Jump to content
Mod

NAJLEPSZY KREDYT GOTÓWKOWY - jaki bank wybrać?

Recommended Posts

Mod

Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy ? Jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę? Jaki kredyt wybrać?"

 

Klient noszący się z zamiarem zaciągnięcia kredytu gotówkowego powinien wiedzieć, jakie wymagania wobec potencjalnych kredytobiorców mają polskie banki. Trzeba pamiętać iż, każdy kredytobiorca jest na ogół w innej sytuacji finansowej.

 

Warunkiem podstawowym jest posiadanie określonej zdolności kredytowej i pozytywnej historii kredytowej, sprawdzanej przez analityków bankowych w BIK.

 

Najwięcej zależy od twojego dochodu netto. Klient musi posiadać stałe źródło dochodu, które buduje jego zdolność kredytową i wskazuje na to, na jaki kredyt gotówkowy, tj. o jakiej wysokości, może sobie on pozwolić. Najchętniej banki udzielają kredytów gotówkowych osobom, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę w przedsiębiorstwie lub prowadzą od pewnego czasu działalność gospodarczą, przynoszącą stabilne dochody. Akceptowalnym źródłem dochodu są też:

 • Umowy o dzieło,
 • Działalność rolnicza,
 • Renta i emerytura,
 • Umowa zlecenie.

Niektóre banki akceptują ponadto dochody zagraniczne kredytobiorców.

 

Porównanie kredytów i pożyczek gotówkowych - przegląd Marzec 2020:

 

 

Gdzie najtańsza mała pożyczka pozabankowa (tzw. chwilówka):

 1. Solcredit (pierwsza pożyczka do 5000 zł za darmo - rrso 0%)
 2. Finbo (pierwsza pożyczka do 3000 zł za darmo - rrso 0%)
 3. NetCredit (pierwsza pożyczka do 3000 zł za darmo - rrso 0%)
 4. Miloan (pierwsza pożyczka do 2500 zł za darmo - rrso 0%)
 5. Wandoo (pierwsza pożyczka do 2500 zł za darmo - rrso 0%)
 6. Ferratum (pierwsza pożyczka do 2000 zł za darmo - rrso 0% )
 7. Kasatak (pierwsza pożyczka do 2000 zł za darmo)

 

Gdzie najdłuższy okres spłaty:

 1. Alior Bank (do 10 lat)
 2. Santander (do 10 lat)
 3. BGŻ BNP Paribas (do 10 lat)

 

Gdzie najłatwiej otrzymać kredyt konsolidacyjny - na spłatę innych kredytów:

 1.  Alior Bank (dzięki rozłożeniu spłaty kredytu nawet na 10 lat, możliwe jest uzyskanie bardzo niskiej raty )
 2.  PKO BP

 

 

Następnie można wypełnić wnioski do doradców kredytowych interesujących ciebie banków (klikając w nazwę wybranego banku). Złożenie takiego wniosku nie wymaga jakichkolwiek zobowiązań i jest całkowicie darmowe. Natomiast doradcy kredytowi banków oddzwonią w dogodnym dla Ciebie terminie, przedstawią Ci symulację spłat rat kredytu, odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości - oczywiście wszystko bezpłatnie.

 

Uwaga! Trzeba zwrócić uwagę na obowiązkowe i fakultatywne ubezpieczenia przy kredycie gotówkowym, które podnoszą ogólne koszty kredytowe, spoczywające na kredytobiorcy.

Pamiętaj! Warto ubiegać się o kredyt gotówkowy, w banku, w którym posiadasz już np. konto oszczędnościowe czy osobiste. Zwykle to właśnie tam otrzymamy najlepszą ofertę na rynku na kredyt gotówkowy. Jeśli nie, to poszukujmy banku, w którym procedura kredytowania będzie uproszczona i skrócona. Jeśli chcemy skorzystać z promocyjnego kredytu gotówkowego, powinniśmy się nad tym dokładnie zastanowić. W okresie promocji warunki kredytowania na pewno będą świetne, ale po jej wygaśnięciu, nowe marże kredytowe, czy stawki składek ubezpieczeniowych mogą wywołać drastyczny wzrost kosztów kredytowych.

