Jump to content
xtad

Wpisy w bazach BIG

Recommended Posts

xtad

Dzień dobry,

 

Posiadam negatywne wpisy w bazach BIG (ERIF, InfoMonitor i KRD). Jedna z firm pożyczkowych wpisała mnie już dawno, natomiast od kilkunastu miesięcy mnie nie windykuje. Powód jest prosty - duża liczba refinansowań i raczej mają świadomość, że sprawa w sądzie upadnie. Oczywiście ten wpis powoduje, że moja zdolność kredytowa kolokwialnie mówiąc leży. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy takie wpisy są zgodne z prawem?

 

Pozdrawiam 

Edited by xtad
literówki
Linki
Ekspert_Kredytowy

Jeśli masz dług względem nich - to tak, wpis jest prawidłowy. 

 

Może podejmij próbę odzyskania swoich należności, jeśli to były przedłużenia lub dokonywałeś wcześniejszych spłat, spłacisz ich z tych pieniędzy i wykreślisz wpis. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Wpisy w BIK, a sprzedaż długu.

   Witam, W moim raporcie BIK istnieje wpis z chwilówki ze statusem Transakcja zamknięta. Nie chcą usunąć tych wpisów, ponieważ odprzedali wierzytelność, mimo, że takiej informacji w raporcie BIK nie ma.  Informacja od firmy brzmi tak:  w nawiązaniu do Pana maila, informuję, iż Pana pożyczka została objęta cesją wobec czego obecnym administratorem danych jest Prokura NS FIZ (...)  Ponadto informuję, iż spółka . jest zobowiązana do przetwarzania Pana danych z uwagi na wymogi usta

   in BIK i BIG

  • Wpisy chwilówek BIK - usuwać czy zostawić?

   Przeglądnąłem swój raport BIK - ocena 58/100 Jest mnóstwo wpisów z Vivus i Wonga - cześć spłacone terminowo, część nie - większość już przekroczyła 5 lat.   Obecnie od 2 lat zero jakichkolwiek zapytań o kredyty itp, za tydzień rejestruję działalność gospodarcza, będę chciał się starać o kredyt na auto do 20 000 tyś zł.   Czy warto wysłać do nich cofniecie zgody na przetwarzanie danych aby usunąć te wpisy?  

   in BIK i BIG

  • Wierzyciel sprzedał dług - co z wpisami w bazach?

   Mam pytanie: Vivus sprzedał dług do Global Collection, Ci wpisali zadłużenie w bazach BIG, KRD, ERIF. Następnie oddali sprawę do sądu, otrzymali nakaz zapłaty i oddali to do komornika. Komornik nie robi nic bo jest zbieg egzekucji. Czy skoro dług trafił do komornika to czy nadal ma prawo figurować to zadłużenie w bazach?

   in BIK i BIG

  • Wpisy do BIK a kredyt.

   Witam, mam kilka negatywnych wpisów w BIK z tytułu wcześniejszych zadluzen. Udało mi się jakiś czas temu uregulować wszystkie zobowiązania a chciałbym w niedługim czasie skorzystać z kredytu hipotecznego. Obawiam się że wpisy (długoterminowe niesplacanie) mogą spowodować, że tego kredytu nie dostanę. Jaka jest szansa w takim przypadku na cokolwiek? Dodam, że w tej chwili jestem na ZERO z kredytami. Brak kredytów i brak opóźnień. 

   in BIK i BIG

  • Nieusuwalne wpisy Aasa

   Szanowni Państwo, ponad miesiąc temu spłacilam całkowicie pożyczkę w Aasa Polska. Korespondowalam z w/w firma odnośnie usuwania wpisów w bazach. Licząc 30 dni od 07.03 wpisy miały być usunięte. Niestety dzisiaj dalej widnieją jako zobowiązanie otwarte z odnotacja o 99 latach. Cofałam zgody na działanie marketingowe w jednym emialu z dnia 07. 03 wraz z prośbą o usunięcie danych z BIK. Czy ktoś może poradzić co dalej w takiej sytuacji? Pozdrawiam. 

   in BIK i BIG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.