Jump to content
Bartek0811

Spłacona pożyczka, a komornik.

Recommended Posts

Bartek0811

Witam Wszystkich Forumowiczów. 

Mam pewien problem. Otóż zalegałem z spłatą pożyczki w Moneyman 610zł. Dnia 26.06.2019 pożyczka została spłacona, natomiast 28.06.2019 został złożony pozew do e-sądu o spłatę pożyczki. 25.07.2019 otrzymałem list z sądu z nakazem zapłaty. Kontaktowałem się z Moneyman w tej sprawie. Potwierdzili oczywiście, że pożyczka została spłacona przez pozwaniem i nie mam do zapłaty żadnych dodatkowych kosztów. 

13.09.2019 komornik zajął mi konto bankowe na kwotę ponad 1200zł. Oczywiście teraz nikt nic nie wie. Moneyman wysyła mnie to windykacji Arvato. Arvato informuje mnie, że nie zajmuje się już tą sprawą. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Z góry dziękuję za pomoc :)

Edited by Bartek0811
lukaszb
33 minuty temu, Bartek0811 napisał:

Co w takiej sytuacji powinienem zrobić?

Nic gorszego zrobić nie mogłeś niż zostawić nakaz bez odpowiedzi. Efekty widać. Przecież gdybyś wniósł sprzeciw to nie dość, że powództwo zostałoby oddalone, to jeszcze wszystkimi kosztami zostałby obciążony powód. Powództwo na dzień wytoczenia nie istniało. A tak to nie dość, że masz dodatkowe koszty i sądu i egzekucji, to jeszcze chcą raz jeszcze to samo. W zasadzie możesz ich grzecznie poprosić, żeby umorzyli egzekucję, a oni Ci mogą odpowiedzieć, że jak się Pan nie zgadzał z długiem to należało wnosić sprzeciw :(

mariuszd31

A wyludzenie?

Ktos idzie do komornika pomimo splaty..

Bartek0811

Rozmawiałem, bezpośrednio z komornikiem. Mam mu przesłać dowód wpłaty. Ale resztę pewnie będę musiał zapłacić. :(

 

mariuszd31

Ja osobiscie na policje bym poszedl ale rob jak chcesz.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • zalamana11
   By zalamana11
   Witam mam już kilku komorników,część spłaciłam, zablokowane mam zarówno konto jak i pensje,nie chcą odblokować. Dostaje kolejne pisma .Panie Łukaszu czy mogę Pana prosić o pomoc?
  • Luki9404
   By Luki9404
   Witam, czy jest gotowy formularz druku aby złożyć wykaz majatku do komornika, co jesli nie mam nic swojego tylko zarabiam najniższą krajówke mam to wpisać w wykazie? Miałem samochód który widnieje w CEPIK jeszcze go nie wyrejestrowałem po zezłomowaniu, mam to też dołączyć do wykazu? 
  • Annie
   By Annie
   Dużo ostatnio czytam w Internecie o postępowaniu komornika względem dłużników i jestem załamana. Niby jest kwota wolna od zajęcia, a w rzeczywistości są przypadki, gdzie ludzie zostają bez środków do życia i dodatkowo blokowane jest im konto bankowe.
    
   Szczególnie problem jest dość powszechny, gdy na pensję wchodzi dwóch lub więcej komorników.
    
   Ja nie wiem, czy człowiek pozostawiony sam w takiej sytuacji z zajętą pensją i zablokowanym kontem bankowym przez jednego lub kilku komorników może liczyć na jakiś ratunek?
    
   Czy może odzyskać środki do życia? W końcu pracuje na jednym lub dwóch etatach i chce spłacać dług, ale musi gdzieś mieszkać i coś jeść oraz płacić rachunki.
    
   Czy taki człowiek jest skazany na bycie pracującym bezdomnym? Niby pracuje a mieszka w noclegowni i żywi się jedzeniem z pomocy społecznej?
    
   Na pewno w przyszłości będę miała komornika i jak czytam takie historie to aż przechodzą mnie ciarki po całym ciele.
    
    
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.