Ccoonnrraadd

Witam,

Odwiedziłem już kilka róznych bankach i są DUŻE różnice w RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). W Alior i PEKAO w których mam konto i nawet kredyt hipoteczny w jednej oferowali mi 24.62% i 26.82% z ubezpieczeniem na 6 lat. Natomiast, w np. Krakowski Bank Spółdzielczy oferowano mi 11.46% na 5 lat, gdyby założył u nich konto ROR. Kredyt Bank oferowało mi to samo co KBS, przy podobnych warunkach że założe u nich kontom także na 5 lat. Jeżeli sprecyzuje kredyt na konkretny cel, w tym przypadku dokończenie remont, i przedstawie faktury to obniżą mi o 1%. Ja cały czas pisze o procenty RRSO a nie nominalne. Łączna kwota wszystkich kosztów w np. Alior Bank jest 32 750zl gdzie w KBS jest 12 500zl. Jest to aż 20 000zl róznicy.

Moje pytanie brzmi tak, dlaczego te większe banki oferują aż ponad dwa razy większy RRSO niż mniejsze banki?! KBS i Kredyt Bank mi zapewnią że nie ma jakich ukrytych prowizje i kosztów oprócz zakładanie konto u nich, czy to możliwe? Czy jest to jak mowią po angielsku, 'if it's too good to be true, then it isn't!' ?!?

Dziękuje z góry!

aga113

Witam,mam problem,gdyż nie wiem na jakiej zasadzie bank oblicza składkę ubezpieczeniową.w Alior bank warunki kredytu są takie- robię konsolidacje na trzy kredyty w sumie 13765 zł.do tego biorę gotówkę w wysokości 26.000 kredyt na 100 miesięcy.rata 1165. wydawało mi się to zbyt dużo jak na kredyt 40.000 i na 100 miesięcy,więc po wielu próbach dowiedzenia się czegokolwiek mój kredyt wychodzi następująco: 40.000 to kwota netto do tego doliczyli mi ubezpieczenie 10.000 od utraty życia lub pracy i choroby. 0% prowizji. w każdym razie nadal wydaje mi sie to bardzo dużo.do raty podobno doliczona jest składka ubezpieczeniowa.I teraz nie wiem czy jak na wstępie zabrali mi 10.000 na ubezpieczenie to czy mogą pobierać mi jeszcze dodatkowo składki? Pani w banku poinformowała mnie ze te 10.000 jest rozłożone w ratach.Przecież jak ubezpieczam samochód na daną kwotę to płacę tylko składki,nikt nie żąda jakiejś sumy.Dlaczego nie mam raty od sumy kredytu.nie wiem nie znam się dlatego,piszę tutaj czy ta oferta jest w miarę dobra???? W poniedziałek mam podpisać umowę,i chcę być pewna że jest to rata w granicach normy. Aga

Paweł B.

temat stary, ale odpowiedź może się komuś przydać:

Ubezpieczenie w każdym banku jest liczone na zasadzie ułamka procentu od całkowitej kwoty kredytu co miesiąc. Czyli im dłuższy okres tym większy całkowity koszt ubezpieczenia. Wielkość tego procentu waha się w zależności od banków, ale zwykle jest to około 0.2% do 0.4%

Przykładowo więc przy kredycie 100 000zł brutto na 100 miesięcy płacimy 0,2% x 100 000zł czyli 200 zł co miesiąc. Jak widać nie jest to duża kwota biorąc pod uwagę ryzyko do ilość gotówki nie zabezpieczonej w inny sposób. Jednak przez 100 miesięcy wychodzi tego aż 20000zł.

Taka jest cena za kredyt niezabezpieczony hipoteką bez poręczycieli itp.

AKK

Poszukiwania najkorzystniejszej oferty na najtańszy kredyt gotówkowy warto jednak rozpocząć od banku, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) – bank, który prowadzi nasze konto osobiste zna nas dobrze, jest więc w stanie najlepiej ocenić naszą zdolność kredytową i jeśli nie jest ona zła, najprawdopodobniej zaproponuje konkurencyjne warunki spłaty kredytu. Trzeba się także zastanowić, czy rzeczywiście przez cały okres spłaty kredytu gotówkowego będziemy w stanie bezproblemowo spłacać jego raty w określonej wysokości.

 

W rzetelnym porównaniu całkowitych kosztów różnych kredytów gotówkowych dostępnych w wielu bankach najlepiej posłużyć się dostępnym w bankach (obowiązującym w jednakowej formie na terenie całej Unii Europejskiej) formularzem informacyjnym, w którym kredytodawcy zobowiązani są to jednoznacznego określenia wszystkich kosztów kredytu.

AlexB

Ja polecam zrobić tak jak jest to opisane w pierwszym poście - wybrać parametry: jak duzy kredyt i interesuje i na jak długo go chcemy wziąć - porównywarka ofert nam wyszuka najtańsze banki. Wtedy możemy wybrać te 2-3 najtańsze, wysłać wnioski o kontakt a później nawet negocjować z bankami ;)

slawek2802

Zależy gdzie pracujesz, jeżeli w tkzw. ZOR to Bank Pocztowy oferuje kredyt Promocyjny oprocentowany 9,99% w skali roku, do 150tyś a okres kredytowania nawet do 150 miesięcy i ubezpieczenie kredytu tylko 14zł m-c (wypłacane nie bankowi a kredytobiorcy).

 

Minusem oferty jest prowizja w wysokości 5%.

Ale jeżeli ktoś chce kredyt na dłuższy czas, to jest to bardzo atrakcyjna oferta.

Pozdrawiam

EkspertPKO

Proponuje "Max Pożyczkę Mini Ratę" w PKO Banku Polskim. Przy kredytach do 30 tys. zł oprocentowanie wynosi 16,45 proc.( dla klientów, którzy przystąpili do ubezpieczenia gwarantującego wypłatę świadczeń, które pokryją w całości lub w części zadłużenie z tytułu pożyczki w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych). Przy wyższych kwotach oprocentowanie może być jeszcze niższe. Kredyt udzielany jest nawet na 8 lat, więc miesięczna rata może być niska. W przypadku konsolidacji kilku kredytów, okres spłaty może być wydłużony nawet do 10 lat. Decydując się na pożyczkę, można odroczyć rozpoczęcie spłaty pierwszej raty, a dodatkowo, w późniejszym okresie można skorzystać z wakacji kredytowych.

Szczegóły na stronie internetowej Banku i w oddziałach. Polecam!

Ekspert PKO Banku Polskiego

koala2

A ja zdecydowanie odradzam ten kredyt. Dla stałych klientów regularnie zasilających konto od wielu lat, propozycja dla kwoty 122 tys. była następująca: 2600 rata przez 10 lat. Łatwo policzyć - pożyczasz 122 tysiące, oddajesz 190 000 zł. Żaden bank nie jest instytucją charytatywną ale to już jest mord w biały dzień.

Nie zasponsoruję Majewskiego, to pewne.

Pozdrawiam

Agnieszka1234

Powiedzcie mi jakie mam szanse na kredyt 2000 zł jeżeli w swoim banku (PKO SA) mam regularne przelewy od ponad roku nie będące przelewami z tytułu wynagrodzenia oraz dodatkowo jeszcze przelewy nie dość wysokie z tytułu wynagrodzenia razem mieś. wynosi to kolo 700-800 zł? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Maciek86
Powiedzcie mi jakie mam szanse na kredyt 2000 zł jeżeli w swoim banku (PKO SA) mam regularne przelewy od ponad roku nie będące przelewami z tytułu wynagrodzenia oraz dodatkowo jeszcze przelewy nie dość wysokie z tytułu wynagrodzenia razem mieś. wynosi to kolo 700-800 zł? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Spore.. jak nie kredyt to kartę kredytową lub limit w ror.. ale praktycznie tylko w PEKAO.. w innych bankach nie masz raczej szans bez pracy..

Agnieszka1234

Mam prace jest to praca na zlecenie jednakże są to przelewy na tą chwile w wysokości 200-300 zł.

styker

posiadam dwa kredyty gotówkowe w banku pocztowym i bos banku. Rzeczywista stopa procentowa w Banku pocztowym to 13,58 bez ubezpieczenia kredyt 25 tys na 5 lat - i ogólnie jestem zadowolony z tego kredytu bez zbędnych niespodzianek umowa czytelna. Natomiast w Boś banku wygląda to trochę inaczej posiadam kredyt rzeczywista stopa procentowa wynosi 14,99% bez ubezpieczenia jednak bank wystawiony harmonogram zmienił praktycznie nie infomując mnie o tym miałem kredyt na 5 lat 3 lata zostaly spłacone a tu nagle okazuje się ze okres kredytowania został zmniejszony o rok czasu przez co kwota miesięcznej raty wzrosła o 50% a odsetki z tego tutułu sie wcale nie zmniejszyly bo jak sie okazało zostaly w większości spłacone przez pierwsze 3 lata. Takie działania banku niesety wiązało się z tym że nie doczytałem dokładnie umowy w ktorej było ostrzeżenie że bank może zmienić harmonogram i okres kredytowania ze względu na spadek wartości zabepieczenia.

