Jump to content
olusaniolek

Kredyt konsolidacyjny - odstąpienie od umowy

Recommended Posts

olusaniolek

Witam, chciałabym się poradzić w jednej sprawie..

Od razu dodam, że nie za bardzo orientuję się jak to dokładnie wygląda.

W maju 2018 r. zaciągnęłam kredyt gotówkowy w Alior Bank na kwotę 15 tys. na okres 42 miesięcy.

W dniu wczorajszym chciałam dobrać kolejne pieniążki, podczas wizyty w oddziale Pani miała poszukać mi najkorzystniejszego rozwiązania (kwota 4 tys)..

Stwierdziła, że najkorzystniejszym będzie kredyt konsolidacyjny, a nie oddzielny kredyt. Jednak w chwili przedstawiania oferty nie mogłam przypomnieć sobie ile rat pozostało mi do spłaty, a Pani poproszona o to, aby podała mi ilość rat pozostałych stwierdziła, że zostało ich 42 (czyli całość kredytu). Na chwilę obecną spłaciłam 12 rat. Czyli wprowadziła mnie w błąd, a ja nie mogłam sobie tego przypomnieć..

Nowy kredyt mam na 54 raty, a więc 2 lata dodatkowo, gdzie zależało mi na tym, aby spłacić go jak najszybciej..

Czy w chwili złożenia odstąpienia od umowy, będę musiała wpłacić całość kredytu (tj. kwotę poprzedniego i kwotę dobraną teraz), czy istnieje możliwość, abym zwróciła tą dobraną kwotę wraz z kosztami, a początkowy kredyt dalej by obowiązywał? Chodzi mi o to, aby wrócić do tego co było przed podpisaniem umowy o kredyt konsolidacyjny.

Nie znam się na tym, wiem, że mam prawo do odstąpienia umowy, tylko co wtedy z poprzednim kredytem? Może jest możliwość cofnięcia spłaty tamtego?

W domu na zimno sobie przekalkulowałam, że chyba nie do końca mi się to opłaca - jednak wolałabym wziąć drugi kredyt i płacić 2 raty, ale przez krótszy okres, ponieważ w chwili obecnej mam przed sobą na nowo 4,5 roku, a wtedy byłoby to 2,5 (w przypadku starego kredytu)...

A jeśli nie ma takiej możliwości to czy bank zwróci mi kwotę ubezpieczenia od tego spłaconego, za pozostałe 2,5 roku oraz koszty prowizji itp za ten okres? Czy ja musiałabym składać jakieś dodatkowe wnioski/dyspozycje??

Proszę o pomoc

olusaniolek

Dziękuję bardzo za pomoc :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: