Jump to content
LukaszSt

Zajęcie komornicze.

Recommended Posts

LukaszSt

Cześć. 

Sytuacja następująca : jest niestety komornik. Kwota egzekucji to 7800.

Oczywiście konta już zajęte. I teraz moje pytanie. Zgodnie z ustawą kwota wolna od zajęcia to 1663 z groszami - a co w przypadku kiedy moje opłaty za mieszkanie, plus kredyt w banku wynoszą 1800? Mam oczywiście na to cała dokumentację. Iść z tym do komornika i przedstawić mu to wszystko? Z góry dzięki za podpowiedź. 

rav85

Trzymać kasę w spodniach i robić opłaty na poczcie s nie z konta albo założyć konto na osobę trzecia

LukaszSt

Dzięki za podpowiedź, ale wynagrodzenie wpływa na konto. I teraz jak mi zostawi 1663 zł, przy opłatach 1800 to nie będę w stanie spłacić kredytu. Bardziej mi chodziło o to, czy ktoś miał podobnie i czy coś udało się załatwić 

rav85

Iść co pracodawcy i poprosić aby wypłacał pensje w gotówce 

LukaszSt

Nie rozumiemy się. Nie pracuje w małej firmie. Nie ma takiej opcji jak wypłata w gotówce. Zresztą, ja nie chcę uciekac od spłaty tego długu. 

lukaszb
4 minuty temu, LukaszSt napisał:

Dzięki za podpowiedź, ale wynagrodzenie wpływa na konto. I teraz jak mi zostawi 1663 zł, przy opłatach 1800 to nie będę w stanie spłacić kredytu. Bardziej mi chodziło o to, czy ktoś miał podobnie i czy coś udało się załatwić 

Nic z tym nie zrobisz. Egzekucja to nie koncert życzeń i komornik nie wiele ma tu do gadania. Ma realizować zajęcia zgodnie z przepisami, czyli do limitów zajęć.

 

Nakaz zapłaty odebraleś osobiście?

Tombar

Jest coś takiego w kodeksie, że egzekucja nie może być nadmiernie uciążliwa, nie może też prowadzić do znaczącego pogorszenia się sytuacji dłużnika, czyt. dalszego zadłużania, w tym wypadku niemożności regulowania np. rat, ale jak takie pismo wystosować, nie mam pojęcia. Poza tym, nie oszukujmy się, droga przez mękę. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Asdfgh
   By Asdfgh
   Witam. Posiadam komornika Pana X który ściąga dwa długi z mojego wynagrodzenia. Zakład pracy zostawia mi minimalną kwotę. Dziś otrzymałem pismo że nowy komornik Pan Y również skierował pismo do zakładu pracy o zajęcie wynagrodzenia. Komu teraz będzie wysyłane wynagrodzenie? Czy nie można czegoś takiego zrobić żeby wszystkie moj długi obsługiwał jeden komornik? Są przecież z t go samego miasta. Pozdrawiam
  • franko5
   By franko5
   Dzien dobry. Dostałem pismo od komornika o obwieszczeniu licytacji z ruchomości które obędzie sie w mieszkaniu ktore
   zamieszkuje i owy zajęty przedmiot sie tam znajduje.
    
   Licytacja ma odbyć sie 19 listopada o 11
    
   nie będzie mnie w tym czasie w mieszkaniu (przebywam poza miejscem zameldowania )
    
   czy można przełożyć licytacje na inny termin ? Ewentualnie co sie stanie jak nikogo nie będzie w mieszkaniu ?
    
   zaznacze ze to licytacja jednego przedmiotu o wartości 400zl - cena wywoławcza to 300zl  a dług wynosi ponad 70tysiecy złotych.
    
   Mieszkanie nie nalezy do mnie. zreszta ten przedmiot tez nie ale nie było faktury ze należy do kogoś innego i komornik go mimo wszystko zajął.
    
   prosze o informację co moge zrobić. 
  • Lukasz0120
   By Lukasz0120
   Witam 4 lata temu wzięliśmy z narzeczoną na raty telewizor i pralkę w lutym tego roku zapłacilismy ostatnią ratę i zakończyliśmy splacanie. Natomiast w pìątek 8.11.2019 komornik zajął nam konto w zwìazku z niespłaconymi ratami kwota do spłaty jest taka sama jak na początku 4.5 tys o co tu chodzi prosze o pomoc
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.