kromi

A ostatnio była ciekawa oferta w raifeisenie - 9% prowizji pobierają i nie ma odsetek. Z tego co się orietnuję to 9% to nie jest dużo przy gotówkowym, ale minus taki, że w 12 m-cy trzeba spłacić i przez to rata jest trochę wysoka przy większej kwocie.

slawek2802
A ostatnio była ciekawa oferta w raifeisenie - 9% prowizji pobierają i nie ma odsetek. Z tego co się orietnuję to 9% to nie jest dużo przy gotówkowym, ale minus taki, że w 12 m-cy trzeba spłacić i przez to rata jest trochę wysoka przy większej kwocie.

Wszędzie jest jakiś haczyk, na dłuży okres nie opłaca się bankowi pożyczać bez odsetek

obserwat0r.

Chciałbym wziąć kredyt gotówkowy na wysokość 2 tyś. zł. Gdzie dostanę obecnie najkorzystniejsze warunki? Okres spłaty to 12 lub 24 miesiace. Miesięczny dochód brutto 7 tyś brutto.

schrol

DB- 7,99%. Super oferta.

Bank Pocztowy pracow

najlepsza oferta w Banku Pocztowym, dla wybranych zakładów pracy oprocętowanie 9,9% do 150 mies. Wybrane zakłady to wszystkie budżetówki i nie tylko:)

zibi69
najlepsza oferta w Banku Pocztowym, dla wybranych zakładów pracy oprocętowanie 9,9% do 150 mies. Wybrane zakłady to wszystkie budżetówki i nie tylko:) Zapraszam do kontaktu na priv

Witam, dwa posty i dwie "wtopy", coś mi się wydaje, że będzie ostrzeżenie...raczyłaś zerknąć do regulaminu? Na Pw. to duuuużo później.

polecam

Najlepszy Bank jaki oferuje kredyty to obecnie Alior Bank.

Pozwalam sobie na taką opinię ponieważ sam niedawno konsolidowałem kredyty z innych banków i naprawdę rata niższa i mogłem dobrać pieniądze. Mają najniższe oprocentowanie i atrakcyjne warunki ubezpieczenia w niskich stawkach.

 

Wystarczy złożyć wniosek przez internet a sami się skontaktują. Naprawdę miła i szybka obsługa.

Czy to ma być konsolidacja, czy po prostu zwykły kredyt wszystko załatwiają bez problemów i błyskawicznie.

alicja87

Ja wziełam kredyt w SKOK Wesoła w Bydgoszczy. Nie musiałam przynosić tonów dokumentów i płacić za jakieś ubezpieczenia na wypadek utraty pracy, które wciskali mi w Eurobanku i Ing Banku . Obsługa też bardzo miła i kompetentna, a nie to co w innych bankach Więc polecam

akojot

pilna pożyczka w millennium bank, na 12 miesięcy wychodzi niedrogo, więc dobrze jest

monia141284

Odradzam gotówkę w BPH jeżeli macie w zamiarach prolongatę raty!Zadzwoniłam na infolinię i poprosiłam o przesuniecie terminu spłaty raty,pani odpowiedziała,że wszystko jest załatwione i nie mam o co sie martwić,muszę tylko podpisać aneks do umowy,który dostane pocztą.Dodała,że zaznaczyła opcję dla działu windykacji,że rata jest przesunieta.Dodam,że dzwoniłam na 2 tygodnie przed terminem spłaty.Niestety rzeczywistość ma się trochę inaczej.Rata przypadała na 26 a ja mimo uzyskanej prolongaty dostawałam sms-y jak i telefony o tym,że zalegam ze spłatą 28 tego samego miesiąca.Mało tego zostałam wpisana do BIK-u że zalegam ze spłatą kredytu o 4 dni.Żenada jakaś! Odesłałam aneks poleconym za potwierdzeniem odbioru 2,01,14 a oni wydzwaniają do mnie dziś 8,01,14 ,że nic nie dostali-dziwne bo gdy weszłam w historię śledzenia listu to mam info ,że dostarczono do banku 07,01,14.Ten bank to masakra!!!Bardzo nalegają abyś wziął kredyt jednak gdy masz kłopoty mają Cię w d...e....

Alex1984

mam pytanie, czy porównywała pani oferty w innych bankach? mysle że byłaby możliwość ustanowienia niższej raty.. Alior w cale nie jest tanim bankiem.. wiem co mowie bo miałam z nimi do czynienia.. ja dostałam lepsze warunki w moim banku

sworek88

jaki bank polecacie na początek z najlepszą ofertą obecnie??

Guest
This topic is now closed to further replies.


 • Similar Content

  • Mod
   By Mod
   Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Który kredyt samochodowy jest najtańszy? Jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę kredytu na zakup samochodu?"
    
   Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, każdy kredytobiorca jest na ogół w innej sytuacji finansowej. Najwięcej zależy od Twojej zdolności kredytowej tj. czy Twoje dochody jako osoby wnioskującej o kredyt są wystarczające, by pokryć koszty związane z utrzymaniem osób pozostających na Twoim utrzymaniu oraz regularną spłatę raty kredytu i innych ewentualnych zobowiązań. Inne istotne rzeczy to długość okresu kredytowania, na jakiej formie zatrudnienia jesteś itp.
    
   Istotne jest także czy chcesz zaciągnąć kredyt na nowy samochód czy też używany - w tym koszt kredytu jest często powiązany z wiekiem auta.
    
   Bankiem specjalizującym się od wielu lat w kredytowaniu samochodów jest Santander Consumer Bank. Warto tam w pierwszej kolejności wysłać wniosek by dowiedzieć się jaką mamy zdolność kredytową:

    
   Inne kredyty gotówkowe na samochód zestawiono poniżej.
    
    
    
   Następnie można wypełnić wnioski do doradców kredytowych interesujących ciebie banków. Złożenie takiego wniosku nie wymaga jakichkolwiek zobowiązań i jest całkowicie darmowe. Natomiast doradcy kredytowi banków oddzwonią w dogodnym dla Ciebie terminie, przedstawią Ci symulację spłat rat kredytu, odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości - oczywiście wszystko BEZPŁATNIE.
  • hendrixa
   By hendrixa
   Witam,
    
   Interesuje mnie kredyt hipoteczny na mieszkanie, ktory bylby wziety na podstawie zarobków z UK.
   Parametry poniżej:
    
   Wysokość kredytu. 250000
   Wartość nieruchomości / wkład własny. 250000/0
   rynek wtórny
   Rodzaj nieruchomości. Mieszkanie w blokach z KW
   Metraż nieruchomości. 50
   Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto) mazowieckie
    
   Waluta kredytu. PLN
   Pożądana długość okresu kredytowania. 30 lat
   Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym. 3
   Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc. 27000/54000 *
   Źródło uzyskiwania dochodów. Umowa o pracę
   Okres trwania umowy w tył/okres trwania umowy w przód. 2 lata/czas nieokreślony
   Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców. 32/33
   Aktualne obciążenia kredytowe. karta kredytowa z limitem 5000 zl splacona, mozna zamknac
   Historia w BIK. czysta
    
   Dodatkowe zapytania:
    
   1) czy kredyt na 250 tysiecy mozna wziac tylko na zarobki jednego z nas, nie wspominajac o zarobkach drugiego. Tzn. oboje pracujemy, ale chodzi o to by bylo mniej papierow do tlumaczenia. Maz sam zarabia ok. 6000 netto miesiecznie.
   2) czy jakikolwiek bank da kredyt na 100% wartosci? Slyszalam, ze jest to malo prawdopodobne i musze liczyc sie z wkladem 10% a nawet 20%
    
   3) czy oferta typu: 6,20% na 30 lat i zero wkladu wlasnego jest dobra oferta?
   4) czy jedyna waluta dostepna dla nas jest PLN?
    
   Dziekuje z gory serdecznie za pomoc:)
  • euro
   By euro
   Poszukuję dobrego kredytu konsolidacyjnego , mam obecnie kredyty + karty kredytowe na łączną kwotę 35tys., drugie tyle chciałbym w gotówce. BIK mam dobry, nigdy nie miałem opóźnień. Z tego co się orientowałem to zdolność mam dopiero po uwzględnieniu umowy zlecenia (oprócz tego mam jeszcze stałą umowę o pracę). Dostałem na razie wstępne warunki w BPH (oprocentowanie 14%) i w Citi (procentowanie 12,99%), dzisiaj podejdę do Deutsche Banku. Może ktoś wie w którym banku otrzymam obecnie najlepszą ofertę w tym zakresie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X TOP3 Najczęściej wybierane kredyty: