Jump to content
Doradca Biznesowy

Masz kredyt hipoteczny? Spłać go szybciej !

Recommended Posts

Doradca Biznesowy

W interesie banku jest oczywiście udzielanie długoterminowych kredytów tak, aby kredytobiorca zapłacił więcej odsetek. Ale długi okres kredytowania leży również w interesie klienta banku. Dzięki temu zyskuje on większą płynność finansową, czyli więcej pieniędzy zostaje mu w portfelu.

Jeżeli uzyskane w ten sposób nadwyżki finansowe przeznaczone zostaną na regularne oszczędzanie bądź inwestowanie (pod warunkiem osiągania wyższego zysku z inwestycji od kosztu kredytu), pozwoli to szybciej spłacić zobowiązanie.

 

Nie każdy liczy koszty związane z długoletnią spłatą kredytu. Często zdarza się tak, że oddajemy bankom dwukrotnie więcej niż wzięliśmy.

 

Dlatego warto spłacić kredyt szybciej w 10 lub 15 lat i nie płacić bankowi odsetek.

 

 

Pozdrawiam

Doradca Biznesowy

Linki
expert
Jeżeli uzyskane w ten sposób nadwyżki finansowe przeznaczone zostaną na regularne oszczędzanie bądź inwestowanie (pod warunkiem osiągania wyższego zysku z inwestycji od kosztu kredytu), pozwoli to szybciej spłacić zobowiązanie.

 

Pozdrawiam

Doradca Biznesowy

 

A da Pan gwarancję, że inwestycje osiągną wyższą rentowność dla klienta niż kredyt dla banku? Ci, którzy tak zrobili w zeszłym roku lub 2 lata wstecz jeszcze długo nominalnie nie odzyskają swojego kapitału.

 

Koncepcja jak najbardziej słuszna, ale dla osób, które lubią ryzyko i mogą sobie na to pozwolić... poza tym jak ktoś ma "dobre warunki" kredytu niech lepiej go nie rusza, bo bank może zgodzić się na wydłużenie okresu kredytowania, ale w zamian może zaproponować wyższe marże (obecne).

 

Poza tym pisze Pani na stronie, że zajmuje się finansami od 5 lat... jaką stopę zwrotu z inwestycji muszą mieć osoby, które weszły w plan inwestycyjny w lipcu 2007 r gdy WIG20 podchodził pod 4000 pkt? :)

Kolejne pytanie: jak sądzę zajmuje się Pani sprzedażą AEGONA, AXA lub Scandia... z teorii ekonomii - kiedy można założyć procent składany przy inwestycji finansowej? zresztą ostatnie 2 lata dowiodły, że przy tych wszystkich "inwestycjach" nie był spełniony warunek konieczny, aby przeprowadzać takie symulacje...

 

Oczywiście pomysł jest bardzo dobry, ale TYLKO I WYŁĄCZNIE dla osób z wysoką zdolnością kredytową i wysokim poziomem akceptacji ryzyka. Oczywiście lepiej kupować teraz jak przy 3500 pkt ale myślę, że jeszcze jedna korekta przed nami...a poza tym to polecam inwestycje w fundusze otwarte, a nie zamknięte, bo to o czym mówią ich sprzedawcy (czyli jeden podatek po zbyciu) moim zdaniem jest mniej ważny niż brak dostępu do kapitału przez 10 lat (możemy mieć sytuację kryzysową po 5 latach i co wówczas?). Inwestycje w fundusze polecam, bo na ZUS to naprawdę nie ma co liczyć... ale wszystko z głową i nie wierzcie w cuda, że przecież wszyscy zarabiają... aby ktoś mógł zarobić - ktoś musi stracić...


 • Similar Topics

  • NY Kredyt - sprzedaż kredytu

   Witam Od 2007 roku bez opóźnień (ani innych naruszeń umowy kredytowej) obsługuje kredyt hipoteczny. Kilka miesięcy temu dostałem informację z NY-Kredit że zbył wierzytelność na rzecz HOiST Finance. Informacja z NY-Kredit jest podpisana przez prezesa ale to jest ksero. Dalszą korespondencję dostaję z HOIST. W związku z tym mam pytania: czy bank NY Kredit może zbyć niewymagalną wierzytelność instytucji niebankowej jakie prawa przysługują nabywcy wierzytelności czyli HOIST (czy t

   in Kredyty hipoteczne - Opinie

  • Kredyt hipoteczny ok 500000 na dom, Białystok

   Dzień dobry, Proszę o wstępne obliczenie zdolności kredytowej, podaję 2 warianty(mamy do sprzedania mieszkanie o wartości ok 250tys w którym aktualnie mieszkamy i nie wiemy jak ugryźć temat żeby było dobrze...) Dom będzie do oddany do użytku w stanie developerskim(z rozprowadzonymi instalacjami, ogrzewaniem podłogowym, tynkami itp) w IV kwartale 2019. Wariant 1: 1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 360 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 450 000 PL

   in Kredyty mieszkaniowe

  • KREDYT DLA SPÓŁKI Z O.O.

   Witam, chce załatwić kredyt dla Spółki z o.o. najlepiej kredyt obrotowy. Zaznaczam ze spółka nie ma problemów finansowych, przesyłam formularz Typ kredytu: obrotowy/limit w koncie Wysokość kredytu: 1mln zł Czy kredyt będzie zabezpieczony: tak jeśli się da Rodzaj zabezpieczenia kredytu: nieruchomość mieszkalna Wartość zabezpieczenia: 600tys zł Województwo: Małopolskie Waluta kredytu: Złotówka Pożądana długość okresu kredytowania: 3 lata

   in Kredyty dla firm

  • Kredyt na dokończenie budowy + konsolidacja

   Witam,   Potrzebuje kredyt na dokończenie budowy oraz konsolidacje tego razem z jednym kredytem. Mam teraz do spłacenia w millennium ok 50 tyś zł , mój dom ma ok 160 m2 , i jest w stanie prawie surowym zamkniętym brakuje jedynie okiem , jest już dach.   Ile musze wziąć minimalnie kredytu aby mi bank dał kredyt hipoteczny na dom + oczywiscie konsolidacja tego co mam do spłaty czyli 50 tys zł ?   Kwota kredytu -  orien

   in Hipoteczne kredyty konsolidacyjne i refinansowe

  • Kredyt na dokończenie budowy + konsolidacja

   Witam,   Potrzebuje kredyt na dokończenie budowy oraz konsolidacje tego razem z jednym kredytem. Mam teraz do spłacenia w millennium ok 50 tyś zł , mój dom ma ok 160 m2 , i jest w stanie prawie surowym zamkniętym brakuje jedynie okiem , jest już dach.   Ile musze wziąć minimalnie kredytu aby mi bank dał kredyt hipoteczny na dom + oczywiscie konsolidacja tego co mam do spłaty czyli 50 tys zł ?

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.