Jump to content
katarzyna67

Współkredytobiorca innego kredytu a wpływ na nowy kredyt

Recommended Posts

katarzyna67

Witajcie! 

Mam szybkie pytanie. 5 lat temu zostałam wraz z rodzicami współkredytobiorcą pewnej nieruchomości. Powód tego był taki, że owa nieruchomość została zakupiona właśnie na 3 osoby - mnie i moich rodziców. Jesteśmy właścicielami w równych częściach.

Rata kredytu spłacana jest z konta mojej mamy, która otrzymuje emeryturę. Nigdy do tej pory rata kredytu nie była spłacana z innego źródła. Do końca spłaty zostało 5 lat.

Czy w sytuacji kiedy chcę teraz wziąć inny kredyt hipoteczny ten będzie brany pod uwagę mimo tego, że jest on wzięty na 3 osoby i z mojego konta rata nigdy nie została splacona?

Dziękuję z góry.

Linki
Mr Tomek

tak oczywiście.

Zostanie wzięta pod uwagę w pęłnej wysokości

 

PlanFinance.pl

Kredyt zaciąga się solidarnie. Jeśli jedna z osób przestaje spłacać obowiązek spada na drugiego kredytobiorcę. Stąd podejście banków do liczenia zdolności kredytowej.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Refinansowanie kredytu mieszkaniowego w innym banku

   Chciałbym przenieść kredyt w PKOBP do innego banku   Kredyt ma 3 lata Obecnie pozostało do spłaty kapitał 252 600 PLN Odsetki 156 120 PLN Marża 2,2% + Wibor3M = 3,93%     1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 25-30 LAT 3.Wysokość kredytu - 279 200 (319 000 nieruchomość/30 000 remont) 4.Wkład własny 69 800 (20% wartości). Orientacyjna wartość nieruchomości to ze 360 000 PLN. 5.Wartość nieruchomośc

   in Hipoteczne kredyty konsolidacyjne i refinansowe

  • Czy bank może w trakcie kredytu składać zapytania do bik?

   Witam.  Mam pytanie czy w trakcie danego kredytu bank może od tak składać zapytania do bik.?  Pobralem darmowy raport z bik-u i tak zauważyłem że podczas kredytu bank co jakiś czas składał jakieś zapytanie do bik.  O co chodzi. ?

   in BIK i BIG

  • Próba konsolidacji z współkredytobiorcą

   Kwota kredytu: 42 000/45 000 zł Okres kredytowania: maksymalny Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 1. Umowa o pracę (od 01.05.2019 do 31.01.2020) - 1750 zł + ryczałt za paliwo 167 zł 2. Renta socjalna (od 2011 roku przyznana bezterminowo) - 935 zł Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy: W tej grupie kapitałowej od 2016 roku, w spółce od 01.05.2019 Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie: ING Bank Śląski Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców: 25 lat

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Zwrot nadpłaty przy całkowitej spłacie kredytu?

   Szukam,szukam,ale cos nie mogę znaleźć info,czy jeśli podczas konsolidacji z innego banku została przelana większa kwota niż była na ten dzień do spłaty u mnie widniejąca na rachunku kredytu,a bank konsolidujący kwotę wziął z BIK to czy bank po zamknęciu kredytu sam z siebie powinien ewentualną nadpłatę oddac np. na konto?Mowa jest konkretnie o Getin Bank...tam był kredyt spłacony,mam jeszcze u nich ror ale chce zamknąć.Podobno trzeba napisac wniosek o zwrot!!!!Tak mi napisali,a jak poszłam do

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Umorzenie kredytu.

   Witam. Potrzebuję wzoru pisma do sądu. O umorzenie kredytu bankowego  gdyż już przyszło pisemko od komornika o zajecie emerytury mamy. Dodam ,że mama jest po udarze była w ciężkim stanie a ja niestety nie wiedziałam o ratach. Teraz po prostu Nas nie stać na spłacę gdyż jestem na opiece a mama nie ma wysokiej emerytury i wiadomo potrzebuję leczenia.

   in Komornik, windykacja

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.