Jump to content
Sniadeckich

BIK a odmowa po 24h

Recommended Posts

Sniadeckich

Witam wszystkich serdecznie,

Mam pytanie, ponieważ mam mały problem. W dniu wczorajszym (tj. 30.05.2019) moja narzeczona wzięła pożyczkę w PKO na kwotę 25.000 zł. zrobiła to, pomimo, że miała tylko sprawdzić ofertę, ewentualnie wyliczyć raty i porównać z ofertą innych banków. Po przeczytaniu umowy okazało się, że warunki są fatalne, dodatkowo ubezpieczenie łącznie wynosi prawie 7.000 zł. Postanowiliśmy, że zrezygnujemy z pożyczki korzystająć z prawa odmowy do 14 dni. Teraz moje pytanie. Czy jeśli dziś, po 24 h nastąpi odmowa umowy o pożyczkę to czy będziemy mieli problem jeśli za kilka dni spróbujemy wziąć pożyczkę w innym banku lub ewentualnie w tym samym ale już bez ubezpieczenia? Dzwoniłem do BIK-u i mówili że nie powinno być w historii śladu, ale wolę się upewnić. Nie chce czekać 30 czy 60 dni na wyczyszczenie historii. Dodam, że zdolności kredytowej wysokiej nie mamy. Czy po odstąpieniu od umowy w historii BIKu zostanie jakiś ślad? Jeśli tak, to jaki wpływ będzie to miało na próbę w innym banku? 

Dziękuję za pomoc. 

Maciek86

Tak na prawdę to pytanie, czy PKOBP wpisało do BIKu zobowiązanie. Jeśli nie zdążyło, to jest szansa, że od razu będzie można próbować w innym banku. Jak zdążyli wpisać, to trzeba będzie odczekać kilka dni aż bik się zaktualizuje.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK