Jump to content
adam23a

Zawiadomienie o terminie rozprawy.

Recommended Posts

adam23a

 Poradzicie co z tym zrobić?  Sprawa jest skomplikowana, na swoje usprawiedliwienie powiem że pozew do e-sądu assa złożyła w 2016 r, zero wiedzy, marny sprzeciw, ale dało to przynajmniej przekazanie sprawy do rejonu.. W czasie jak w sądzie rejonowym czekałem na termin rozprawy , assa sprzedało dług ultimo. Finalnie pozew ultimo wylądował w rejonie, a że nie zmieścili się w terminie sędzia postępowanie ultimo umorzył.

 

Teraz jak w tytule dostałem z rejonu zawiadomienie o nowym terminie rozprawy z powództwa assy i wstąpieniu w miejsce assy ultimo, co z tym dalej zrobić

 

1. czy coś mi da jak wyrażę sprzeciw na wstąpienie w miejsce assy ultimo? tym bardziej że ultimo dałem argument, bo wysłałem im podpisaną ugodę ( wiem głupie, ale czasu nie cofnę, tym bardziej że było to w czasie gdy czekałem na termin rozprawy w rejonie na assę)

2. czy odpowiedź może być ogólnikowa? że nie zgadzam się na zmianę powoda, czy trzeba to jakoś uzasadnić?

3. w sprzeciwie do ultimo pisałem o błędach w cesji i zawyżonych kosztach pożyczki, teraz wraz z zawiadomieniem dostałem cesję wcześniejsze, czyli assa- voluspa, voluspa-cash collector

4. czy dołączone załączniki gdzie nie ma kwot tylko numer pożyczki z assy, mogą stwierdzać że cesja była z błędami?

5. jeżeli mimo wszystko sąd wyrazi zgodę na zmianę powoda i zasądzi pieniądze do zapłaty, to wiem z forum, żeby zyskać na czasie piszemy w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyroku wniosek o uzasadnienie, jak go dostaniemy mamy 14 dni na złożenie apelacji

6 czy złożenie apelacji ( przez kancelarię, która się na tym zna) da mi coś? jak ultimo ma moją podpisaną ugodę ? czy nawet w apelacji taka ugoda spowoduje że ultimo i tak wygra?

 

pożyczka w assie kwoty tak w zaokrągleniu  1500, do spłaty wg harmonogramu 2400, niestety nie spłacone nic, pozew assy 2500+ koszta, pozew ultimo 3500+koszta

skanowanie0001.jpg

skanowanie0002.jpg

skanowanie0003.jpg

skanowanie0004.jpg

skanowanie0005.jpg

skanowanie0007.jpg

Linki
smutnyy
13 godzin temu, adam23a napisał:

pozew ultimo 3500+koszta

Nie wiem co tam masz w dokumentach i jakie twoje pisma poszły. Ja bym nie wyraził zgody na zmianę powoda. Tym bardziej, że jak będziesz bronił Ultimo skoro wysłałeś podpisaną ugodę ?.

adam23a

pisałem stara sprawa pozew z z rejonu z aasy z 2016r, zero wiedzy, sprzeciw marny na aasę.

    Napiszę sprzeciw, że nie wyrażam zgody na zmianę powoda ( nie wiem jaka to prawda, ale czytałem ze zmiana powoda wymaga zgody pozwanego). Więc jeżeli przyjmiemy, że sąd przyjmie mój brak zgody, tym bardziej ze mam tylko 7 dni na zajęcie stanowiska w tej kwestii, to co dalej? Sąd wyda wyrok na rzecz aasy,  zasądzi mniejsze pieniądze niż na ultimo. Niech inni z forum przeczytają jaką głupotą jest podpisywanie ugody, tym bardziej jak się jej nie spłaca. Żadna kancelaria nie przyjmie przecież teraz poprowadzenia sprawy w trakcie procesu.

 

  Ciekaw byłem czy ktoś z was, miał podobną sytuację, że dostaliście nakaz zapłaty i sąd kazał wam płacić, więc składaliście apelację? Nie wiem jak jest z apelacją? Sprawa jest rozpatrywana od nowa? Od nowa pisze się sprzeciw? Czy pisma pozwanego z poprzedniej sprawy powód może przedłożyć w apelacji?

 

Czy te załączniki nr 4 z poprzednich cesji są prawidłowe, skoro nie są przez nikogo podpisane, nie ma kwot, jest tylko numer pożyczki

 

 

 

 

smutnyy

U mnie na cesji Smart do Delta Wise był podpis i pieczątka. Była data, numer pożyczki i kwota to wystarczyło, tak powiedział sędzia SR. Co do apelacji to lepiej poczytaj w necie jak to wygląda i z czym tam się idzie w piśmie. AASA wypowiedziała Ci pożyczkę, to była ratalna ?. 

adam23a

tak, ratalna na 10 m-cy, wypowiedzenie z dwutygodniowym terminem i listą z potwierdzeniem nadania listu

smutnyy

OK zobacz to wypowiedzenie czy z nim wszystko jest jak ma być.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Zawiadomienie o rozprawie plus zobowiązanie.

