Jump to content
oktawianana

Komornicy a mieszkanie.

Recommended Posts

oktawianana

Witam. Mam na głowie kilku komorników od chwilowek, wypowiedziane dwa kredyty z mBanku plus nieoplacone studia co pewnie też skończy się komornikiem. W tym bagnie w końcu dostałem bodziec do działania w postaci córki. Obecnie przebywam za granicą dokładając pieniądze na małą i na wniosek o upadłość konsumencka. Po powrocie chciałbym wynająć mieszkanie wraz z dziewczyną. I tutaj moje pytanie. Czy komornik może zająć jej rzeczy osobiste typu tv, konsola, laptop? Czy zajmie rzeczy kupione przeze mnie z karty dziewczyny i na fakturę imienna na brata? Oficjalnie ja oprócz długów nie mam nic. Co z rzeczami typu wózki, spacerówki, jakieś zabawki dziecka? Dopóki nie złożę tego wniosku chciałbym żyć w miarę normalnie z pewnością że nie zniknie mi z mieszkania wszystko. Proszę o poradę 

lukaszb
29 minut temu, oktawianana napisał:

Czy komornik może zająć jej rzeczy osobiste typu tv, konsola, laptop?

Nie powinien. Twoja dziewczyna nie jest dłużnikiem. Gdyby jednak zajął jej rzeczy wtedy będzie jej przysługiwało powództwo o zwolnienie spod egzekucji, o ile komornik czy wierzyciel nie dokona wcześniej zwolnienia.

oktawianana

Nie dokona wcześniej zwolnienia? Mógłby Pan wyjaśnić? 

lukaszb
22 minuty temu, oktawianana napisał:

Nie dokona wcześniej zwolnienia? Mógłby Pan wyjaśnić? 

Zanim właściciel ruchomości wytoczy powództwo o zwolnienie spod egzekucji musi wezwać do zwolnienia ruchomości wykazując własność. 

oktawianana

Czyli w przypadku wynajęcia mieszkania właściciel mieszkania będzie poinformowany że osoba wynajmująca ma problemy z komornikiem? 

lukaszb
4 minuty temu, oktawianana napisał:

Czyli w przypadku wynajęcia mieszkania właściciel mieszkania będzie poinformowany że osoba wynajmująca ma problemy z komornikiem? 

Nie, dlaczego? W ogóle nie wiadomo, że komornik w domu się pojawi.

oktawianana

Myślałem że komornik musi zawiadomić właściciela o postępowaniu wobec wynajmujacego. Mysli Pan że powinienem informować komorników o nowym adresie zamieszkania? 

lukaszb
10 minut temu, oktawianana napisał:

Myślałem że komornik musi zawiadomić właściciela o postępowaniu wobec wynajmujacego. Mysli Pan że powinienem informować komorników o nowym adresie zamieszkania? 

Twoja decyzja.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Zmeczony92
   By Zmeczony92
   Dzien dobry w styczniu dostałem zawiadomienie, że komornik wszedł na moje 4 rachunki bankowe i dlatego mam pytanie, jakby był ktoś w temacie to prośba o wytłumaczenie - kontakt z komornikiem utrudniony i nie mogę dojść do ładu z tym wszystkim. W styczniu dostałem wypłatę normalnie całą na konto, komornik zostawił 1950zł, a wiadomo resztę potrącił na poczet długów. W lutym już sytuacja się zmieniła, wszystkie przelewy jakie dostałem nie przychodziły w normalnie kwocie - po czym komornik by je blokował po prostu. Rzecz dziwna, że przychodziły na pół, tzn. że przelew miał być na kwotę 3050zł, a był 1525. Wypłata i inne świadczenia które otrzymałem w marcu i kwietniu również już takie przychodzą. Po prostu nie wiem kto dysponuję moimi pieniędzmi i nie daje mi normalnie funkcjonować, proszę o podpowiedź. Pozdrawiam..
  • pozytywny
   By pozytywny
   Witam Wszystkich,
    
   chciałbym poprosić osoby które znają się na aspekcie ściągalności długów o to jak będzie wyglądać sytuacja w której się znajduję.
   Jeśli chodzi o informacje znajdujące się na internecie to są one sprzeczne, często różniące się jeśli chodzi o czynności windykacyjne, czy komornicze.
    
   Mam długi na około 30 tysięcy. Wszystko zamierzam spłacić, ale z czasem dłuższym niż wynika to z terminów przypadających na teraz. Myślę, że kilkanaście miesięcy zajmie mi zebranie gotówki.
    
   Jak będą wyglądać czynności wobec mnie. Nie mam żadnego majątku, mieszkam z rodzicami, nie jestem właścicielem, ani współwłaścicielem nieruchomości, sprzętów, maszyn, nie mam produktów inwestycyjnych, oszczędności, dopiero zacząłem pracę, zawieszoną działalność bez zabezpieczeń.
   Co w takim wypadku może wobec mnie windykator czy komornik. Czy rodzice mogę mieć problemy? Jeżeli sprawa będzie się toczyć będą dochodziły koszty administracyjne?
    
   Proszę o pomoc, pierwszy raz znalazłem się w takiej sytuacji i trochę mnie to przeraża.
  • Asdfgh
   By Asdfgh
   Witam. Komornik ściąga mi dług z wynagrodzenia. Zakład pracy po zostawieniu minimalnej kwoty oddaje komornikowi resztę np. 1500 zlotych. Ile z tego pójdzie na pokrycie długu(dług, koszty, odsetki) a ile procent dla komornika jako prowizja. Słyszałem że pobierane jest 10% czyli w tym przypadku 150 złotych. Czy to prawda? 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK