Jump to content
mikolaaj

Kredyt 160tyś na zakup niewykończonego domu.

Recommended Posts

mikolaaj
Posted (edited)

Dzień dobry,

planujemy z żoną zakup niewykończonego domu. Z kredytu hipotecznego chcielibyśmy sfinansować część środków brakujących do zakupu, natomiast dom wykończyć za własną gotówkę. Wartość nieruchomości po negocjacji z pośredniczącym w sprzedaży biurem nieruchomości to 260 tyś. Własnych środków posiadamy 215 tyś, z czego na wkład do kredytu chcielibyśmy przeznaczyć 100 tyś, kredyt maksymalnie 160 tyś a za pozostałą własną gotówkę wykończyć dom.  Poniżej schemat wymagany na forum:

 

1.Waluta kredytu - PLN

2.Pożądana długość okresu kredytowania - 30 lat

3.Wysokość kredytu - 160 tyś

4.Wkład własny - 100 tyś

5.Wartość nieruchomości - 260 tyś

6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - rynek wtórny

7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - dom jednorodzinny

8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 112m2

9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - podkarpackie / pow. bieszczadzki

10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - dom z zewnątrz w pełni wykończony, ocieplony z elewacją, zamontowane okna i drzwi, w środku ułożona instalacja elektryczna i mokre tynki, pozostało zrobienie ogrzewania, instalacji wodnej, wylewki, podłogi, obróbka stolarska itp. Dom zaopatrzony w wodę z własnej studni, szambo, podłączony do sieci elektrycznej.

11.Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 2

12.Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców - 23 / 25

13.Aktualne obciążenia kredytowe (limity, karty kredytowe,chwilówki, wysokość rat) - pożyczka 20 000 tyś, rata 400zł miesięcznie, możliwa do spłaty przed uruchomieniem kredytu.

14.Historia w BIK - bardzo dobra

15.Umowa o pracę: Średni dochód netto na rodzinę z 3 miesięcy - 3600PLN / 3600 PLN 

16.Umowa o pracę: Średni dochód netto na rodzinę z 6 miesięcy - 3600PLN / 3600PLN

17.Umowa zlecenie / o dzieło:Średni wpływ na rachunek na rodzinę z 6 miesięcy - 0 / 0

18.Umowa zlecenie / o dzieło:Średni wpływ na rachunek na rodzinę z 12 miesięcy - 0 / 0

19.Działalność gospodarcza** - nie dotyczy

20.Okres trwania obecnego dochodu w tył*** - 2 lata / 3 lata

21.Okres trwania obecnego dochodu w przód*** - czas nieokreślony  / 30 września 2019 (zmiana pracy, praca w nowym miejscu zamieszkania od 1 października 2019r)

22.Wykonywany zawód - służby mundurowe (Państwowa Straż Pożarna / pielęgniarka)

23.Bank w którym posiadane jest konto - Bank Millenium

24.Wpływ z wynagrodzenia na konto (tak / nie) - tak/ tak

25.Inne istotne informacje - Żona z dniem 30 września kończy pracę w obecnym szpitalu a 1 października zaczyna w miejscu, do którego się przeprowadzamy. Nie posiadamy rozdzielności majątkowej. Zależy nam na tym, żeby z kredytu móc sfinansować wyłącznie zakup nieruchomości w obecnym stanie a wykańczać za pozostałą własną gotówkę - wykańczać będziemy samodzielnie, bez żadnej ekipy i nie chcielibyśmy wiązać się terminami  i kosztorysami z bankiem. Zależy nam również na czasie, więc plusem będzie sprawne załatwianie formalności. Obecnie mieszkamy w środkowej Polsce a inwestycja oddalona jest od nas o 500km. Zarezerwowana umową rezerwacyjną do połowy września.

 

W razie dodatkowych pytań proszę śmiało pisać i podam potrzebne informacje.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Edited by mikolaaj
Linki
Mr Tomek

Czy dom jest oddany do użytkowania?

Wg opisu wygląda że nie. Zatem żaden bank tego nie zrobi bez środków pozwalających na oddanie do użytkowania

mikolaaj

Dom nie jest oddany do użytkowania. W Millenium powiedziano nam, że nie ma problemu, żeby z kredytu sfinansować sam zakup a wykończyć za swoje, natomiast największym problemem był fakt zmiany pracy przez żonę - polecano albo wziąć rozdzielność i wziąć kredyt tylko na mnie albo zaczekać pół roku (a nieruchomość już zarezerwowana, więc odpada). W PKO BP znowuż nie jest problemem zmiana pracy przez żonę (kredyt byłby wspólny, po prostu jej zarobki nie są brane do zdolności, ale tak jak mówisz wymagają, żeby z kredytu również wykończyć dom)

 

Skoro mówisz, że nie da się uniknąć kredytu na wykończenie to weźmiemy kredyt i na wykończenie, a swoje środki zostawimy na poduszkę finansową i ewentualną wcześniejszą spłatę. 

Pytanie teraz jak robić kosztorys w takim przypadku - wpisuję w nim 260 tyś zakup nieruchomości i dopisuję resztę potrzebną na wykończenie, czy będę musiał dostarczyć kosztorys poprzedniego właściciela z każdego etapu budowy od fundamentów? (co wydaje mi się nielogiczne, więc stawiam na pierwszą opcję) Który bank w takim razie najlepiej podchodzi do kwestii rozliczenia wykończenia, biorąc pod uwagę, że będziemy sami kończyć i możemy nieco się rozjechać w szacunkach?

 

WMichal

Cześć,

jeżeli do nie jest oddany do użytkowania, to musisz wziąć nie tyle kredyt na wykończenie co na doprowadzenie go do stanu deweloperskiego umożliwiającego zakończenie budowy. Pozostałe prace możesz wykonywać z własnych środków. Co do samego kosztorysu, to na druku bankowym musisz podać jakie elementy są już ukończone i podać ich szacunkową wartość - sprzedający w takich przypadkach na pewno by się przydał z pomocą.

O rozliczenie wykończenia i czy dokończenia budowy się nie martw - na mój 10 letni czas pracy w kredytach 3-4 klientów miało problem z rozliczeniem bo wykonywali zazwyczaj zupełnie inne prace niż zadeklarowane na kosztorysie.

 

Co do oferty, to musiałbyś podać ile środków potrzeba na doprowadzenie budowy do zakończenia i wtedy wrzucimy jakieś oferty.

 

Jeżeli chodzi o dochód to zaraz go przeliczę, ale wydaje mi się, że nawet na jednym dochodzie udałoby się taki kredyt uzyskać i nie trzeba byłoby robić rozdzielności:)

mikolaaj

Dzięki za odpowiedzi! :) 

Skontaktowałem się z pośrednikiem i sprawa się dość mocno uprościła - obecny właściciel doprowadził budowę do końca i pomimo braku instalacji wodnej, podłóg itp budynek został oddany do użytku, więc wydaje mi się, że bank nie powinien już interesować się wykończeniem, skoro na papierze budynek jest oddany do użytku a budowa zakończona. 

Sprawdziłem również księgę wieczystą i jest wszystko w porządku, jeden właściciel, bez żadnej służebności ani hipoteki, także i to ułatwia sprawę.

 

W takim razie w schemacie wartość nieruchomości pozostaje 260tyś, wkład własny zostaje 100tyś i kredyt 160tyś. Wykończenie we własnym zakresie poza interesem banku. Będę wdzięczny za oferty. 

WMichal

Szedłbym w stałe oprocentowanie, bo jest teraz bardzo niskie. Zdolność wraz z ratą i jednym dochodem jest ok:

image.thumb.png.ada68f0294d1760fde4cb4fe48eb54c2.png

Wszystkie wyliczenia mają charakter orientacyjny. Nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • kredyt na zakup mieszkania 350 tys.

   Dzień dobry, W jakim banku mógłbym dostać najkorzystniejszy kredyt w mojej sytuacji? Czy brak historii kredytowej może istotnie wpłynąć na zdolność kredytową?   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 180 -200 msc. 3.Wysokość kredytu - 350 000 PLN 4.Wkład własny - 250 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 600 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności -  mieszkanie / własnościowe

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Spirala chwilówek i kredyt w banku.

   Dzień dobry, jestem tu nowy i za bardzo nie wiem jak powinienem się zabrać do napisania tego postu. Sprawa wygląda tak, że lista moich długów prezentuje się tak:   4482.29 - Filarum 2607.62 - PożyczPlus 2741.00 - InCredit 2177.50 - Smartpożyczka 1500.00 - FerratumMoney 3870.91 - Łatwykredyt 1980.28 - Szybkagotówka 2749.70 - Vivus 3109.99 - Netcredit 3000.00 - ProfiCredit (raty po 180 zł) 10000.00 - SuperGrosz (raty po 300)

   in Dla zadłużonych

  • kredyt 200tys na jdg

   Typ kredytu: gotówkowy/obrotowy/inwestycyjny/limit w koncie  - obrotowy, inwestycyjny z krotkim terminem splaty. potrzebny doslownie na pare dni w celu wykazania kwoty na koncie zeby uzyskac licencje spedycyjna.  Wysokość kredytu: ...    200tys  Czy kredyt będzie zabezpieczony: tak/nie (kredyt bez zabezpieczenia)       bez zabezpieczenia  Rodzaj zabezpieczenia kredytu: -- Wartość zabezpieczenia: 0 Województwo: ...   dolnyslask Waluta kredytu: ...   pln/eur Pożą

   in Kredyty dla firm

  • Kredyt hipoteczny a BIK

   Witam   Chcemy z mężem wziąć kredyt hipoteczny. Mieszkanie kosztuje 170 tys a właścicielka chcę 17 tys zadatku. Niestety nie chce podpisać umowy, żeby w razie gdybyśmy nie dostali kredytu ona miałaby zwrócić zadatek. Doradziła tylko swojego doradcę kredytowego, który miałby go ubezpieczyc. Okazało sie, że doradca go nie ubezpieczy ponieważ mąż miał kiedyś problemy z komornikiem. Wszystko było już spłacone 2 lata temu. Niestety możliwe jest, że przez to możemy nie dostać kredytu i strac

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Wypowiedziany kredyt mBank.

   Witam,   z góry zaznaczam że nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam swój post ale pisze pod tak dużym napięciem że prosze o nie usuwanie. Przechodząc do rzeczy. Posiadałem w mBanku kredyt odnawialny na kwotę 12 500zł przez 3 lata spłacałem odsetki + ubezpieczenie jakie co miesiąc generował mój dług. Ostatnimi czasy moja sytuacja finansowa bardzo sie pogorszyła, na koncie pojawiał się komornik, musiałem również spłacić długi zaciągniętych pożyczek przez co zaniedbałem płatności na rac

   in Dla zadłużonych×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.