Jump to content
maly801

Kwota wolna od zajęcia rachunku bankowego.

Recommended Posts

maly801

Dzień dobry.

Mam zajęcie komornicze.

Moja pensja wpływa do tej pory na konto osoby trzeciej. Niestety osoba ta zaczyna mi się buntować...

 

W związku z tyn mam pytanie bo nie wiem czy dobrze rozumiem.

 

Czy na konto danym banku może wpłynąć mi wpłynąć maksymalnie ok 1600zl i tej kwoty komornik nie ruszy?

Czy taki limit dotyczy danego konta w jednym banku? Czy jest to jakiś globalny limit?

tzn czy jak bede miał konto np Aliorze i np w mBanku to te 2 konta mają tą wolną kwotę po te 1600zł od zajęcia czy jest to w sumie?

Chodzi o to, że mój pracodawca może mi podzielić wypłatę wynagrodzenia np na 2 różne konta np. po połowie.

 

lukaszb
5 godzin temu, maly801 napisał:

Czy taki limit dotyczy danego konta w jednym banku? Czy jest to jakiś globalny limit?

Banki powinny się komunikować między sobą, ale różnie z tym bywa w praktyce. Często na kilku kontach masz dostępny limit. Tylko jakie to ma znaczenia, jak będzie wpływać kwota poniżej kwoty wolnej?

smutnyy

Wspomnę o jednym, podatek 1% mniejszy. Emerytura ojca o 10 zł większa za wrzesień i październik. Ja z zajęciem też od września mam 40 zł więcej a samo zajęcie zwiększyło się o 4 zł do kwoty 383 zł.

maly801
3 godziny temu, lukaszb napisał:

Tylko jakie to ma znaczenia, jak będzie wpływać kwota poniżej kwoty wolnej?

Na oba konta w różnych bankach wpływało by po ok 1200zł....

I pytanie czy z tych kont mi nic nie zniknie?

 

Tombar

Zakładając więc, że zarabiasz ok 4800 netto, a pracodawca może Ci kwotę po potrąceniu podzielić, problem masz chyba z głowy? Ewentualnie, to co ponad kwotę wolną, niech wypłaca Ci w gotówce.

lukaszb
43 minuty temu, maly801 napisał:

Na oba konta w różnych bankach wpływało by po ok 1200zł....

I pytanie czy z tych kont mi nic nie zniknie?

 

Napisałem jak to wygląda w praktyce, ale nie dam sobie ręki uciąć, że Ci któryś bank nie potrąci dla łączne kwoty 1687,50 zł (od nowego roku więcej).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • greg14
   By greg14
   Witam , potrzebuję pomocy odnośnie zajęcia egzekucyjnego na moim koncie w kwocie 4300 zł. We wtorek otrzymałem część wynagrodzenia za prace , w wysokości 1950 zł , po wejściu na konto w dostępnych środkach widniała kwota tylko 650 zł więc od razu zorientowałem się że niestety komornik zajął mi konto ( również posiadam kredyt i co miesiąc jest mi z niego zabierane niecałe 300 zł ). Jeszcze tego samego   dnia wyzerowałem konto a wczoraj rano sprawdzając stan konta w dostępnych środkach pojawiła się kwota 300 zł. Wypłaciłem z niego 200 zł pozostawiając 100 zł po czym po południu gdy wszedłem na konto okazało się że saldo jest na minusie -3400 zł. Dodam tylko że od ponad 1.5 roku na konto wpływała najniższa krajowa a do tej pensji z wtorku był doliczony ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

   Do pracy przychodziły pisma o zajęcia wynagrodzenia natomiast wiem że komornik nie może mi zająć pensji ponieważ na umowie mam najniższą krajową. 
   Moje pytanie jest jak w tym przypadku jest z kontem bankowym ? Czy to że saldo jest na minusie to błąd banku ? nie powinienem mieć pozostawionej kwoty wolnej od zajęcia ? 

   Z góry dziękuje za pomoc.
  • montenegras
   By montenegras
   Witam wszystkich. Mam pytanie. Właściwie dwa.
    
   Dziś dowiedziałem się, że mam zajęcie komornicze na rachunku bankowym. Mam jedno konto. Pytanie. Jeśli nie mam zajęcia wynagrodzenia to przejdzie myk by założyć nowe konto by tam przeszło wynagrodzenie ? Po prostu przypuśćmy, że mnie wkurzyła babka z Banku i chce założyć konto gdzie indziej. Wypłatę otrzymuje 8 każdego miesiąca.
    
   Pytanie drugie. Ostatnio na esadzie sprawdzałem, że mam nadana klauzulę wykonalności wyroku. Problem w tym, że nie dostałem nakazu. 
   Został prawdopodobnie wysłany na adres korespondencyjny miejsca w którym już nie przebywam i w którym kierownik mojej byłej firmy nie odbiera korespondencji do mnie.
    
   Uprzejma Pani na infolinii Sądu w Lublinie powiedziała bym wniosł prośbę o ponowne doręczenie argumentując dlaczego.
   Wybrałem się do mojego byłego pracodawcy, który mi również napisał pismo, że Firma nie odbiera korespondencji kierowanej do mnie.
   Wysłałem to do Sądu w Lublinie. Po ilu mniej więcej dniach mogę wogole otrzymać jakąkolwiek odpowiedź ? Podobną sytuację miałem 2 lata temu. I sąd przychyli się do prośby aczkolwiek wtedy pomagał mi prawnik.
  • AnnakAk
   By AnnakAk
   Witam mam pytanie tacie na konto siadł komornik za dług siostry , niemaja wspolnego konta , siostra jest zameldowana gdzie rodzice ale mieszka gdzie indziej , tata nie dostał żadnego pisma ani nic w tej sprawie czy komornik miał do tego prawo ??? Kwota spora parę tys proszę o radę 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.