Jump to content
szczygiełek

Kancelaria Medius S.A. - czy miał ktoś z nią do czynienia?

Recommended Posts

szczygiełek

Witam

 

Czy miał ktoś do czynienia z firmą Medius ??

 

Kancelaria Medius przejeła mój dług po Zaimo. Nie ma o tym długu żadnej wzmianki w BIK. Medius wyszła z propozycją dogadania się i spłaty zadłużenia w ratach. Zgodziłam sie na spłatę w kwocie 500 zł na miesiac. Niestety wpłaciłam im tylko jedną ratę i po kilku miesiacach wysłali mi e-maila z wiadomością iż zrywają naszą ugodę. Co jakiś czas przesyłają mi wiadomości o powiększającym się długu.

Nie wiem co robić.

Czy pisać do nich znowu o spłate w ratach ? Miał ktoś z nimi do czynienia ? Nie wiem czy zgodza się znowu na raty. Pozyczka była brana dość dawno temu.

lucjanbohme

Tak, miałem kilka razy do czynienia. W sądzie. W pewnym sensie to aż żal mi ich było, czułem się jakbym skopał przedszkolaka :D

Sprawy o Kredito24, wnioski dowodowe jakie zaprezentowali to gorzej niż naćpany amator; nie mój problem ani pozwanych. Nie wiem jak teraz, może prezes wyciągnął jakieś wnioski i na dowód zawarcia umowy pożyczki nie powołuje już kserówki bez nazwisk

lukaszb

Czy pisać do nich znowu o spłate w ratach ? Miał ktoś z nimi do czynienia ? Nie wiem czy zgodza się znowu na raty. Pozyczka była brana dość dawno temu.

 

Ile pożyczyłaś? Ile spłaciłaś lub przedłużałaś? Ile masz do spłaty?

 

Mam z nimi często do czynienia, ale przede wszystkim co mogę Ci podpowiedzieć to używaj kalkulatora i dokładnie licz. Zdarza się, że kwoty przez nich dochodzone są sporo zawyżone, pomijam już fakt czy w ogóle takie roszczenia są zasadne. Po drugie - dość łatwo można z nimi wygrać w sądzie. Ale odpowiedz proszę na powyższe pytania, zobaczymy jak Ci można pomóc.

szczygiełek

Zerknęłam na wszystkie e-maile od nich i dnia 29.06.2016 Kancelaria przejeła mój dług i wtedy kwota do spłaty to: 7311.08 zł

Ostatnia wiadomość od nich 17.05.2017r- kwota 7 874,12 zł

Ne robiłam u nich przedłużeń.

 

Zanim firma ta przejęła dług żadnej raty u nich nie wpłaciłam. Dopiero jak dogadałam się z firmą Medius że będe spłcać w ratach to przelałam im tylko 500 zł. W wiadomościach jest od nich info ile wpłaciłam i ile mi zostało, tylko ta kwota cały czas rośnie

lukaszb
Zerknęłam na wszystkie e-maile od nich i dnia 29.06.2016 Kancelaria przejeła mój dług i wtedy kwota do spłaty to: 7311.08 zł

Ostatnia wiadomość od nich 17.05.2017r- kwota 7 874,12 zł

Ne robiłam u nich przedłużeń.

 

Ile dostałaś na konto od Zaimo? Kiedy miałaś spłacić pożyczkę w Zaimo?

szczygiełek

Dnia 09.09.2015 dostałam na konto 5400 zł. Spłacać miałam w 12 ratach, czyli do dnia 09.09.2016r.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

A spłacić miałam 7311,09 zł

lukaszb
Dnia 09.09.2015 dostałam na konto 5400 zł. Spłacać miałam w 12 ratach, czyli do dnia 09.09.2016r.

 

Trochę dużo.

 

Opcje masz właściwie dwie. Albo się dogadasz na sensowne miesięczne raty, przy czym ja bym zdecydowanie negocjował np spłatę samego kapitału, albo czekałbym cierpliwie na sąd bo można z nimi spokojnie wygrać. Istotą ugody jest ustępstwo z jednej i drugiej strony, tak żeby wypracować warunki spłaty zadawalające obie strony. Co to za ugoda jak od kwoty 5400 zł do spłaty masz prawie 8000 zł. Tym bardziej że kupili to za jakiś marny procent całości zobowiązania.

 

Wybór należy do Ciebie.

anjika518

Mam sprawę z Kancelarią Medius... 17.10.2017 dostałam wezwanie z sądu na przesłuchanie które odbędzie się 28.11.2017. Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać... Pożyczka została udzielona w kwocie 800 zł w dniu 02.09.2014 r. (tak piszą w pozwie) data wymagalności z załącznika do umowy przelewu wierzytelności to 05.10.2014 r. a z umowy (nie rozumiem dlaczego jest napisane że zawartej w dniu 04.08.2014 r.?)04.09.2014 r. (na umowie brak podpisów stron. Na formularzu dot. umowy poż. też jest napisane że termin spłaty to 04.09.2014 r. Dowód w postaci przelewu kwoty 800 na mój rach to 04.08.2014 r. W pozwie powód pisze także, że środki zostały wypłacone w dniu 02.09.2014 r.

Poza tym Medius w pozwie pisze, że powód zobowiązał się zwrócić kwotę 1169,40 zł (?) wynikającą z zaakceptowanej pożyczki na co składają się : kapitał w kwocie 800 zł, 134,40 prowizji i 70 zł za monity telefoniczne i pisemne. Gdzie w załączniku do umowy o przelewie wierzytelności figuruje kwota do spłaty : 1004,40 zł, a w umowie o udzielenie pożyczki - kwota 1014,40 zł.

W dniu 29.07.2016 wpłaciłam na konto Kancelarii Medius kwotę 200 zł po zawarciu ugody. Niestety przez wzgląd na skomplikowaną sytuację finansową nie udało mi się tego spłacić.

Jak mogę się bronić albo prosić o rozłożenie długu na raty?

lukaszb

Jak mogę się bronić albo prosić o rozłożenie długu na raty?

 

Możesz powrzucać na forum, albo podesłać na email papiery z sądu? Sąd wzywa Cię do złożenia odpowiedzi na pozew?

lucjanbohme
Mam sprawę z Kancelarią Medius...
Pożyczka z Kredito24 może?
epsilon

Mój dług Kredito sprzedało do Medius. Spłacałam co miesiąc po troszku także został mi tylko 1038 do spłaty i sprzedali :( Ci na dzień dobry doliczyli sobie 262 zł . Każą do siebie dzwonić i uzgadniać jak załatwię sprawę. Podali też nr konta do wpłaty i teraz moje pytane- takiej kwoty długu nie uznaję więc poczekać na sąd ???? Sprawdziłam tylko 3 pożyczki z kredito i zawyżyli maksymalne koszty na tych trzech pożyczkach na łączną kwotę 52 zł a biorę u nich od co najmniej 2 lat więc mój dług może u nich nie wyniósł nawet 1038.

Inna sprawa. Miałam i takie pożyczki które spłacałam w tym samym dniu a kasowali mnie 9,99 za to. Czy taka spłata nie była jakby odstąpieniem od umowy czy może należało wysłać odstąpienie potem spłacać???

lucjanbohme
Ci na dzień dobry doliczyli sobie 262 zł . Każą do siebie dzwonić i uzgadniać jak załatwię sprawę. Podali też nr konta do wpłaty i teraz moje pytane- takiej kwoty długu nie uznaję więc poczekać na sąd ????
Z którego roku te pożyczki, kiedy kupił to Medius?

Miałem do czynienia z takimi sprawami, wszystkie wygrane - Mediusz nie potrafi niczego udowodnić.

epsilon

Termin spłaty na styczeń tego roku. Po terminie niecałe 9 miesięcy.

lukaszb

Kancelaria Medius to nie potrafi czasem wnieść powództwa do sądu, nie mówiąc już o tym czy w ogóle potrafi cokolwiek udowodnić :) Znam taki przypadek.

anna1919

Ja rowniez mam sprawe z Kancelaria Medius, dzisiaj odebralam wezwanie do sadu na 2 listopada 2017 i nie mam pojecia jak sie za to zabrac, mam kilka dni aby odpowiedziec na pozew

epsilon

Ponieważ do mojego długu doliczyli 262 zł z pewnością podniosę sprzeciw nieprawidłowej kwoty a i to, że ja z nimi umowy nie zawierałam to również zaznaczę. Niech się z tym bujają

lukaszb
Ja rowniez mam sprawe z Kancelaria Medius, dzisiaj odebralam wezwanie do sadu na 2 listopada 2017 i nie mam pojecia jak sie za to zabrac, mam kilka dni aby odpowiedziec na pozew

 

Możesz wrzucić na forum papiery, ew podesłać na email? Zobaczymy co tam jest.

anna1919

moge podeslac na email

Wiktoria67

Panie Łukaszu, Szanowni Forumowicze,

Korzystając z wątku o Kancelarii Medius chciałabym zapytać o rzecz następującą. 26.10. br. otrzymałam ze swojego sadu rejonowego odpis postanowienia, w którym umorzono postępowanie w mojej sprawie (pożyczka w Kreditech) ale zasądzono ode mnie na rzecz Kancelarii Medius kwotę 917,00 tytułem zwrotu kosztów procesu (nadmieniam, że spłaty mojego zadłużenia w Kreditech dokonałam już po wniesieniu przeciwko mnie pozwu, który następnie cofnięto, wraz ze zrzeczeniem się roszczenia). Uzasadnienie sądowe jest dla mnie czytelne, natomiast samo postanowienie nie zawiera żadnych informacji dotyczących np. konta czy terminu mojej wpłaty. Czy oznacza to, że mogę uiścić wspomniane koszty na konto Kancelarii Medius, na które dokonałam wcześniej całkowitej spłaty mojego zadłużenia? Czy dostanę jakiś odrębny sądowy nakaz płatniczy? Równocześnie w dniu dzisiejszym otrzymałam z Kancelarii Medius informację o saldzie zadłużenia z dotychczasowym numerem mojej sprawy, numerem konta do wpłaty oraz kwotą odpowiadającą kosztom procesu ale również zabrakło terminu do wpłaty. Proszę o radę.

lukaszb
Czy oznacza to, że mogę uiścić wspomniane koszty na konto Kancelarii Medius, na które dokonałam wcześniej całkowitej spłaty mojego zadłużenia? Czy dostanę jakiś odrębny sądowy nakaz płatniczy?

 

Zapłaciłaś po wytoczeniu powództwa co oznacza, przyznałaś iż roszczenie było zasadne. Zapłać to jak najszybciej. Nic innego już z sądu nie dostaniesz. Wpłaty dokonaj na rachunek Kancelarii Medius, podaj sygnaturę w tytule przelewu i z ostrożności PESEL.

Kruszyna52

ja z nimi wygrałam. Walczcie

epsilon

Cieszę się Twoim szczęściem?????

Mnie przeraża, że jeszcze nie podali mnie do sądu a ja już mam ich w d.... . Po raz pierwszy w życiu cieszę się, że mam dużą i się tam zmieścili.

Oleńka11111

Hej kto miał do czynienia z windykacją medius ja właśnie ją mam za kredito 24

epsilon

Odłóż między książki i czekaj na sąd ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Jozak
   By Jozak
   Cześć, a jednak okazało się że miałem jeszcze jedną głupią zaciągniętą pożyczkę...resztę spłaciłem już dawno i akurat tą przeoczyłem.
   Otrzymałem informacje na e-sąd, iż zostałem pozwany  na kwotę 4449, 64 zł 
   Kapitał jaki pożyczyłem w marcu 2017 roku wyniósł 3000 zł spłaciłem prawdopodobnie 2 bądź 3 raty w wysokości 277 zł 
    
   Bardzo was proszę o informacje co mam w tej sytuacji zrobić ?
   Czekać na odpowiedź sądy, dogadać się z Kancelarią ? Wyszedłem już na prostą i posiadam już "wolne" środki, aczkolwiek po doświadczeniu oraz przede wszystkim po waszych doświadczeniach i wpisach nie chce komuś wpychać "darmowych" gratisów.
    
   Pozdrawiam i dziękuje z góry za wskazówki.
  • Graveland
   By Graveland
   Co niektórzy chyba mogą zacząć się cieszyć bo powoli zaczynają zdychać.
    
   Kancelaria Medius ma problem z długiem
   "Jak podkreśliła firma ma to związek z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, który odbił się na jej działalności. Spółka poinformowała o „drastycznym spadku wpłat na rynku hiszpańskim, który stanowi około 63 proc. aktywów grupy kapitałowej, a także częściowemu spadkowi na innych rynkach".
    
   "Spółka podała także, że brak wykonywania wymagalnych zobowiązań wobec obligatariuszy może stanowić przesłankę do wcześniejszego wykupu obligacji. Firma jednocześnie zamierza podjąć rozmowy z obligatariuszami w celu uzyskania zgód na przedłużenie terminu spłat odsetek od obligacji, a także zmiany terminu wykupu obligacji".
   Cytat za "Parkiet.com"
  • Adrianlkr
   By Adrianlkr
   Witam komornik zajął wypłatę z tytułu zaległości w Kredito gdzie windykacje prowadziła firma Medius 
   Kwota zobowiązania 3600
   Kwota odsetek + egzekucji 3700
   Czy jest jakaś szansa żeby odzyskać chociaż kwoty odsetek które naliczyla firma medius?
   Kończę swoją pętlę kredytową i chciałbym odzyskać trochę pieniędzy z tych chorych odsetek. 
   Pozdrawiam 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK