Jump to content
Laik2019

Wypowiedzenie ubezpieczenia alior bank

Recommended Posts

Laik2019

Witam, chciałam wypowiedzieć umowę ubezpieczenia (Hestia) do kredytu w Alior Banku przez bankowość elektroniczną. Dostałam po paru dniach odpowiedź odmowną - należy udać się do macierzystej placówki. Niestety przebywam obecnie poza granicą i nie jest to możliwe. Czy bank ma obowiązek przyjąć wypowiedzenie ubezpieczenia wysłane listownie na adres siedziby głównej (Alior Bank, ul Postępu)? W jakim czasie rozliczane/wypłacane jest takie ubezpieczenie?

kostaryk

Wyślij listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Będzie ok. Tylko wcześniej sprawdź w umowie, czy nie wiążą się z tym jakieś konsekwencje np. wypowiedzenie umowy kredytu. 

Laik2019

Dzięki :) z tego co widziałam to tylko doliczenie prowizji uzupełniającej. A jak w umowie nie ma zapisu o wypowiedzeniu, to chyba nic mi nie grozi 😅

Chucky

Doliczanie prowizji uzupełniającej w przypadku rezygnacji z ubezpieczenia jest postanowieniem niedozwolonym ( abyzywnym ) tzn. nie wiążącym Cię jako kredytobiorcy. To taki chory wymysł Alior Banku. W tej kwestii przyznał mi rację SR Bytom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.