Jump to content
Doradca Biznesowy

Masz kredyt hipoteczny? Spłać go szybciej !

Recommended Posts

Doradca Biznesowy

W interesie banku jest oczywiście udzielanie długoterminowych kredytów tak, aby kredytobiorca zapłacił więcej odsetek. Ale długi okres kredytowania leży również w interesie klienta banku. Dzięki temu zyskuje on większą płynność finansową, czyli więcej pieniędzy zostaje mu w portfelu.

Jeżeli uzyskane w ten sposób nadwyżki finansowe przeznaczone zostaną na regularne oszczędzanie bądź inwestowanie (pod warunkiem osiągania wyższego zysku z inwestycji od kosztu kredytu), pozwoli to szybciej spłacić zobowiązanie.

 

Nie każdy liczy koszty związane z długoletnią spłatą kredytu. Często zdarza się tak, że oddajemy bankom dwukrotnie więcej niż wzięliśmy.

 

Dlatego warto spłacić kredyt szybciej w 10 lub 15 lat i nie płacić bankowi odsetek.

 

 

Pozdrawiam

Doradca Biznesowy

expert
Jeżeli uzyskane w ten sposób nadwyżki finansowe przeznaczone zostaną na regularne oszczędzanie bądź inwestowanie (pod warunkiem osiągania wyższego zysku z inwestycji od kosztu kredytu), pozwoli to szybciej spłacić zobowiązanie.

 

Pozdrawiam

Doradca Biznesowy

 

A da Pan gwarancję, że inwestycje osiągną wyższą rentowność dla klienta niż kredyt dla banku? Ci, którzy tak zrobili w zeszłym roku lub 2 lata wstecz jeszcze długo nominalnie nie odzyskają swojego kapitału.

 

Koncepcja jak najbardziej słuszna, ale dla osób, które lubią ryzyko i mogą sobie na to pozwolić... poza tym jak ktoś ma "dobre warunki" kredytu niech lepiej go nie rusza, bo bank może zgodzić się na wydłużenie okresu kredytowania, ale w zamian może zaproponować wyższe marże (obecne).

 

Poza tym pisze Pani na stronie, że zajmuje się finansami od 5 lat... jaką stopę zwrotu z inwestycji muszą mieć osoby, które weszły w plan inwestycyjny w lipcu 2007 r gdy WIG20 podchodził pod 4000 pkt? :)

Kolejne pytanie: jak sądzę zajmuje się Pani sprzedażą AEGONA, AXA lub Scandia... z teorii ekonomii - kiedy można założyć procent składany przy inwestycji finansowej? zresztą ostatnie 2 lata dowiodły, że przy tych wszystkich "inwestycjach" nie był spełniony warunek konieczny, aby przeprowadzać takie symulacje...

 

Oczywiście pomysł jest bardzo dobry, ale TYLKO I WYŁĄCZNIE dla osób z wysoką zdolnością kredytową i wysokim poziomem akceptacji ryzyka. Oczywiście lepiej kupować teraz jak przy 3500 pkt ale myślę, że jeszcze jedna korekta przed nami...a poza tym to polecam inwestycje w fundusze otwarte, a nie zamknięte, bo to o czym mówią ich sprzedawcy (czyli jeden podatek po zbyciu) moim zdaniem jest mniej ważny niż brak dostępu do kapitału przez 10 lat (możemy mieć sytuację kryzysową po 5 latach i co wówczas?). Inwestycje w fundusze polecam, bo na ZUS to naprawdę nie ma co liczyć... ale wszystko z głową i nie wierzcie w cuda, że przecież wszyscy zarabiają... aby ktoś mógł zarobić - ktoś musi stracić...


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.