Jump to content
Irek81

Czyszczenie BIK i BIG z pozytywnych spłat

Recommended Posts

Irek81

Witam. Jak w tytule chodzi mi o wyczyszczenie ww baz z zaciąganych pożyczek Chwilówek. W październiku będę starał się o kredyt hipoteczny i podobno nie jest to miłe widoczne. W tym roku miałem dwie pożyczki w Vivus w styczniu i marcu, w roku 2017 miałem ich ok10 wszystkie spłacane przed terminem, żadnych zaległości. Aby usunąć to z BIK to wiem aby wysłać pisma do firm pożyczkowych, ale da się coś zrobić z BIG InfoMonitor aby go wyczyścić z chwilówek tzn. uregulowane płatności i zapytania o moje dane. Wszystko spłacane terminowo bez opóźnień.

I jeszcze jedna sprawa w PKO SA miałem kredyt z opóźnieniami powyżej 180 dni spłacony w 2012 roku. Widnieje w części statystycznej nie wiem czy PKO będzie to widziało gdybym miał brać tam kredyt czy tez to jakoś usunąć?

Linki
Ekspert_Kredytowy

W przypadku BIGu - również zawnioskuj o usunięcie pozytywnych danych z raportu. Pko będzie widziało starą historię, ale niekoniecznie musi to być problemem.

Irek81

W przypadku BIK ściągałem sobie wniosek z internetu i będę wysyłał w dniu jutrzejszym po pozyczkodawcach.

Jak to się ma do BIG bo nie mogę znaleść wniosku. Czy można go gdzieś pobrać czy wystarczy dopisać BIG do wniosku z BIK

W PKO kwota pożyczki była 1500-2000 tyś zł już sam nie pamietam

bergamotka

Możesz powiedzieć gdzie dokładnie znalazłeś ten wniosek?

Sama muszę się za to zabrać bo mimo że część pożyczek spłacona,co niektóre sporo po terminie wisze w BIKu.

Zastanawiam się co z jeszcze niespłaconymi pożyczkami,chwilówkami czy tutaj jest szansa żeby je usunęli z BIKu i BIGu

Ania1979

Irek, skoro spłacałeś pożyczki przed terminem...pisałeś do VIVUSA o zwrot prowizji i odsetek za wcześniejszą spłatę? Można z tego odzyskać niezłą sumkę...

Irek81

Bergamotka

Wniosek ściągnij sobie pierwszy lepszy z neta jest ich pełno, ja nie mogę znaleść wniosku na BIG. A co do niespłaconych jeszcze pożyczek chyba się nie da ich usunąć ale dopytaj bardziej poinformowanych. Najlepiej jest w vivusie bo można wszystko załatwić telefonicznie.

A o zwrot nie pisałem bo myślałem że z chwilówek się nie należy. Ale teraz to już chyba bez znaczenia.

Ekspert_Kredytowy

Irek - nie do końća bez znaczenia, bo nie są to małe pieniądze - tak w przypadku chwilówek jak i banków.

Irek81

Wiem. W banku w tamtym roku wziąłem dwie pożyczki na kwotę ok 14 tyś na 5 lat i spłaciłem po 7 msc to mile się zaskoczyłem.

A w sprawie BIG ma ktoś może wniosek lub wie jak to napisać. Chodzi mi o infomonitor

Przekret200

Witam,posiadam jeden zły wpis w bik i tylko on mnie blokuje w bankach by zaciągnąć kredyt,próba odwołania 3,5 roku temu się nie udała,powiedzcie mi czy są szanse żeby to usunąć? Wpis z Banku Santander Consumer ( opóźnienie 509dni ) kwota 2000zł. W bik zobowiązanie zamknięte 2015 roku w kwietniu.

Przekret200

Witam,posiadam jeden zły wpis w bik i tylko on mnie blokuje w bankach by zaciągnąć kredyt,próba odwołania 3,5 roku temu się nie udała,powiedzcie mi czy są szanse żeby to usunąć? Wpis z Banku Santander Consumer ( opóźnienie 509dni ) kwota 2000zł. W bik zobowiązanie zamknięte w 2015 roku w kwietniu.

Ekspert_Kredytowy

Od początku był to Santander? Czy poza tym wpisem masz również jakąś inną historię kredytową pozytywną?

Przekret200

Tak,cały czas Santander Consumer wisi ,a wpisy pozytywne są,wysłałem mailem raport bik

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • BIK - zwiększenie swojej szansy

   Witam. Rzuci ktoś okiem na mój raport BIK i podpowie czy jest coś co mogę zrobić aby go podnieść/poprawić? Będę starał się o konsolidację i chcę maksymalnie zwiększyć swoje szanse.   BIK 65/100.

   in BIK i BIG

  • BIK, BIG co jeszcze warto sprawdzić?

   Dzień dobry,   w przeszłości udało mi się złapać parę mandatów, kwoty niewielkie od 100 do 300 pln. Zazwyczaj zwlekałem z płatnościami. Regulowałem dopiero w momencie kiedy komornik przypominał mi o tym listownie. Myślę, że jesteśmy już rozliczeni. Wszystkie pozostałe rachunki, zobowiązania, raty, abonamenty płaciłem, płacę w terminie a nawet przed. W tym roku chciałbym razem z narzeczoną uruchomić kredyt hipoteczny. Co warto sprawdzić? Co sprawdza bank? BIK, BIG co jeszcze?  

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Konto bankowe, bik

   witam, pytanie bardziej z ciekawości.. czy pracownik X banku moze sprawdzić konto bankowe, historie wydatkow , wplywow itp innego banku? Np pracownik Santandera konto banku PKO.    Kolejne pytanie.. czy kolega, koleżanka ma prawo tak bezpodstawnie sprawdzić np moją historie w BIK? Z czym zalwtam itp Tak z czystej ciekawości.    Dziekuje za informacje  

   in BIK i BIG

  • Wpisy chwilówek BIK - usuwać czy zostawić?

   Przeglądnąłem swój raport BIK - ocena 58/100 Jest mnóstwo wpisów z Vivus i Wonga - cześć spłacone terminowo, część nie - większość już przekroczyła 5 lat.   Obecnie od 2 lat zero jakichkolwiek zapytań o kredyty itp, za tydzień rejestruję działalność gospodarcza, będę chciał się starać o kredyt na auto do 20 000 tyś zł.   Czy warto wysłać do nich cofniecie zgody na przetwarzanie danych aby usunąć te wpisy?  

   in BIK i BIG

  • BIK - nowa a stara punktacja

   Znalazłem jakiś czas temu wzór jak konwertować nową punktację na starą i odwrotnie. Nie mogę teraz tego znaleźć. Może mi ktoś podać linka do tego lub podać te wzory??

   in BIK i BIG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.