Jump to content
Guest

Obliczanie kosztów utrzymania przez banki

Recommended Posts

Guest

Dzień dobry, 

jak banki obliczają koszty utrzymania podczas analizy zdolności do kredytu hipotecznego? 

Czy liczą koszt utrzymania na każdą osobę indywidualnie i dodatkowo koszty utrzymania mieszkania? Czy jeszcze jakieś koszty doliczają? 

Jakie są najmniejsze możliwe koszty utrzymania na osobę oraz koszty utrzymania mieszkania? 

Linki
PlanFinance.pl

Możesz liczyć 800-900 na każdą osobę. Do kosztów należy doliczyć koszty zobowiązań kredytowych. Inne dodatki są możliwe, indywidualna ocena każdego banku.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Zwrot kosztów postępowania egzekucyjnego po uchyleniu nakazu zapłaty.

   Witam,   Mam takie pytanie. Miałem nakaz zapłaty za kredyt z esądu z Lublina. Komornik wszedł mi na wypłate. Nastepnie udało mi się uchylić ten nakaz, jednak w tym czasie komornik pobrał środki z wypłaty. Mam takie pytanie, bo jak sie dowiedziałem to część środków została pobrana przez komornika tytułem kosztów postepowania egzekucyjnego. Ponieważ nakaz został uchylony, mam pytanie czy musze to płacić, czy można w jakiś sposób odzyskać te pieniądze ?

   in Komornik, windykacja

  • Wyłudzenie kosztów procesu?

   Windykuje mnie obligo- po prostu żenująca firma. Podali mnie do epu-brak wyroku na razie. A oni już wysłali mi pismo że mam im wpłacić |w ciągu tygodnia wysokość długu+ 1277zł kosztów procesowych. Czy biorąc pod uwagę że nie mam żadnego wyroku w tej sprawie żądania wpłaty takich kosztów procesowych mogę traktować jako próbę wyłudzenia?

   in Chwilówki

  • Kredyt RnS, PKO BP, wcześniejsza spłata, zwrot kosztów

   Witam, Czy przy kredycie hipotecznym zaciągniętym w 2012r i spłaconym całkowicie w 2019 jest zasadne ubiegać się o zwrot jakichkolwiek kosztów, np. prowizji, odsetek? Pozdrawiam   Znalazłem to: USTAWA z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami   Art.  39.  [Obniżenie całkowitego kosztu kredytu w razie wcześniejszej spłaty] 1. W przypadku spłaty całości kredytu hipotecznego przed terminem o

   in Kredyty z dopłatami MdM

  • Kredyt gotówkowy na pokrycie kosztów wykończenia mieszkania

   Dzień dobry. zakupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim - inwestycja jeszcze nie została ukończona, przede mną jeszcze jedna rata do zapłaty. Będzie mi brakowało około 30-40tys. zł na wykończenie tego mieszkania. Mam niewielką zdolność kredytową i kilka kredytów gotówkowych na kwotę łącznie prawie 10tys. zł - mogę je niby spłacić od razu,ale czy mi się to opłaci?. Nigdy nie byłem w BIG, ale mam dochody netto niecałe 2000zł z umowy o pracę na czas określony, jestem kawalerem.Teraz pytanie jakiej

   in Kredyty gotówkowe

  • Alior Bank - wypowiedzenie umowy a zwrot kosztów ubezpieczenia

   Szanowni Państwo,   Alior Bank podobno wypowiedział mi umowę - ja fizycznie dokumentu nie dostałam, ale jest sprawa skierowana na drogę postępowania sądowego. Zwróciłam się do banku z wnioskiem o rezygnację z ubezpieczenia i zwrot niewykorzystanej składki. Bank odpowiedział, że nie może mi zwrócić składki ponieważ mam zadłużenie. Czy bank od tak może nie zwrócić. Kiedyś miałam podobny przypadek z Mbank i naprawdę nie było problemu - zwrot w ciągu tygodnia został zwrócony.   Proszę o po

   in Kredyty gotówkowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.