Jump to content
Snakes

Wynagrodzenie za pracę na konto żony.

Recommended Posts

Snakes
Posted (edited)

Witam. Mam pytanie odnośnie przesyłania wypłaty na konto żony. Mam jednego komornika i teraz doszedł drugi na kwotę nie całe 2000 zł, więc nie ma tragedii. Mam zajecie przez jednego i drugiego komornika rachunku bankowego.  Zmieniłem pracę i w chwili obecnej pierwsza wypłata pójdzie na konto żony. Wiem, że komornik nie może ruszyć tych pieniędzy ale czy grozi za to kara, więzienie itd? Czy w późniejszym czasie po prostu wystosuje pismo o zajęciu wynagrodzenia zarówno jeden jak i drugi? Na chwilę obecną potrzebujemy odłożyć choć 3000 na samochód dla żony żeby mogła dojeżdżać do pracy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Żona bardzo się obawia że mnie zabiorą za kratki.

Edited by Snakes
Linki
lukaszb
35 minut temu, Snakes napisał:

Wiem, że komornik nie może ruszyć tych pieniędzy ale czy grozi za to kara, więzienie itd?

Nie.

 

 

Snakes

Dziękuję Panie Łukaszu za szybką odpowiedź. 

Michau76

Ale z tego co obiło mi się o uszy to komornik i tak może zająć twoją pensję jeśli jesteś zadłużony, może być tak, że pracodawca będzie po prostu przelewał pieniądze do komornika więc trzeba by było kombinować, że twój pracodawca zatrudnia na papierze twoją żonę ale ty oczywiście pracujesz.

 

Zresztą możesz sobie założyć konto w niemieckim banku N26 i tam komornik nie może Ci zabrać złotówki zamiast kombinować z kontem żony. Jeśli chodzi o pensję to tak czy siak może zająć. 

Snakes

Wiem o tym. Ale narazie mam zajęte tylko rachunek bankowy. Jeden komornik X( byl pierwszy) zajął wynagrodzenie i konto a drugi Y tylko konto. Z tego co wiem dochodzi tutaj do zbiegu egzekucji. Najlepiej iść do komornika Y który jest z mojego miasta i powiedzieć o tym? Zadeklarować spłaty dobrowolne? Chce szybko zamknąć tego 2giego na 2000. Ten pierwszy nie pobiera narazie nic bowiem zmieniłem pracę. I czekam na świadectwo pracy, żeby przekazać nowemu pracodawcy. Czy w wyniku braku pobrań pieniędzy z mojego konta mogą wnioskować o zajęcie ruchomości. W sumie to nie posiadam jako takiego majątku.Żony laptop,pies i samochód.

lukaszb
Godzinę temu, Snakes napisał:

Czy w wyniku braku pobrań pieniędzy z mojego konta mogą wnioskować o zajęcie ruchomości

Jeżeli nie masz majątku to co mają zająć?

Snakes

Dziękuję. Zatem udam się w przyszłym tygodniu do komornika Y i nakresle sprawę. Może się zgodzi na 5 rat po niecale 500zl. Dla niego myślę też lepiej bo nie będzie musiał nic robić.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • papluciennik
   By papluciennik
   Kilka dni temu zauważyłam, że moje konto zajął komornik. W żadnej sprawie na EPU nie mam o czymś takim informacji. Co mogę zrobić, by odzyskać pieniądze? Nie odebrałam ostatnio żadnego nakazu zapłaty. Jak się od tego odwołać?
   Ponadto jeśli kwota egzekucji to 3567zl, to w jaki sposób oni chcą to ściągać? Zabrali mi najpierw 500zl z normalnego rachunku, a teraz pobierają z oszczędnościowego. Zaraz zostanę bez pieniędzy do życia.. Jakie są szanse, ze jesli wypłace z oszczędnościowego, to nie ściągną mi 1000zl, a uda mi się to przelać na drugie konto? 
  • Oli030
   By Oli030
   Dzień dobry, wpadłam przez głupotę w długi. Chce je spłacić. Kilka udało mi się już spłacić albo jestem w trakcie. Na dwóch długach mam komornika. Jeden powiedzmy A i B. Komornik A prowadzi egzekucję na pensji i na koncie jest to kwota 1200 zł. Komornik B zajął pensję jako drugi(4,500zł) i jest zbieg. Komornik A jest bardzo niegrzeczny , pomimo próśb, wniosków i moich telefonów i kontaktu kilkukrotnego głównej księgowej zwleka od miesiąca z ograniczeniem egzekucji ( periodyczny charakter pracy na umowę zlecenie) w między czasie komornik B zajął także pensję i tu bez problemu jest współpraca. Czekamy na pismo który jest właściwym komornikiem. 
   Moje pytania:
   1. który jest właściwy? A był pierwszy ale jego rewir to Pszczyna(120km od mojego miejsca zamieszkania), B prowadzi kancelarię w mieście mojego zamieszkania ale pensję zajął ok dwa tygodnie później.
   2. Chciałabym się "pozbyć" A jak najszybciej bo nie da się z nim współpracować. Jest gburowaty i pomimo zapewnień przeciąga ograniczenie egzekucji, główna księgowa ostatnio musiała trzy razy mu mówić że źle się odnosi do niej i w końcu się rozłączyła. Jeżeli B będzie właściwym komornikiem to czy on przejmie sprawę od A w całości egzekucji czy A będzie prowadził nadal egzekucję z pensji i konta czy tylko z konta?.
   3. Komu wpłacać to zadłużenie 1200zł  ? Nie chce sytuacji kiedy to A wymyśli żeby wpaść do domu ( złożyłam już oświadczenie majątkowe-nie mam ruchomości. Po rozwodzie zostałam tylko z dwoma reklamówkami ubrań. Sprzęty, dom należą do partnera).
   Ale też nie chce sytuacji że A będzie miał przelewy ode mnie dla wierzyciela a B równocześnie będzie pobierał dla tego samego wierzyciela drugi raz kwotę z pensji. 
   4. Czy żeby pozbyć się A poprosić B żeby zajął też konto wtedy wszystko przejdzie do B? 
   Wiem skomplikowane ale ja zawsze się wpakuje coś po same uszy 😉
    
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.