Jump to content
leszekLR

Kredyt dom w niedokończonej przebudowie

Recommended Posts

leszekLR

Witam

 

Mam do kupienia dom w którym właściciel rozpoczął generalny remont, który jest niedokończony. Dom ma parter i poddasze. Generalnie parter jest zrobiony, ale poddasze jest w stanie surowym. Nie ma ocieplenia i płyt GK. Nie ma okien dachowych (wg projektu miały być) ale dach jest już zmieniony. Nie ma również ogrzewania gazowego, które było w projekcie. Z powyższych względów właściciel nie wykonał odbioru.

Dom kosztuje 300 000 zł i ja bym chciał go kupić i tak mieszkać. Poddasze zrobić za X lat jak spłatę kredyt. Koszt wykończenia do stanu w którym można odebrać dom to kolejne 200 000 zł. Na tyle ani nie chciałbym brać kredytu ani chyba nie mam zdolności przy dochodach 5000 netto na dwie osoby + dziecko.

 

Czy mogę kupić taki dom (bez odbioru remontu) legitymując się zdolnością na tylko 300 tyś?

 

 

Pozdrawiam

Linki
Mr Tomek

Ale sam dom został oddany do użytkowania?

To tylko remont nie został zakończony?

C.O. jest zrobione?

 

Jeśli tak i stan jest do mieszkania to powinno się udać. 

Trzeba wziąć pod uwagę że bank może przyciąć wartość nieruchomości więc zależy czy kupujesz w dobrej cenie

leszekLR

Dom jest bardzo stary i nie ma jako takiego prawa do zamieszkania. Ale nr jest, na mapach naniesiony dom jest. Właściciel zmieniał całkowicie konstrukcje dachu dlatego robił remont w oparciu o pozwolenie na budowę.

CO jest na parterze i działa, są wypuszczone rury na poddasze, ale rozprowadzenia do grzejników nie ma na poddaszu.

Mr Tomek

trudno powiedzieć

 

ale wygląda żę dokumenty są wyprostowane

Na pewno składaj do PKO - to bank dość dobrze podchodzacy do trudnych nieruchomości

 

 

leszekLR

Ale czy problemem nie jest rozpoczęta budowa? Sprzedający to mój kuzyn i jak on się orientował: chciał hipoteczny na budowę drogi, podjazdu i ogrodzenia na 70000 zł to powiedziali w banku, że nie ma szans, że musi zrobić wszystko na poddaszu.

Mr Tomek

ale pewnie pytał w banku w którym brał kredyt na ten remont

leszekLR
5 godzin temu, Mr Tomek napisał:

ale pewnie pytał w banku w którym brał kredyt na ten remont

nie, obecny stan zaawansowania prac remontu jest finansowany bez kredytu. Tłumaczenie w banku było takie, że zabezpieczeniem dla banku jest odebrana nieruchomość a nie nieruchomość w budowie/remoncie.

Mr Tomek

co to za dziwny bank?

na jakim etapie wnioskowania tak powiedzieli? w oddziale czy już po złożeniu wniosku?

PlanFinance.pl

Coś takiego mogli powiedzieć tylko w Citi Handlowym. W reszcie banków, ktoś niedouczony musiał tworzyć własne zasady.

leszekLR
14 godzin temu, PlanFinance.pl napisał:

Coś takiego mogli powiedzieć tylko w Citi Handlowym. W reszcie banków, ktoś niedouczony musiał tworzyć własne zasady.

Czyli Waszym zdaniem no. mając nowy dom w stanie surowym bez odboiru i bez dachu (same ściany) można wziąźć kredyt hipoteczny na sam dach bo np. ma się taką niską zdolność?

Mr Tomek

mieszasz 2 różne sprawy i trudno do tego się odnieść

 

ale jeśli ktoś ma SSO to na sam dach kredytu nie dostanie, konieczne będzie doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego i oddanie go do użytkowania

 

Ale Twoja nieruchomość do użytku kiedyś została oddana, na mapach się znajduje

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt gotowkowy dla pracujacych w Holandii

   Witam . Czy pracujac w Holandi na umowe na czas nieokreslony od stycznia 2017 z zarobkami 2000 euro netto . wynagrodzenie wplywa na Holenderski konto dostanie kredyt gotowkowy w Polsce na kwote 25000- 50000 tys zl. Jakie dokumenty potrzebne sa w przypadku starania sie o kredyt . Mama 32 lata i nigdy nie bralem zadnego kredytu w Polsce

   in Kredyty gotówkowe

  • Pekao SA - Kredyt Hipoteczny - Opinie

   PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w banku Pekao SA.       Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w banku Pekao SA ? Przeczytaj zdania i opinie o Pekao innych kredytobiorców i zdecyduj sam. Zadaj pytanie odnośnie oferty PKO SA Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w Pekao? Opisz swoje doświadczenia kredytowe.

   in Kredyty hipoteczne - Opinie

  • Kredyt na mieszkanie

   Dzień dobry, Moja żona jest zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony i zarabia brutto 4200 zł. Dodam, że mamy rozdzielność majątkową, a ja nie wykazuję żadnych przychodów. Nie mamy dzieci.   I teraz pytania: 1. Czy jeżeli mamy rozdzielność majątkową, a ja nie wykazuję żadnego przychodu to wlicza się to do zdolności kredytowej? 2. O jaką maksymalną kwotę kredytowania możemy starać się podejmując próbę dostania kredytu?  3. Żona aktualnie na siebie

   in Kredyty mieszkaniowe

  • PKO BP - Kredyt Hipoteczny - Opinie 2019

   Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w PKO BP? Jakie są warunki, oprocentowanie? Jak długo czeka się na decyzję w PKO? Zobacz opinie klientów.     Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w PKO ? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o PKO Banku Polskim. Zadaj pytanie. Uzyskaj symulację warunków przez kalkulator kredytu hipotecznego pko. Przeczytaj zdania i opinie o PKO innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

   in Kredyty hipoteczne - Opinie

  • Idea Bank - Kredyt Obrotowy - Opinie, Warunki

   Kredyt obrotowy w Idea Banku - warunki, oprocentowanie i opinie klientów.     Wysokość: do 200 000 zł bez zabezpieczenia do 500 000 zł: kredyt na kontrakt zabezpieczony cesją wierzytelności z kontraktu; Kredyt zabezpieczony na maszynach i urządzeniach; kredyt na wyciąg z aktualnego banku do 1 000 000 zł z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości   Okres kredytowania: do 12 miesięcy z możliwością odnowienia (limit w rachunku bieżącym) do 10 lat (kredyt spłacany w ratach)

   in Kredyty firmowe - Opinie

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.