Jump to content
boba

Upadłość konsumencka a spadek.

Recommended Posts

boba

Jestem w trakcie postępowania upadłościowego od  lutego 2016r. Wszystko szło gładko i już 9 miesięcy spłacam PSW. Jednego tylko nie przewidziałam. Śmierci rodziców i to w odstępie 3 miesięcy. Jestem jedyną córką, mam jednego syna. Oboje mieszkamy w tym mieszkaniu tzn syn obecnie studiuje w innym mieście. Odziedziczone mieszkanie jest obciążone hipoteką. Wiem ,że jako upadły nie mogę podejmować żadnych działań prawnych i sąd musi zadecydować czy mogę ten spadek odrzucić cze też wejdzie do masy upadłości. 

Moje pytanie brzmi co robić?

-Czy jest szansa na uratowanie tego mieszkania i negocjacje z bankiem / tylko syn musiałby stać się właścicielem i jest bez dochodu/?

-Czy jeżeli wejdzie komornik to mamy prawo do lokalu socjalnego?

Ja po zakończeniu upadłości mogłabym spokojnie spłacać raty tylko czy w ogóle zawiadamiać bank o tej sytuacji. 

Linki
Ekspert_Kredytowy

Rozumiem, że nie było testamentu?

boba

Niestety nie.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Upadłość konsumencka - czas oczekiwania.

   Witam,   W grudniu złożyłem wniosek o upadłość w sądzie w Katowicach. W marcu dostałem list, że mam się wstawić na rozprawę w Kwietniu. Oczywiście byłem na niej i od tej pory cisza... Nie mam pojęcia czy to normalne żeby tyle czekać? Od złożenia wniosku  minęło już 9 miesięcy a nadal nie wiem na jakim etapie jestem. Mam już kilka komorników na koncie i prędzej spłacę ich niż dostanę upadłość...        

   in Dla zadłużonych

  • Upadłość konsumencka.

   witam, mam 25 lat, przez głupotę wpadlem w spirale zadluzenia, mianowicie wzięcie chwilowki zakończyło się na wzięciem kolejnych na spłatę poprzednich, a jest ich sporo !! Czytałem na temat upadłości konsumenckiej i moje pytanie czy nie mając majątku mogę złożyć takowy wniosek do sadu ? Dodam ze od 2013 roku lecze się psychiatrycznie na depresje, nerwy i niedawno miałem probe samobójczą z tego powodu (2 razy)    zadłużenie na ponad 50 tys zł z w tym 3 kredyty które są w egzekucji i chw

   in Dla zadłużonych

  • Firma transportowa a upadłość.

   Witajcie. Czy ktoś spotkał się i zna temat upadłości firmy transportowej? Czy jest szansa?

   in Dla zadłużonych

  • Skarga pauliańska a upadłość konsumencka.

   Witam, 3 lata temu za pomocą darowizny przekazałem matce własność połowy mieszkania, Wartość ok 70tyś a dług wynosi ok 120tys. Czy mam jakieś szanse ogłaszając upadłość aby uratować te mieszkanie, czy lepiej sobie darować i odczekać do 5 lat aby nie uwzględnili skargi pauliańskiej ? Chodzi mi bardziej o praktykę syndyków a nie teorię.  

   in Dla zadłużonych

  • Przepisanie mieszkania a upadłość konsumencka.

   Witam   Czy osoba będąca w upadłości konsumenckiej (realizowanie planu spłaty) może przepisać na siebie mieszkanie którego będzie jedynym właścicielem? czy taka sytuacja sprawi że momentalnie mieszkanie zostanie mi zabrane na poczet wierzycieli?

   in Forum prawne • Similar Contentghh

  • Say
   By Say
   Witam,
    
   W grudniu złożyłem wniosek o upadłość w sądzie w Katowicach. W marcu dostałem list, że mam się wstawić na rozprawę w Kwietniu. Oczywiście byłem na niej i od tej pory cisza... Nie mam pojęcia czy to normalne żeby tyle czekać? Od złożenia wniosku  minęło już 9 miesięcy a nadal nie wiem na jakim etapie jestem. Mam już kilka komorników na koncie i prędzej spłacę ich niż dostanę upadłość...
    
    
    
    
  • mateusz2351
   By mateusz2351
   Witam
    
   Mam pytanie ponieważ poszukuje pomocy. Gdyż mam sporo długów w parabankach jak i normalnych bankach i potrzebuję kogoś kto mógł by mi pomóc bo myslę o upadlosci konsumenckiej tylko potrzebuje zeby ktoś mi doradził kogoś w porządku w Lubelskim Województwie będę bardzo wdzieczny!!1
    
    
   Pozdrawiam
  • Krystian95
   By Krystian95
   https://m.bankier.pl/wiadomosc/Nowe-prawo-o-upadlosci-konsumenckiej-Prezydent-podpisal-ustawe-7736305.html
    
   Tak wiec od stycznia nowego roku upadłość stanie się dużo łatwiejsza do uzyskania. Krok w kierunku pomocy dłużnikom. Co o tym sądzicie i co o tym sądzą eksperci?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.