Jump to content
adam23a

Zawiadomienie o terminie rozprawy.

Recommended Posts

adam23a

 Poradzicie co z tym zrobić?  Sprawa jest skomplikowana, na swoje usprawiedliwienie powiem że pozew do e-sądu assa złożyła w 2016 r, zero wiedzy, marny sprzeciw, ale dało to przynajmniej przekazanie sprawy do rejonu.. W czasie jak w sądzie rejonowym czekałem na termin rozprawy , assa sprzedało dług ultimo. Finalnie pozew ultimo wylądował w rejonie, a że nie zmieścili się w terminie sędzia postępowanie ultimo umorzył.

 

Teraz jak w tytule dostałem z rejonu zawiadomienie o nowym terminie rozprawy z powództwa assy i wstąpieniu w miejsce assy ultimo, co z tym dalej zrobić

 

1. czy coś mi da jak wyrażę sprzeciw na wstąpienie w miejsce assy ultimo? tym bardziej że ultimo dałem argument, bo wysłałem im podpisaną ugodę ( wiem głupie, ale czasu nie cofnę, tym bardziej że było to w czasie gdy czekałem na termin rozprawy w rejonie na assę)

2. czy odpowiedź może być ogólnikowa? że nie zgadzam się na zmianę powoda, czy trzeba to jakoś uzasadnić?

3. w sprzeciwie do ultimo pisałem o błędach w cesji i zawyżonych kosztach pożyczki, teraz wraz z zawiadomieniem dostałem cesję wcześniejsze, czyli assa- voluspa, voluspa-cash collector

4. czy dołączone załączniki gdzie nie ma kwot tylko numer pożyczki z assy, mogą stwierdzać że cesja była z błędami?

5. jeżeli mimo wszystko sąd wyrazi zgodę na zmianę powoda i zasądzi pieniądze do zapłaty, to wiem z forum, żeby zyskać na czasie piszemy w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyroku wniosek o uzasadnienie, jak go dostaniemy mamy 14 dni na złożenie apelacji

6 czy złożenie apelacji ( przez kancelarię, która się na tym zna) da mi coś? jak ultimo ma moją podpisaną ugodę ? czy nawet w apelacji taka ugoda spowoduje że ultimo i tak wygra?

 

pożyczka w assie kwoty tak w zaokrągleniu  1500, do spłaty wg harmonogramu 2400, niestety nie spłacone nic, pozew assy 2500+ koszta, pozew ultimo 3500+koszta

skanowanie0001.jpg

skanowanie0002.jpg

skanowanie0003.jpg

skanowanie0004.jpg

skanowanie0005.jpg

skanowanie0007.jpg

smutnyy
13 godzin temu, adam23a napisał:

pozew ultimo 3500+koszta

Nie wiem co tam masz w dokumentach i jakie twoje pisma poszły. Ja bym nie wyraził zgody na zmianę powoda. Tym bardziej, że jak będziesz bronił Ultimo skoro wysłałeś podpisaną ugodę ?.

adam23a

pisałem stara sprawa pozew z z rejonu z aasy z 2016r, zero wiedzy, sprzeciw marny na aasę.

    Napiszę sprzeciw, że nie wyrażam zgody na zmianę powoda ( nie wiem jaka to prawda, ale czytałem ze zmiana powoda wymaga zgody pozwanego). Więc jeżeli przyjmiemy, że sąd przyjmie mój brak zgody, tym bardziej ze mam tylko 7 dni na zajęcie stanowiska w tej kwestii, to co dalej? Sąd wyda wyrok na rzecz aasy,  zasądzi mniejsze pieniądze niż na ultimo. Niech inni z forum przeczytają jaką głupotą jest podpisywanie ugody, tym bardziej jak się jej nie spłaca. Żadna kancelaria nie przyjmie przecież teraz poprowadzenia sprawy w trakcie procesu.

 

  Ciekaw byłem czy ktoś z was, miał podobną sytuację, że dostaliście nakaz zapłaty i sąd kazał wam płacić, więc składaliście apelację? Nie wiem jak jest z apelacją? Sprawa jest rozpatrywana od nowa? Od nowa pisze się sprzeciw? Czy pisma pozwanego z poprzedniej sprawy powód może przedłożyć w apelacji?

 

Czy te załączniki nr 4 z poprzednich cesji są prawidłowe, skoro nie są przez nikogo podpisane, nie ma kwot, jest tylko numer pożyczki

 

 

 

 

smutnyy

U mnie na cesji Smart do Delta Wise był podpis i pieczątka. Była data, numer pożyczki i kwota to wystarczyło, tak powiedział sędzia SR. Co do apelacji to lepiej poczytaj w necie jak to wygląda i z czym tam się idzie w piśmie. AASA wypowiedziała Ci pożyczkę, to była ratalna ?. 

adam23a

tak, ratalna na 10 m-cy, wypowiedzenie z dwutygodniowym terminem i listą z potwierdzeniem nadania listu

smutnyy

OK zobacz to wypowiedzenie czy z nim wszystko jest jak ma być.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Aloiz93
   By Aloiz93
   Witam, potrzebuje pomocy, od 4 lat jestem za granicą w Anglii w celu splacania dlugow Mamy, teraz juz dlugi mamy są splacone ale pozostały mi moje 2 kredyty ktorych nie spłacałem od 3 lat. A ze chce wrocic do Polski w przyszłym roku to chciałem zacząć je splacic, natomiast obydwa sa juz u komornika i niewiem do kogo sie zglosic żeby moc sie dogadac i splacic je w ratach. 
   Pierwszy komornik to Ultimo na kwote 1900zl za kredyt w Aasa ( w Maju 2020 przyszedł list o zajeciu rachunku bankowego)
   Drugi kredyt byl brany w ING na kwote 28tys w 2016 roku i splacany przez pierwszy rok( w tym roku w Lipcu przyszedl list z sadu ze postępowanie egzekucyjne umorzone) 
    
   Niewiem jak sie za to zabrać.Z kim sie dogadac zeby splacac to w ratach, czy ktos jest w stanie mi doradzic? Chce mieć juz spokoj jak wrócę do Polski
    
  • Ona12
   By Ona12
   Witam, 
   W dniu dzisiejszym dostałam mail z cesja wierzytelności do Ultimo. Czy dzwonić i próbować się  z nimi dogadać czy lepiej czekać na sąd? 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: