Jump to content
pablo1974

Samodzielne czyszczenie BIK

Recommended Posts

pablo1974

Witam,

 

Na początek witam wszystkich serdecznie - jestem tu nowy :-) choć problemów ze spłatą było od groma....

 

Zwracam się z zapytaniem do każdego komu udało się samodzielnie wykreślić złe wpisy z BIK - oczywiście po spłaceniu zobowiązań Jak wiemy, po spłacie zobowiązania historia jest trzymana przez 5 lat Wiem że są firmy które pomagają w wyczyszczeniu BIK-u po spłacie zobowiązań jednak zbyt słono każą sobie płacić Z tego co się dowiedziałem, można to zrobić samodzielnie, pisząc do Banków odpowiednie pisma... Oraz jeszcze jedno - czy to prawda że Bank musi usunąć zły wpis z BIK (o ile zobowiązanie jest spłacone i zamknięte, posiadam dokument poświadczajacy ten fakt) jeśli wyślę do nich pismo w którym cofam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych?

 

Prosiłbym wszystkich doświadczonych w tej sprawie o rady jak samemu wyczyścić sobie BIK - skutecznie i tanio

 

Z góry dziękuję

Linki
PWFinanse

jeśli opóźnienie było do 60 dni to bank jest zobligowany do usunięcia wpisu

pablo1974
jeśli opóźnienie było do 60 dni to bank jest zobligowany do usunięcia wpisu

 

Niestety, opóźnienia zdarzały się nawet powyżej 120 dni

PWFinanse

to to bank nie musi się zgodzić na usunięcie wpisu...

pablo1974
to to bank nie musi się zgodzić na usunięcie wpisu...

 

Rozumiem, a jeśli cofnę swoją zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez dany bank to mają obowiązek wyczyścić?

PWFinanse

nie ma obowiązku

pablo1974
nie ma obowiązku

 

Rozumiem. Mimo wszystko spróbuję.

 

Są może jeszcze jakies osoby na tym forum co same sobie BIK próbowały czyścić?? Każda wskazówka będzie na wagę złota- chodzi między innymi o wzór pisma itp

Maciek86

Jeśli opóźnienia masz powyżej 120 dni to walczysz z wiatrakami.. opóźnienia ok 30-60 spokojnie można próbować samemu czyścić.. Moim zdaniem 500zł to nie majątek za wyczyszczenie wpisu.. Przynajmniej masz pewność, ze zajmą się tym profesjonaliści..

pablo1974
Jeśli opóźnienia masz powyżej 120 dni to walczysz z wiatrakami.. opóźnienia ok 30-60 spokojnie można próbować samemu czyścić.. Moim zdaniem 500zł to nie majątek za wyczyszczenie wpisu.. Przynajmniej masz pewność, ze zajmą się tym profesjonaliści..

 

Witam Dziękuję za odzew Może to walka z wiatrakami ale spróbować nie zaszkodzi Myślę że może się udać o ile odpowiednie pismo się napisze, podparte znajomością prawa bankowego Nie wiem, ale trochę już czytałem, mam trochę wiadomości na ten temat od bankowca Nie napisałem w pierwszym poście że chodzi tylko o jeden kredyt... Z tego co wiem w ciągu ostatnich lat miałem 13 kredytów, z czego 4 mają brzydką historię z opóźnieniami a z tych 13, tylko jeden jest jeszcze aktywny I właśnie przy tych czterech musiałbym wybulić 2000 a to wcale nie jest mało Może będzie to walka z wiatrakami może nie Zobaczymy Jeśli innych rad tu nie dostanę, spróbuję na własną rękę a jak nie wyjdzie, wtedy być może zapukam do fachowców w tej dziedzinie.

 

W przeszłości trochę z bankami walczyłem z pozytywnym skutkiem Instytucje bankowe nie stoją ponad prawem i zawsze można coś wywalczyć o ile się próbuje Dlatego też szukam osób które na własną rękę z sukcesem to robiły, nawet mimo dużych opóźnień

pablo1974

I jeszcze jedno pytanie - co się stanie jesli złożę do banku pismo w którym cofam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (miałem w tym banku limit w koncie jak i kredyt, oba z problemami spłacone) - posiadam jednak w dalszym ciągu konto osobiste na którym mi zależy W związku z tym, jesli cofnę zgodę na przetwarzanie danych osobistych (limit i kredyt są spłacone) oraz poproszę o aktualizację BIK to czy bank może mi w związku z tym wypowiedzieć umowę na prowadzenie rachunku ROR?? Z góry dziękuję za odpowiedzi

goguś
czy bank może mi w związku z tym wypowiedzieć umowę na prowadzenie rachunku ROR??

 

nie nie może...

pablo1974
nie nie może...

 

Dziękuję za odpowiedź :-)

Maciek86

Musiałby się wypowiedzieć któryś z fachowców w czyszczeniu BIKu ale czy czasem przechowywanie danych dot. ROR nie będzie się gryzło z cofnięciem zgody na przetwarzanie danych dot. kredytów? Moim zdaniem jest to trochę sprzeczne, że bank ma usunąć Twoje dane a jednocześnie mieć Twoje dane przy RORze.. choć z drugiej strony prosisz o usunięcie danych z bazy BIKu.. Nie wiem już sam..

pablo1974
Musiałby się wypowiedzieć któryś z fachowców w czyszczeniu BIKu ale czy czasem przechowywanie danych dot. ROR nie będzie się gryzło z cofnięciem zgody na przetwarzanie danych dot. kredytów? Moim zdaniem jest to trochę sprzeczne, że bank ma usunąć Twoje dane a jednocześnie mieć Twoje dane przy RORze.. choć z drugiej strony prosisz o usunięcie danych z bazy BIKu.. Nie wiem już sam..

 

Prawdę mówiąc to nie mam zielonego pojęcia jak to będzie choć wydaje mi się że ROR powinien zostać W sumie w piśmie mam zamiar umieścić informację dotyczącą umowy kredytowej, której to kredyt został spłacony A że mam zamiar wypowiedzieć zgodę na przetwarzanie danych osobowych dot. tej właśnie umowy to nie powinno się gryźć z prawem do posiadania ROR-u w tym banku Nie wiem, wolałbym aby wypowiedzieli się w tej kwestii specjaliści

goguś

odpowiedziałem Ci wyżej

pablo1974
odpowiedziałem Ci wyżej

 

Raz jeszcze dziękuję W takim razie pisma szykuję Na pewno minie trochę czasu zanim dostanę odpowiedź ale podzielę się informacjami na tutejszym forum

pablo1974

Witam,

 

Mam jeszcze jedno pytanie - czy wysłanie maila do banków w sprawie cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz prośba o aktualizację BIK ma jakąś "moc" prawną czy taka prośba zostanie zlekceważona?? Mogę to zrobić pocztą bo osobiście to jakoś nie po drodze z powodu braku czasu :-( a pocztą to za długo pewnie będzie trwać...

Diorka

i jak wygląda Twoja sytuacja? Napisz jakie kroki zrobiłeś, jestem w podobnej sytuacji...

arek88

A jeszcze takie pytanie mam jeśli zwrócę się do banku o zaprzestanie przetważania moich danych i bank się zgodzi to wtedy wpis z bik jest usuwany na stałę ??i np wtedy przy braniu kredytu w innym banku ten bank nie widzi tamtego wpisu tak???

tommoo

Witam,

Również przyłączę się do tematu... Podczas burzliwego wieku młodzieńczego nazbierałem sobie ponad 180 dni opóźnień ze spłatą karty (milenium bank). Na raporcie z BIKu mam wpisane "Pola zgody indywidualnej na udostępnienie danych po wygaśnięciu zobowiązania ... w latach 99... data zgody klienta 2007-04-17 ..."

Co to oznacza? Że baki będą przez 100 lat widzieć ten syf z milenium? I skąd data kwiecień 2007? Wtedy jeszcze pięknie spłacałem kartę?

Dodatkowo czy ktoś może podzielić się przykładowym wzorem korespondencji skierowanej do banku w sprawie usunięcia złego wpisu?

Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

siwa80

Miałam zaległość w Sygmie ponad 180dni. Nie otrzymałam od nich żadnego pisma, ani telefonu że została niespłacona zaległość 219zł.

Miesiąc temu dostałam smsa, że wiszę im drobną kwotę. Zaległość spłacona, otrzymałam pismo że nic im nie zalegam i nie mam żadnych zobowiązań wobec nich.

Wysłałam do nich pismo, że cofam zgodę na rozpowszechnianie i przetwarzanie moich danych do BIK i dziś telefonicznie dostałam wiadomość, że rozpatrzyli moją prośbę pozytywnie i 14.12.12 poszło to do BIK.

:biggrin:

 

A przykładowa treść jeśli chodzi o samodzielne czyszczenie BIk jest tutaj:

http://www.forum-kredytowe.pl/f135/wzor-pisma-o-cofniecie-przetwarzania-danych-osobowych-prz-bik-50337.html#post172463

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Konsolidacja a wiele zapytań w BIK

   Kwota kredytu - Obecnie posiadam do spłaty wg. BIK 110.080zł Okres kredytowania - Jak najdłuższy, aby uzyskać jak najniższą ratę Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 05.2019 - 3399.06zł / 04.2019 - 2883.34zł (byłem na zwolnieniu od 15.04 do 30.04) / 03.2019 - 3317.12zł Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje) - Mamy wiele dodatków które co miesiąc są w innej kwocie, podstawa 2280zł brutto Źródło uzyskiwania dochodów - Umowa o pracę Łączny

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Dlug na 36 tys i zly bik

   Mam pytanie mam dlug na ok 36 tys bik nie najlepszy z powodu opoznien z przed 2 lat teraz splacane na biezaca czy jest mozliwosc uzyskania kredytu w jakims banku ?? Bo ja juz sie poddaje

   in Kredyty gotówkowe

  • Spłacone kredyty, a scooring BIK

   Witam,   W tym tygodniu spłaciłem 2 pożyczki i pobierając raport BIK widzę, że scooring się nie zmienił. Czy ktoś wie w jakim czasie scooring może wzrosnąć ?   Staram się o kredyt konsolidacyjny, na te chwilę mam 4 kredyty na 63 tyś.   Mój scooring to tylko 42pkt. Rzadkie opoznienia do kilkunastu dni. Sporo zapytań: Kwiecień 9 Maja 5 Czerwiec 2   Brak kart kredytowych .   Pozdrawiam.

   in BIK i BIG

  • Kredyt a 40 punktów w BIK

   Witam, Jeszcze niedawno miałem 60 punktów w 100 punktowej skali BIK. Suma moich miesięcznych rat to 1400zł. Mimo braku opóźnień w spłatach, dziś mam jedynie 40 punktów i decyzje odmowne na każdy wniosek o kredyt. Czy można to jakoś zmienić? Pozdrawiam

   in Kredyty gotówkowe

  • Extraportfel, Wandoo, Smartpozyczka - kiedy wpis do BIK i KRD?

   Witajcie, mam te 3 pożyczki po terminie: Smartpozyczka- 29 dni Wandoo -54 dni Extraportfel- 54 dni   spłacam po trochu, ilę mogę. Pytanie do Was- czy te firmy wpisują do BIG/KRD ? wiem, że mają prawo po 60 dniach ale czy tak robią ? Macie jakieś doświadczenia?

   in Dla zadłużonych

 • Similar Content

  • ZalamanaU
   By ZalamanaU
   Witam czy istnieje godna polecenia firma która pomaga osobom zadluzonym wyjść z długów? Mam 32 lata zaczęło się niewinnie ponieważ wzięłam chwilowke na raty aby kupić mężowi prezent na 10 rocznice ślubu...Nie miałam wtedy zatrudnienia opiekowałam się starsza Panią na 720 zł A oprócz tego pracowałam chalupniczo wszystko było pięknie ładnie dopóki starsza Pani nie zaczęła chorować i jeździć po szpitalach zaczęło brakować pieniędzy dostałam wtedy oferty na chwilówki darmowe więc zdecydowałam się " jakos to bedzie dam rade" kasa do oddania coraz większa więc brałam następne aby spłacić poprzednie wszystko zaczęło się sypać starsza Pani zmarła ja zostałam już tylko przy pracy chalupniczej  3 miesiące bez pracy aż dostałam się do osiedlowego sklepu na przyuczenie i teraz 3 miesiąc pracuje na stażu z urzędu pracy z czego moja wypłata wynosi 1017 zł w zeszłym miesiącu całość poszła na wpłaty na poczet kapitałów pożyczek. Uzbierało mi się za głupotę ponad 70 tyś. Byłam już nawet u radcy prawnego  który poradził mi upadlosc konsumencka ale mąż z corka ani tesciowa nic nie wiedzą o moich długach. Oprócz telefonów z windykacji już zaczęły przychodzić listy polecone i groźby windykacji terenowej. Już psychicznie odpadam próbowałam cokolwiek wynegocjować mailowo z wierzycielami ale nikt nie chce spłaty w ratach tylko albo całość albo refinansowanie gdzie głównie poprzez ref.dlugi urosły wywalajac kasę w błoto. Moja mama chce mi pomoc sprzedając dom ale na to też potrzeba czasu .Żeby nie pociągnąć rodziny na dno zostaje mi już tylko rozwód i bezdomność wraz z upadłościa konsumencka .Nie wiem wogole jak to mężowi wytłumaczyć ani córce chroniąc ich chyba najlepiej muszę tak zrobić i zapłacić na błędy i głupotę...Czy jest coś co mogłabym jeszcze zrobić czy już jestem skończona totalnie.Blagam o rzetelne odpowiedzi.Pozdrawiam 
  • cranky1
   By cranky1
   Witam, proszę o pomoc co zrobić w takiej sytuacji. Miałem opóźnienie w spłacie chwilówki w providencie i vivusie po wypowiedzeniu umowy pozczki. Spłata dokonana w całości w terminie krótszym niż 60 dni. Wczoraj zamówiłem raport z Biku z oceną punktową, bo w banku wyskoczył problem z Bik ale nie wiadomo było co. Więc wchodzę w ten raport mam 3 gwiazdki i 433 punkty ale żadnych wpisów od provident czy vivus że były opóźnienia. Nie ma żadnej informacji ze u nich miałem pożyczkę. Czy jeśli napisze do nich pismo ze wycofuje zgodę na przetwarzanie danych w BIK to czy scoring się poprawi? 
   Mam nadzieję że w miarę zrozumiałe napisałem. 
  • Jola52
   By Jola52
   Mam wpis w BIK do lutego2020 .Bank odmówił o zaprzestanie przetwarzania informacji o stanowiących tajemnicę bankową przez BIK.I dlatego nie mogę wziąć żadnego  kredytu na spłatę pożyczek pozabankowych.Juz nie daje rady nie starcza na życie .Proszę o pomoc
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.