Jump to content
curiesklodo

Spłata kredytu firmowego zaciągniętego przez spadkodawcę

Recommended Posts

curiesklodo

Cześć

 

sytuacja przedstawia się następująco: zmarł mój ojciec, który prowadził jednoosobowo działalność gospodarczą. Środkiem trwałym jego firmy był m.in. lokal, w którym prowadził tę działalność. Ten lokal jest obciążony kredytem hipotecznym w Alior Bank.

Dodatkowo, tata spłacał kredyt gotówkowy, zaciągnięty na działalność, za który kupił część wyposażenia do tego lokalu.

Ubezpieczyciel miga się od wypłaty pieniędzy z polisy na życie, której podpisanie było konieczne, żeby uzyskał kredyt hipoteczny. Będę walczyć, ale strzeżonego pan bóg strzeże i wolę być przygotowany na ewentualność, że będę spłacał te kredyty.

 

Sam prowadzę JDG o tym samym profilu co mój tata. Będę wykorzystywał w mojej działalności lokal i wyposażenie, kupione jeszcze przez tatę.

Nie będę w stanie z własnych oszczędności spłacić całości pozostałych zobowiązań taty, dlatego wezmę kredyt gotówkowy.

W innym banku (nie tym, w którym kredyty brał tata) dostałem ofertę kredytu na moją firmę, na dobrych warunkach. Niestety, obawiam się, że spłacenie kredytu hipotecznego i gotówkowego taty, z pieniędzy z kredytu wziętego na moją firmę jest kiepskim pomysłem. Podejrzewam, że urząd skarbowy zakwestionuje, że pieniądze wydałem na potrzeby swojej działalności i nie pozwoli mi odliczać raty kredytu od dochodu, chociaż robię to właśnie po to, żeby wykonywać swoją działalność w tym lokalu.

 

Czy ktoś ma pomysł jak mógłbym osiągnąć swój cel, czyli wziąć tę pożyczkę, spłacić nią zobowiązania taty i odliczyć sobie ratę kredytu od dochodu? Czy zostaje mi tylko próba nakłonienia banków, w których mój tata brał kredyty do aneksowania ich na moją działalność? Mam dwóch braci i zastanawiam się, czy bank się zgodzi, żeby aneksować kredyty taty wyłącznie na mnie, kiedy teraz trzyma nas trzech w garści...

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie pomysły, przemyślenia, nawet konstruktywną krytykę 😊

kozerus

tutaj bardziej trzeba z jakimś prawnikiem porozmawiać.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X TOP3 Najczęściej wybierane kredyty: