

Dziękuję z góry za pomoc,

 

Pozdrawiam

Linki
IWA123
W dniu 27.02.2019 o 12:35, Dzielny1991 napisał:

Jest sporo do spłaty ale musisz ułożyć sobie po prostu plan spłaty. Ile możesz przeznaczyć na spłatę chwilowek co miesiąc???? Prędzej czy później zostaniesz pozwany do sądu musisz się z tym liczyć. Wiem to po sobie ze chociaż co miesiąc place to i tak mam już 5 spraw w sądzie rejonowym 

 


------------------------------- dodano 1 minutę później -------------------------------

Witam po jakim czasie sąd???jestem dopiero w2 pożyczkach po terminie  trochę wplacilam ..dzis kolejna i tak co kilka dni ..kiedy spodziewac sie sądu???

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Meg183
   By Meg183
   Witam!
   Moje pytanie dotyczy się refinansowań pożyczki. 
   Wzięłam pożyczkę w firmie Wandoo, którą refinansowałam 3 razy. Schemat wyglądał tak:
   Wandoo refinansowanie do Oreon.
   Wandoo refinansowanie do Finva.
   Wandoo refinansowanie do Oreon.
   Wszystkie refinansowania dotyczyły jednej i tej samej pożyczki.
   Wydaje mi się, że skoro przy pierwszym refinansowaniu pożyczkę "przejął" Oreon to później ta firma powinna być na umowie kolejnego refinansowania a nie Wandoo. 
   Czy dobrze rozumiem ten "mechanizm"?
  • Vitaliska
   By Vitaliska
   Są dzień po terminie. Lendon 750 zł Wandoo 750 zł i Sloan 850 zł. Nie było refinansowań. Nie stać na spłatę ani na refinansowanie. Jedynie można na każdą po 300 zł wpłacić.
   Chociaż zastanawiam się czy nie czekać. W połowie może najpóźniej po 20 stym spłata by była wszystkich.
   Jak u nich z windykacją? Godzą się na raty?
    
  • konradzet
   By konradzet
   Witam wszystkich,
    
   Bardzo proszę o pomoc oraz opinie w następującej  sprawie. Kilka miesięcy temu wziąłem pożyczkę w firmie wandoo.pl , niestety z różnych przyczyn nie mogłem jej spłacić w terminie. Spłacałem w ratach, ile dałem radę. Do spłacenia miałem około 3200 zl na dzien dzisiejszy do spłacenia pozostało około 450zł. Kilka dni temu wandoo zaczęło wysyłać maile i smsy, że jeśli spłacę kapitał początkowy pożyczki (2500 zł) to reszta długu zostanie umorzona. Niestety jak się dowiedziałem na infolinii mnie ta pożyczka nie obowiązuje, ponieważ kapitał początkowy spłaciłem wcześniej. Chciałem nawet porozumieć się z nimi żeby umorzyli połowę długu, ale nic z tego. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Oprócz spłaty pozostałych 450 zł oczywiście 😉 Trochę nie fair, że mimo spłat potraktowali mnie gorzej niż osoby które nic nie spłaciły nic. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.