Jump to content
AgnKur

Punktacja BIK 0-100

Recommended Posts

AgnKur

Zalogowałam się w BIK, pobrałam raport, miałam w dniu pobrania 55 punktów. Spłaciłam drobną pozostałość kredytu, został mi tylko 1, więc lada chwila ta punktacja powinna się zmienić na korzystniejszą. 

W życiu spłaciłam już wiele kredytów, głównie były to kredyty ratalne, został hipoteczny.

Chcę teraz wziąć pożyczkę hipoteczną, by naprawić swoją sytuację finansową. Jak mam rozumieć ten scoring ? Wszędzie czytam, że macie tych punktów kilkaset, tutaj mam max 100, więc w jaki sposób mam to przeliczyć ?

Linki
Ekspert_Kredytowy

Cześć, chętnie przyjrzę się Twojemu raportowi, zobaczę czy można podnieść punktację. 

 

Dla kredytu hipotecznego znaczenie ma poprawność spłaty zobowiązań a nie punktacja score. 

AgnKur

w jaki sposób mogę Ci podesłać posiadany raport ?

KFP_Bartek

Witaj, najprawdopodobniej trafiasz na stare wątki z naszego forum, jeśli widzisz tam punktację w setkach, obecnie większość banków bierze pod uwagę nowy algorytm liczenia punktacji, czyli ten od 0-100. Wcześniejsza spłata danego zobowiązania nie podnosi twojej punktacji w BIK, ponieważ ten produkt przestaje pracować na twoją pozytywną ocenę. Po takim ruchu punktacja, albo delikatnie spada, albo staje w miejscu na jakiś czas. W budowaniu pozytywnej oceny w BIK chodzi o terminowość, im dłużej spłacasz jakiś produkt tym lepiej dla twojej oceny.

Piotr.L

w starej wersji systemu punktacja naliczała się w zakresie 0-631
W nowej wersji serwisu nalicza się w zakresie 0-100
Chyba zrozumieli, ze te 631 punktów nie miało żadnego sensu :)

xtad

Panie Bartku, a jak jest z wyczyszczonymi zaległościami i spłatami z chwilówek? Podnoszą ranking czy również pozostaje on na swoim poziomie? 

 

 

KFP_Bartek

Jeśli chwilówki były opóźnione to jak najbardziej ich usunięcie poprawi Pana wiarygodność w BIK.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Pożyczka na wyczyszczenie BIK zastaw mozliwy

   Witam,  niestety po próbie konsolidacji temat opadł.  Poszukuje wiec prywatnego inwestora który był by skłonny pożyczyć 43,000zl na okres ok 4/5 miesięcy.    Cos o mnie, 25lat, pracująca ( umowa na czas nieokreślony) dochód ok 2900msc + szanowane 500plus.    Jako zabezpieczenie pożyczki posiadam samochód o wartości ok 45,000zl, oraz znajomy może użyczyć hipoteki na działce o wartości ok 80,000zl.    Procent i warunki do ustalenia. Przez pewne życiowe błędy

   in Pożyczki prywatne

  • Czyszczenie BIK czy zostałem oszukany ?

   Witam dwa tygodnie temu zleciłem firmie usunięcie negatywnych wpisów wpłaciłem zaliczkę 800 zł reszta po czyszczeniu. Nie podpisywałem żadnej umowy . Powiedzieli że wszystko oni załatwiają i że cały czas pracują nad usuwaniem. Czy bez mojego pelnomoctnica mogą coś zdziałać ? Czy okłamują mnie zwyczajnie .jeśli tak to mogę coś zrobić ? Niby mają kancelarie w Krakowie i w moim mieście tam gdzie byłem . Telefony odbierają ale martwi mnie to .

   in BIK i BIG

  • Czysty bik a kredyt.

   Witam wszystkich, nigdy nie mialem zadnych kredytow bankowych poza paroma chwilowkami. Moj BIK po pobraniu raportu jest zerowy, czy mam szanse na kredyt z takim bikiem? Czy ktos moglby rzucic okiem? Pozdrawiam

   in Kredyty gotówkowe

  • Pomoc w analizie raportu BIK

   Witam, Mam do Państwa pytanie. Mieszkam od 16 lat za granicą. Ponieważ przymierzam się do założenia w Polsce sp. z o.o. postanowiłem sprawdzić swój BIK. W raporcie jest napisane że nie mam zobowiązań kredytowych w trakcie spłaty ani zobowiązań kredytowych zamkniętych jednakże mam opóźnienia w płatnościach oraz rzekomo nie spłacony dług? Nie wiem skąd, bo nie mogę się tego doczytać nigdzie. Czy ktoś z państwa mógłby mi w tym pomóc, proszę? Dziękuje!

   in BIK i BIG

  • 30 tys problem z bik

   Witam jestem tu nowy i potrzebuje pomocy   Kwota kredytu:30tys Okres kredytowania: Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: ok2000€ Źródło uzyskiwania dochodów ;umowa o prace zazwyczaj do końca roku  Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - pracuje w Austrii już ponad 2 lata  Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie santander konto walutowe Wiek kredytobiorcy/kredytobiorców:28 Województwo zamieszkania;opolskie Aktualna kwota kredytów pozostał

   in Kredyty gotówkowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.