   Witam serdecznie,    Chciałem prosić o pomoc. Dostałem pismo, które zawiadamia mnie o rozprawie. Rozprawa ta jest nieobowiązkowa. W piśmie od Sądu jest również taki zapis : " W załączeniu Sąd przesyła odpis pisma pełnomocnika powódki z dnia 11 kwietnia 2019 roku wraz załącznikami i jednocześnie zobowiązując do: - ustosunkowania się do tego pisma z dnia 11/04/19 - zgłoszenia wszelkich dodatkowych twierdzeń i złożenia wniosków dowodych na urzędowym formularzu w 2 egzemplarzach.

   in Dla zadłużonych

  • Zły BIK ocena 58/100 a kredyt hipoteczny, wszystko w terminie

   Witam, pobrałem dzisiaj raport BIK, mam 6 zobowiązań w spłacie, było troszkę zapytań, chyba z 12 w ostatnich 12 miesiącach, w tym kilka pism, o wyczyszczenie z BIK, wpisów z opóźnieniami.   Obecnie w raporcie, są same wpisy ze zobowiązaniami, w których nie spóźniłem się, ani 1 dzień.   W Lutym przyszłego roku, chcę brać kredyt hipoteczny, w związku z tym chciałbym zapytać:   1) Czy ocena 58/100 , może mi w tym zaszkodzić? 2) Czy nie branie kredytów, ani próbowa

   in BIK i BIG

  • Smart Pożyczka po terminie...

   Kwota do spłaty 2500. Raz refinansowana... Widzę na profilu że naliczyli niewielkie odsetki. Boję się. Nie mam kasy by spłacić a refinansować 571 zł nie ma sensu... Co robić?

   in Chwilówki

  • Zawiadomienie o przetwarzaniu danych Santander Bank SA, BIK

   Dzien Dobry,   Uprzejmie prosze o porade. Otrzymalam zawiadomienie o zamiarze przetwarzania danych z banku Santander Bank SA z powodu zaleglosci dluzszych niz 60 dni. Zawiadomienie zostalo wyslane 62 dnia, obecnie to 68 dzien zadluzenia. Wplaty zadluzenia dokonam w tym tygodniu. Czy w takiej sytuacji, po zakonczeniu kredytu, ktorego ostatnia rata planowana jest na grudzien, moje dane beda dalej wisiec w BIK? Czy jesli dokonam wplaty obecnie zaistnialych zaleglosci w ciagu 30 dni o

   in BIK i BIG

  • Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji.

   Witam. Dostałem przed chwilą list od komornika. Wezwanie dłużnika do stawienia się w kancelarii komornika celem złożenia wyjaśnień np art 801 kpc z wz z art 761. 1 kpc. Ale z racji tego że jego kancelaria jest oddalona odemnie prawie 400 km to nie mam zamiaru tam jechać. Wiec pytanie, co w takim przypadku zrobić? Jak mu to wysłać ten wykaz majątku ktory będzie pusty. Pozdrawiam

   in Komornik, windykacja

 • Similar Content

  • mats12
   By mats12
   Dzień dobry,
   chciałbym się poradzić w sprawie. Miałem zadłużenie w firmie Aasa - Aasa na początku 2018 roku wystąpiła ze sprawą do sądu i w tym samym czasie sprzedała dług firmie Ultimo.
   Zaległość cała w Ultimo spłaciłem w maju 2018. Dziś dostałem pismo z sądu zawiadamiające o procesie sądowym z powództwa Aasy. Dzwoniłem do Aasy - twierdzą, że nie mogą wycofać sprawy ponieważ wszystko przekazali do Ultimo i to już nie ich sprawa - ja nie jestem dłużnikiem. W Ultimo słyszę, że sprawa została zakończona i oni o niczym nie wiedzą.
   Komplikuje mi to bardzo wakacyjne plany, będę musiał chodzić po sądach z dowodem spłaty i udawać, 'że nie mam garba'.
   Mam do was pytanie - kto jest odpowiedzialny za wycofanie sprawy w sądzie po moim uregulowaniu długu? I jakie konsekwencje mogę wyciągnąć. Myślałem o złożeniu wniosku do prokuratuty o próbę wyłudzenia przez Aasa. Bardzo komplikuje mi to życie w tej chwili, nie chce tego zostawić.
   proszę o poradę
  • waldek08
   By waldek08
   Proszę o pomoc w wyjaśnieniu pewnej kwestii. W grudniu 2018 r. powód( pełnomocnik syndyka Skoku) wniósł przeciwko mnie  do e- sądu w Lublinie pozew o zapłatę. Następnie otrzymałem nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym w styczniu 2019 r. W oznaczonym terminie wysłałem sprzeciw, który został uznany, i obecnie sprawa toczy się  w sądzie rejonowym. W marcu 2019 r. otrzymałem informację z Centrum Finansowego S.A., że na skutek zawartej z syndykiem Skoku umowy cesji z dnia 01.03.2019 r.  stało się ono pełnoprawnym właścicielem wierzytelności.
   Czy w związku z tym dotychczasowy powód (syndyk Skoku) utracił legitymację procesową czynną i czy nadal jest stroną w postępowaniu sądowym?
  • Mateusz5914
   By Mateusz5914
   Witam. Dostałem wiadomość od windykatora terenowego z ultimo że w poniedziałek kończy się czas na polubowne załatwienie sprawy. Dług wynosi ,3600 zł. Proponuję on 1 rata 10% wartości zł a następne minimalnie 250 zł. Jak do tego podejść? Podpisywać ? Negocjować ? Odmawiać ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.