Jump to content
boba

Upadłość konsumencka a spadek.

Recommended Posts

boba

Jestem w trakcie postępowania upadłościowego od  lutego 2016r. Wszystko szło gładko i już 9 miesięcy spłacam PSW. Jednego tylko nie przewidziałam. Śmierci rodziców i to w odstępie 3 miesięcy. Jestem jedyną córką, mam jednego syna. Oboje mieszkamy w tym mieszkaniu tzn syn obecnie studiuje w innym mieście. Odziedziczone mieszkanie jest obciążone hipoteką. Wiem ,że jako upadły nie mogę podejmować żadnych działań prawnych i sąd musi zadecydować czy mogę ten spadek odrzucić cze też wejdzie do masy upadłości. 

Moje pytanie brzmi co robić?

-Czy jest szansa na uratowanie tego mieszkania i negocjacje z bankiem / tylko syn musiałby stać się właścicielem i jest bez dochodu/?

-Czy jeżeli wejdzie komornik to mamy prawo do lokalu socjalnego?

Ja po zakończeniu upadłości mogłabym spokojnie spłacać raty tylko czy w ogóle zawiadamiać bank o tej sytuacji. 

Ekspert_Kredytowy

Rozumiem, że nie było testamentu?

boba

Niestety nie.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Guest
   By Guest
   Witam wszystkich. Jestem tu nowa  i przepraszam jesli zasmiecam forum tym tematem ale niebardzo wiem jak sie poruszac tutaj 😕 moze zechcialby sie ktos podzielic dobrymi radami, wskazowkami odnosnie upadlosci konsumenckiej a dokladniej chodzi mi o plan splat. 26 lutego mam sprawe. Jestem sama w tym wszystkim i niezabardzo wiem jak przygotowac sie do tej rozprawy . Czy jakies dokumenty musze ze soba zabrac ewentualnie .nerwy mnie zzeraja z tego wszystkiego i nie moge sie skupic na niczym
  • gabi2288
   By gabi2288
   Kilka lat temu zakłądałam firmę, początkowo wiodło się nieźle, dopóki dostawcy nie zaczeli mataczyć i podnosić cen za towar co zmusiło mnie do zaciągania kolejnych pożyczek. Zmieniłam branżę po uznaniu że nic z tego nie będzie kiedy klienci się odwrócili przez braki w zatowarowaniu od klientów (nie miałam za co kupić nowego towaru bo pojawiały się kolejne raty za wcześniej zakupiony). Przeszłam na rynek hurtowy, zamówienia pojawiły się momentalnie, trzy osoby wpłaciły zaliczkę ponieważ tego wymagał dostawca i okazało się że jest jednym wielkm oszustem, towaru nie widziałam na oczy a zaliczki przepadły przez poprzednie zadłużenie ponieważ bank od razu po zaksięgowaniu je zajął to tak w skrócie aby objaśnić sytuację. Nie mam towaru, nie mam pieniędzy za to mam długi na ponad 200 tysięcy i dwóch komorników. Czy jest jakakolwiek szansa na upadłość konsumencką? Firma została zawieszona a ja nie mam fizycznej możliwości zarobić na raty zadłużeń, opóźnienia w zus i zwrot pobranych zaliczek. Dodam tylko że jestem już praktycznie niewypłacalna, komornik może jedynie zabrać resztę towaru z pierwszej firmy co pokryje jedynie maleńki % zobowiązań, co miałąm musiałam upłynnić na spłaty. Dosłownie na własność nie mam praktycznie nic poza komornikiem na plecach
  • Bartek0101
   By Bartek0101
   Witam serdecznie jestem nowy na forum
   Przez ostatnie 2 lata prowadziłem działalność gospodarczą, potrzebowałem pieniędzy i łącznie przez ten czas pożyczyłem od banku około 90tyś (25tyś kredyt firmowy, 40tyś kredyt osobisty, 17tyś kredyt odnawialny + karta kredytowa 10tyś). Niestety zarobki nie były takie jakie planowałem przez co musiałem zamknąć tydzień temu firmę. Z tej kwoty na sam zus, księgową, reklamę, wynajem biura, abonament telefon, internet poszło 30tyś plus koszty życia dojazdów do klientów, w międzyczasie dentysta, lekarze (chorowałem 2 razy po 14dni) i inne wydatki to kolejne kilkadziesiąt tysięcy. Czy jest szansa aby taki wniosek o upadłość konsumencką w sądzie przeszedł? Próbowałem dzwonić do banku i dogadać się ale nie było takiej opcji, mam płacić ratę miesięczną około 1600zł albo wypowiedzenie kredytów, sądy i komornicy, tyle się dowiedziałem od konsultanta. Jeszcze tam ten miesiąc zapłaciłem raty ale teraz zalegam już 28dni z płatnością i ciągle wydzwaniają.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK