Jump to content
Guest

Kredyt na 100% wartości nieruchomości

Recommended Posts

Guest

Witam!

 

Chciałabym kupić nieruchomość (dom na wsi 120 mk,stare budownictwo,działka ok 1000 mk,wymmaga niewielkiego remontu.Wartość prawdopodobna ok200-220 000,cena-150 000,nie ma jeszcze wyceny ale podpytałam u kilku osób

 

Moje dochody-2100 netto

Obciążenia(i tu zaczyna się pod górkę)

-300 zł alimenty

-kredyt gotówkowy-rata ok.870(do spłaty ok.26000)

-dwie karty kredytowe,łącznie na 7200

-limit do konta-8500(nienaruszony)

 

Nie mam nikogo na utrzymaniu i nie mam opóżnień w spłatach(powyżej 30 dni)

 

Chciałabym wziąść kredyt na 100% wartości nieruchomości z przeznaczeniem na -zakup,remont i spłatę kredytów gotówkowych.Tylko nie wiem czy jest bank który przy wyliczaniu zdolności nie brał by pod uwagę kredytu gotówkowego jeżeli założenie było by że go spłace natychmiast po uzyskaniu kredytu.

Jestem w stanie zlikwidować dodatkowo albo limit do konta albo karty kredytowe-wszystkiego niestety nie.

 

 

Mogłabym również wziąść współkredytobiorce na ok.1000 dochodu netto,tylko ta osoba miała kiedyś problem z BIK-iem.

PKO BP w którym mam konto od kilku lat i regularne wpływy udzieliło mi kredytu gotówkowego gdzie rata wynosi prawie 900 zł ale nie chce udzielić kreytu hipotecznego gdzie podejżewam byłoby niewiele większe obciążenie...

 

Proszę o odpowiedż nawet negatywną

 

Pozdrawiam

Guest

Nie stać sie na ten kredyt w obecnej sytuacji.dOJDZIE 1300 ZŁ. RATY W pln lub 1000 denominowanego do CHF. Jak sie utrzymasz z takimi obciążeniami. Ponadto weź koszty dojazdu i czas dokazdu do pracy.NIe mówiąc już o zdolności kredytowej.

Guest

faktyczny dochód mam akurat prawie sześć tysięcy więc nie o to się martwię.

doradca lubelski

A kiedy i jakie były opóźnienia ewentualnego współkredytobiorcy?

Generalnie mogło by się to udać ale przy założeniu drugiego kredytobiorcy i co najważniejsze:

1. wycena musiała by być trochę wyższa

2. ze sprzedającym musiał byś się dogadać, żeby w umowie była wyższa cena od rzeczywistej.

Guest

Przy 30% wpłaty można załatwic kredyt na oświadczenie a wym przypadku (0zł wkładu i brak zdolności ) bardzo dobry kredytobiorca.

doradzamgd

at2rt naprawde dochodze do wniosku, ze jedynie Santander to Twoja specjalizacja, na podstawie lewych oswiadczen, skoro zajmujesz sie 14 lat kredytami, aktualizujesz wiedze, sledzisz rynek kredytow to szkoda bylo tych 14 lat:). 30% wplaty i 0 wkladu a 30% to, co to?:) nie wspomne, ze bank nie jest kredytobiorca;)

 

Ellu,

 

Temat jest do zrobienia poprzez kredyt konsolidacyjny hipoteczny, do ceny domu dorzuca sie kredyt gotowkowy , tym bardziej jesli z lini kredytowej mozesz zrezygnowac.

 

Fakt po odjeciu alimentow pozostaje 1800zł i trudno bedzie kredytowac do 100%, bo zdolnosc Ci nie pozwoli ale kazdy bank ma w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Wspolkredytobiorca jakie mial wpisy do biku i kiedy?

 

 

Tutaj tez istotna jest sprawa wieku Twojego i wspolkredytobiorcy.

 

26000 to kwota zaciagnieta, czy ta ktora pozostala do splaty?

Guest

O czywiście chodziło mi o 30% wkładu i na oswiadczenie (druga częśc zdania z mojej poprzedniej wypowiedzi nie wiem skąd sie tam znalazłą).

 

1.,,Doradzamgd'' może przypomnę, że w tym kraju wiele osób prowadzi np. działalnośc i wykazują niższy dochód niż w rzeczywistości, znaczna grupa zatrudnionych na umowe o prace ubezpieczana jest od najniższej stawki.Takie są realia.

2. Santander otworzył pewną furtkę dla tych wspomnianych osób znając doskonale polską rzeczywistość. Ty preferujesz poręczycieli i wiązanie się tych osób z kredytobiorcami na długie lata, nie mówiąc o tym, że przecież w wyniku poręczenia sami zmniejszają czy traca zdolnośc kredytowa do zaciagania w przyszłości zobowiązań na własne cele.

3. Z twoich wypowiedzi jasno wynika, że poręczyciel ma zwiąkszyć zdolnośc kredytową a co z wysokim obciązeniem ratą kredytu dla kredytobiorcy? Przecież to on głównie będzie spłacac kredyt a jesli nie on to poręczyciel.Reasumując trzeba kredytobiorcy przedstawic po pierwsze realną mozliowśc spłacania przez niego kredytu a dopiero potem proponować mu rózne rozwiązania czy z poręczycielem czy na oswiadczenie z wkładem własnym.

 

Dla tych którzy u ,,doradzamgd" nie moga załatwic kredytu bo nie moga znaleźć poręczycieli proponuje swoje usługi.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.