Jump to content
smartboy123

Upadłość konsumencka a zgłoszenie na policję.

Recommended Posts

smartboy123

Witam, jestem w trakcie upadłości konsumenkiej. Od pewnej osoby kupiłem przedmiot, niestety nie chce oddać ani pieniędzy ani przedmiotu. Czy jako upadły, mogę zgłosić sprawę na policji czy nie ma żadnych konsekwencji? Pozdrawiam. 

lukaszb
2 godziny temu, smartboy123 napisał:

Witam, jestem w trakcie upadłości konsumenkiej. Od pewnej osoby kupiłem przedmiot, niestety nie chce oddać ani pieniędzy ani przedmiotu. Czy jako upadły, mogę zgłosić sprawę na policji czy nie ma żadnych konsekwencji? Pozdrawiam. 

Pewnie, że możesz.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • olanowak
   By olanowak
   Witam. Czy jest może jakaś osoba która doradzi mi jak odzyskać pieniądze od fałszywego prawnika?
   Otóż 4 lata temu szukałam prawnika który napisze mi zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i pomoże wyjść jakoś ze swoich kłopotów, kto będzie mnie bronić wspierać. Moi miejscowi adwokacji mówili mi ze sprawa jest przegrana. Wtedy natrafiłam na Pana Macieja Bebłot z Wrocławia. Firma nazywala się Lexica kancelaria Prawna Małgorzata bebłot. Pan obiecał mi pomóc. Przekazałam mu wszelkie materialy związane ze sprawą. Powiedział ze się podejmie, ale musze mu zapłacić 5 tys zł co zrobiłam (pokwitowania mam). Napisał mi pismo do prokuratury z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa (prokurator myślał ze ja sama to pisałam) po czym kontakt się urwał do nia dzisiejszego. Pisałam pisma o zwrot pieniędzy ze się nie wywiazał z umowy itp. ale listy wracały. Nigdzie go nie ma. 
   czy jest szansa odzyskać te pieniądze ?
  • smartboy123
   By smartboy123
   Witam, możliwe że nie na temat ale nie wiem gdzie to wstawić. Po uzyskaniu odpowiedzi usuwam. 
   Pewna osoba oszukała mnie na 400 zł. 
   Zrobiłem przelew za pewna rzecz, dane mam jego prawdziwe imię i nazwisko. 
   Co mi grozi jak udostępnię jego imię i nazwisko u niego w mieście w ogłoszeniach i podpisze ze oszust? 
  • ruthie
   By ruthie
   Cześć!
   W ostatnim czasie otrzymałam wezwanie na komisariat w charakterze świadka w sprawie przestępstwa z wyłudzeniem.
    
   Niedawno dowiedziałam się, że bardzo bliska mi osoba wykorzystała moje ID, żeby pobrać parę pożyczek przez internet. Część z nich została opłacona, część z nich nie. W BIK-u parę transakcji jest zamkniętych. O paru pożyczkach nie miałam najmniejszego pojęcia - wykorzystano moje zaufanie. Jednak wolałabym spłacić wszystkie zadłużenia, żeby oczyścić się - za tę parę lat - z wpisów w powyższym. Nie chcę jednak narażać tej osoby bardziej niż zrobiła to dotychczas.
   Nie posiadam umów, nie mam ich treści. Jedynie ostatnio otrzymałam wezwania do zapłaty, jak i nastąpiło zajęcie egzekucyjne, które - najprawdopodobniej - nawiązuje do jednego z tych wezwań, co mam zamiar spłacić.
    
   Czy jest możliwość, aby na policji zadeklarować chęć spłaty? Jeśli nigdy nie byłam karana to czy mam się czego obawiać? Nigdy nie miałam problemów z prawem, a teraz jestem przerażona i nie wiem, co mam zrobić. Czy skonsultować się od razu z prawnikiem, jeśli wezwanie jest w charakterze świadka czy to jakiś myk? Czy od razu grozi mi więzienie?
   Proszę o pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: