Jump to content
Maciek86

Jak pobrać i sprawdzić raport z BIK.pl - instrukcja krok po kroku

Recommended Posts

Maciek86

Poradnik pokazujący, jak krok po kroku pobrać raport BIK:

 

Linki
Grzegorz

Profil Kredytowy Plus

Profil Kredytowy Plus zapewnia Ci wygodny dostęp on-line do Twojej historii kredytowej, łącznie z oceną punktową (jeżeli mogła zostać naliczona).

 

Poniżej znajduje się Twój ostatnio wygenerowany Profil Kredytowy Plus. Zawarte w nim dane są aktualne na moment wygenerowania. Jeżeli chcesz otrzymać nowy, najbardziej aktualny raport, po prostu skorzystaj z pomarańczowego przycisku poniżej.

Ostatni wygenerowany Profil Kredytowy Plus jest dostępny także jako plik PDF (dostępny u dołu ekranu). Możesz go zapisać na swoim dysku i zachować do celów archiwalnych lub wydrukować.

Pozostało aktualizacji profilu: 0 Dokup aktualizację

 

 

I dupa nie moge pobrać a napisane było ze za darmo ...

tatus76

raz na 6 miesiecy raporcik mozesz pobrac za free tak bylo i jest.pozdrawiam.

Ekspert_Kredytowy

Witam,

 

przygotowałem również film - jak pobrać raport z BIK.

 

Zapraszam do jego obejrzenia - myślę, że ułatwi Wam pracę przy zamawianiu raportu. W razie pytań - proszę pisać. POWODZENIA

 

wrzos37

Założyłam wczoraj konto na stronie BIK i niestety albo nie widzę albo nie ma możliwości darmowego pobrania raportu-może ktoś mi pomóc??

Ekspert_Kredytowy

Darmowy raport nazywa się "Informacja ustawowa" i po jej zamówieniu, czeka się 30 dni na raport. Pozdrawiam

dkpolaco

Witam,

Mieszkam za granica, nie mam polskiego adresu zameldowania, nie mam polskiego konta aby dokonac platnosci. Jest jakas mozliwosc pobrania raportu z BIK?

Ekspert_Kredytowy

Nie ma potrzeby bycia zameldowanym w PL - wystarczy adres do korespondencji.

 

Jak chcesz - mogą go wysłać do mnie - wówczas bezpłatnie Ci go zweryfikujemy, zeskanujemy i odeślemy.

 

pzdr

ebankierzy

Dla Klientów m.in.PKO BP SA - jest fajna funkcjonalność pobrania odpłatnego raportu poprzez system bankowości elektronicznej. działa rewelacyjnie i super szybko. mam pytanie - odnośnie BIK przedsiębiorcy - zawsze zamawiam w formie pisemnej - czy jest gdziekolwiek możliwość zamówienia w/w raportu on-line?

Ekspert_Kredytowy

Witam,

tak jest już możliwość poprzez BIK.pl pobrania raportu dla przedsiębiorcy.

 

Co do raportu pobieranego przez PKO - niestety nie posiadają one pełnych informacji (np. nie widać chwilówek).

 

pozdrawiam

Orzechowski Dariusz

ebankierzy

dziękuję za informację.

Marta09

Witam, wraz z mężem złożyliśmy ostatnio wniosek o kredyt hipoteczny w wysokości 520 tys. złotych na zakup domu w stanie deweloperskim, z wkładem własnym minimum 20%. Nasze dochody miesięczne to 9 tys. złotych netto,liczba osób w gospodarstwie domowym to 3, aktywne obciążenia finansowe to 1200 złotych z tytułu kredytu hipotecznego, który jest moim obciążeniem bo mieszkanie zakupiłam będąc panną. Dochody męża to 6 tys., moje to 3 tys. złotych. Oboje posiadamy umowy o pracę na czas nieokreślony. Mąż ma staż pracy 8 lat, ja 5 lat. Oboje mamy wyższe wykształcenie. Mąż nie ma żadnych opóźnień w swojej historii kredytowej, ja natomiast w zamkniętym i spłaconym już kredycie ratalnym (spłacony w całiści i zamknięty w dniu 9.10.18) miałam dwa opóźnienia o 32 dni (dwa bo rata podzielona była na dwa banki w jednym kwota raty wynosiła 450 a w drugim 220 złotych) oraz kilka do 8 dni. Opóźnienia miały miejsce ponad 16 miesięcy temu. Nie posiadam karty kredytowej (zrezygnowałam mimo terminowych spłat) a kredyt hipoteczny jest zawsze płacony zgodnie z harmonogramem. Czy istnieje możliwość, że wniosek o kredyt hipoteczny zostanie odrzucony ze względu na moją historię kredytową? Doradca finansowy wyliczył nam bardzo dobrą zdolność. Jak liczony jest scoring na kredyt hipoteczny dla małżeństw?

Ekspert_Kredytowy

Witam, nie są to duże i częste opóźnienia w spłatach, nie mniej jednak może się zdarzyć, że bank odmówi udzielenia kredytu. Zastanówcie się, Czy nie lepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się tego wpisu w Biku? Scoring nie jest informacją jawną, nie znamy zasad jego naliczania (poza tymi podstawowymi - prawidłowa spłata = wyższa punktacja).

Marta09

A czy fakt, że ten kredyt został spłacony i zamknięty działa na naszą korzyść? Czy to prawda, że dla banków kluczowe są informacje z ostatnich 12 miesięcy? Opóźnienia powyżej 30 dni miały miejsce 17 miesiecy temu. Czy ze względu na dobrą historię kredytową męża mamy większe szanse na uzyskanie kredytu? Wniosek o kredyt został już złożony wiec chyba jest za późno na działania związane z poprawą scoringi

Ekspert_Kredytowy
A czy fakt, że ten kredyt został spłacony i zamknięty działa na naszą korzyść?

 

Na pewno wygląda to lepiej, niż gdyby był otwarty.

Czy to prawda, że dla banków kluczowe są informacje z ostatnich 12 miesięcy? Opóźnienia powyżej 30 dni miały miejsce 17 miesiecy temu.

Każdy Bank inaczej patrzy na historię kredytową. Jeśli kwota zaległości nie była duża, to zazwyczaj nei ma to większego znaczenia (ale na pewno jakieś ma).

 

Czy ze względu na dobrą historię kredytową męża mamy większe szanse na uzyskanie kredytu? Wniosek o kredyt został już złożony wiec chyba jest za późno na działania związane z poprawą scoringi

 

Tak.

Marta09

A czy fakt, że kredyt hipoteczny, który jest naszym jedynym zobowiązaniem jest wzięty w tym samym banku co ten, w którym tym razem składaliśmy wniosek o kredyt hipoteczny również działa na naszą korzyść?

Ekspert_Kredytowy

Nie ma to raczej większego znaczenia.

Marta09

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Słyszałam opinię, że opóźnienia poniżej 30 dni nie mają wpływu na scoring, czy to prawda?

Ekspert_Kredytowy

Nie prawda, nawet 1 dzień opóźnienia obniża scoring.

Marta09

A po jakim czasie od opóźnienia scoring zaczyna wzrastać i czy całkowita spłata zadłużenia od razu poprawia negatywną historię? Czyli to, że banki nie zwracają uwagi na opóźnienia poniżej 30 dni, również nie jest prawdą?

maeg1966

Witam wszystkich,

mam od kilku lat założone konto w bik. Można było pobierać raport darmowy raz na pół roku. Teraz jest to niemożliwe. Na moje pytanie dostałam taką odpowiedź:

 

Szanowna Pani,

 

uprzejmie informuję, iż szczegółowe informacje dotyczące zakresu przetwarzanych danych, ma Pani możliwość uzyskać w postaci kopii danych udostępnianej przez BIK. W odpowiedzi na zgłoszenie załączamy wniosek o udostępnienie kopii danych

 

Ponadto informujemy, że realizacja zgłoszenia dotyczącego Pani praw związanych z przetwarzaniem przez BIK danych osobowych może nastąpić na podstawie wniosku:

- złożonego osobiście w Centrum Obsługi Klientów BIK;

- nadesłanego pocztą;

- nadesłanego za pomocą formularza kontaktu z zalogowanego konta w Portalu BIK;

-wysłanego w wiadomości e-mail, uwierzytelnionej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

 

Adres:

Biuro Informacji Kredytowej S.A.

ul. Postępu 17A

02-676 Warszawa

 

Dokument zostanie udostępniony maksymalnie w ciągu miesiąca od daty poprawnie złożonego wniosku w Portalu BIK (tylko dla osób posiadających aktywne konto) lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat przetwarzania danych osobowych przez BIK, dostępnymi pod adresem: www bik pl rodo

 

W przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z Centrum Obsługi Klientów pod numerem (022) 310 44 44 lub (022) 348 44 44.

 

Z poważaniem

xx

 

Potrzebna mi pilnie informacja na już, a mam czekać do miesiąca?

ich też powaliło?

Ekspert_Kredytowy

Witaj,

 

możesz wykupił raport odpłatny - wówczas nie musisz czekać. Niestety jest to prywatna firma i mogą sobie pozwolić na takie obostrzenia.

J. Brzozowsk

jaki jest koszt takiego raportu ?

Ekspert_Kredytowy

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Via SMS - po jakim czasie pierwsze pismo i jak z ratami?

   Po ilu dniach viasms wysyła pierwsze upomnienie pisemne?   Przeglądając to forum natrafiłem na sprzeczne informacje - ktoś pisał, że ta firma jest bardzo okej i idzie się dogadać i rozłożyć zadłużenie na raty, a ktoś inny, że wręcz przeciwnie i po trzech tygodniach już jest jazda firmą windykacyjną.   Bardzo proszę o informacje.

   in Chwilówki

  • Jak radzicie sobie z nieuregulowanymi fakturami?

   Zdecydowana większość wątków poświęconych windykacji skupia się na tym jak uniknąć spłacania długów, jak pozbyć się wydzwaniających windykatorów lub jak wykręcić się od spłacania (świadomie przecież) zaciągniętej pożyczki. Biorąc jednak pod uwagę, że problem nieuregulowanych w terminie faktur stanowi codzienny problem wielu przedsiębiorców zastanawiam się, czy rzeczywiście nie macie problemu z odzyskaniem należnych Wam pieniędzy?    Będąc przedsiębiorcą co i rusz spotykam się z niesłow

   in Komornik, windykacja

  • JAK PSYCHICZNIE PORADZIĆ SOBIE Z DŁUGAMI przekraczającymi nasze siły?

   Witam, jak większość tu zaglądających posiadam ogromne długi i co gorsze moje zarobki nie są wystarczające na ich spłacanie. Moja sytuacja w porównaniu z innymi nie jest jakaś wyjątkowa i nie z takiego względu zakładam nowy temat. Uważam jednak, że brakuje na forum dyskusji o radzeniu sobie z długami nie w sensie finansowym, a bardziej psychicznym... Zatem przykro mi jeśli ktoś wszedł tu z nadzieją na jakieś rozwiązanie jak pozbyć się swoich długów oraz proszę o nie umieszczanie złośliw

   in Dla zadłużonych

  • Sprawy w sądzie - jak się bronić?

   A dokładniej i bardziej poważnie-jak rozmawiać, żeby nie wtopić? W bliskiej przyszłości czekają mnie 2 sprawy sądowe. Pierwsza z HOIST-za kk z Vanquis Banku-i tu raczej nic nie ugram, nie wiem nawet czy iść na sprawę, żeby się nie pogrążyć... Druga-GCM i pozew o Vivus-pożyczka na 3500 zł, trzykrotnie przedłużana przeze mnie po 525 zeta, oraz dokonana wpłata na 2100 zł. Chca jeszcze 2100 ;-) Oczywiście, zamierzam podnosić fakt, że wszystkie wpłaty dokonywane były z myślą o spłacie kapitału,

   in Komornik, windykacja

  • Jak to ugryźć?

   Witam wszystkich. Trafilem przypadkiem na to forum, poczytalem troche tematow, troche sie uspokoilem. Mam 26 lat, dlugi na ponad 200 tys zl. Mam umowe na czas nieokreslony od prawie 5lat, chwilowo jednak w pracy maly przestoj, stad spadek dochodow. Obecnie z trzech ostatnich miesiecy wychodzi mi srednia kolo 4800zl. W tamtym roku byla to nawet srednia w okolicach 6200. Mieszkam z rodzicami, takze moje koszty zycia nie sa za wysokie, kilkaset zl dorzucam sie rodzicom, dojazd do pracy itp. Narobil

   in Dla zadłużonych

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.