Jump to content
Madis28

Ile komornik ma na wszczęcie egzekucji?

Recommended Posts

Madis28

Witam. Czy ktoś wie ile trwa droga tzn. Ktoś składa wniosek do komornika jak szybko ten komornik odezwie się do mnie ? 

polek96

Ja czekam już 3 miesiące i dalej cisza

Madis28

Ale wie Pan/I że już jest sprawa jest u komornika czy dopiero ma być?


------------------------------- dodano 1 minutę później -------------------------------

10 minut temu, polek96 napisał:

Ja czekam już 3 miesiące i dalej cisza

Ale wie Pan/i  że sprawa jest u komornika czy dopiero ma trafić? 

polek96

Na esadzie w styczniu był nakaz z klauzulą i też w styczniu był wydany wniosek do komornika o egzekucję komornicza a u Pani jak to wygląda? 

Madis28
41 minut temu, polek96 napisał:

Na esadzie w styczniu był nakaz z klauzulą i też w styczniu był wydany wniosek do komornika o egzekucję komornicza a u Pani jak to wygląda? 

Ponoć sprawa trafiła już do komornika ciekawi mnie tylko jak wygląda teraz droga od komornika do mnie. Ile czasu to trwa. 

polek96

Skad wiesz ze sprawa trafiła do komornika? Masz założone konto na esadzie? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Szarik208
   By Szarik208
   Dzień dobry,
   Osoba z mojej rodziny ma długi. Poprosiła mnie żebym otworzył dla niej konto w banku na siebie a ona by z niego korzystała. Takie coś wydajemi sie ryzykowne ale to rodzina i już teraz mnie prosi żebym ze swojego konta puszczal przelewy dla komornika, opłaty za media itd a ona daje mi gotowke ktora wplacam do banku. W związku z tym mam parę pytan dotyczących "uzyczenia" konta rodzinie:
   1. Czy takie coś jest ryzykowne? Co mi grozi jesli urząd skarbowy mnie skontroluje i zobaczy że na moje konto były wpłacane nie moje pieniądze?
   2. Czy fakt że na to konto przychodziła by wypłata z miejsca pracy tej osoby byłby dowodem że to jej pieniądze? Czy to mnie jakoś zabezpiecza?
   3. Co jesli taka osoba wplacila by niewiadomo skad kwotę do 10.000zl. Czy urząd skarbowy obciąży by mnie podatkiem od zatajonych przychodow? Czy mogę wtedy jakoś udowodnić że to czyjeś pieniądze?
   4. Czy puszczanie przelewów z obecnego konta dla takiej osoby do komornika jest legalne? Czy powinna sama to zanieść w gotówce?
   5. Czy danie pełnomocnictwa do konta takiej osobie coś zmienia?
   6. Czy ktoś z was miał takie doświadczenia i spotkał się z jakimiś konsekwencjami?
    
   Dziękuję za każdą pomoc/radę. Wiem że temat trochę naiwny ale to rodzina i nie jestem w stanie powiedzieć po prostu spadaj. Myślałem  o doradcy finansowym ale raz że tutaj czuje się bardziej anonimowy a dwa wolałbym się najpierw trochę rozeznać w temacie.
  • szymon93
   By szymon93
   Witam. Potrzebuje pomocy jestem sam z tym wszystkim i niewiem co juz mam robić. 
   posiadam bardzo duże zadłużenie z spirali zadłużenia. Wiem ze sam jestem sobie temu winien ale wcześniej o tym nie myslalem bo myslalem ze jakos to bedzie....
   posiadam dwa duże kredyty w alior banku które juz są u komorników jeden na kwotę 120335,91 zł drugi na kwotę 112055,91 zł. Obydwa zajęcia są z listopada 2019 roku. 
   mam jeszcze zajęcie z providenta oraz z innych chwilówek łącznie 270000 zł do spłaty z kosztami komorniczymi. Spłacam do komorników drobne wpłaty tyle ile mam tyle wpłacam. 
   Jestem współwłaścicielem domu ale nie mogę go sprzedać ponieważ jest na niego jeszcze kredyt hipoteczny który został zaciągnięty przez moich dziadków i spłaca go moja najbliższa rodzina.  Otrzymuje w obecnej sytuacji epidemii 80% wynagrodzenia z tytułu umowy o prace. Nie chce tez zgłaszać upadłości konsumenckiej ponieważ boje sie ze stracimy dom. Mieszkam w nim z rodzicami i babcia i bliska rodzina. Mam zajęte konta bankowe. Prosze o poradę co mogę najlepszego w tej sytuacji zrobić ? 
   z góry dziękuje za pomoc. 
    
  • Jowita789
   By Jowita789
   Mam pytanie czy w portalu informacyjnym sądu rejonowego pojawi sie informacja ze wierzyciel wystąpił o nadanie klauzuli wykonalności i będzie informacja że klauzula została nadana i do jakiego komornika została skierowana sprawa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK