Jump to content
riat

wcześniejsza spłata kredytu hipotecznegołaty

Recommended Posts

riat

Witam Wszystkich

Mam taki problem z którym nie umiem sobie poradzić. Mam kredyt hipoteczny który wziąłem w 2009r ze spłatą w 168 równych ratach na tzw.”dowolny cel” Wg planu spłaty termin spłaty ostatniej raty to 31.12.2026r. Obecnie rozważam spłatę całego pozostałego do spłaty kredytu z końcem m-ca października br., tj w terminie spłaty raty nr 83. Mogę dokonać wcześniejszej spłaty bo jest to tzw. „kredyt konsumencki” z przypisanym uprawnieniem do wcześniejszej spłaty.

Ponieważ planowana wcześniejsza spłata zmieni warunki kredytu, tj. zmianę ze spłaty w 168-miu równych ratach na 83 raty,  to jak się domyślam niezbędne będzie przeliczenie całej umowy kredytowej. I to jest właśnie mój problem bo nie wiem jak się to przelicza.

Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź jak się to robi. Gdy zwróciłem się w tej sprawie do banku który udzielił mi kredytu to odczułem wyraźną niechęć aby udzielić mi rzetelnej pomocy w tej sprawie. Rozumiem, że bank nie ma żadnego interesu w tym abym dokonał wcześniejszej spłaty, z stąd jego niechęć.

Poza tym mam jak najgorsze zdanie nt polskich banków i ich pazerności.

To tyle

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc

r

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.