Jump to content
FCAntonio

Zwrot dofinansowania MDM

Recommended Posts

FCAntonio

Witam,

Po niżej opiszę sytuację w której potrzebuję pomocy, wielokrotnie byłem odsyłany z Banku gdzie brałem kredyt do BGK i odwrotnie.

w 2015r podpisałem umowę kredytową wraz z zoną z dofinansowaniem MDM, w 2016r podpisaliśmy akt notarialny na to mieszkanie. Spłacamy kredyt w terminie.

W wyniku naszej nie wiedzy w dniu wczorajszym żona podpisała akt notarialny z darowizną od dziadków w postaci kawalerki - 20m2 (dziadki maja tam bezpłatna i dożywotnią służebność osobistą)żona jest tam zameldowana od urodzenia.

W dniu dzisiejszym żona przejrzała umowę z Bankiem i znalazła zapis że nie możemy otrzymać darowizny przez 5 lat. Nie wiedzieliśmy o tym lub nie pamiętaliśmy i że będziemy musieli zwrócić dofinansowanie, niestety nie posiadamy takich środków.

Proszę o pomoc czy jeżeli w przeciągu 2-3 dni podpiszemy jeszcze raz akt notarialny z przeniesieniem z powrotem własności na dziadków unikniemy zwrotu dofinansowania, może są jeszcze jakieś inne drogi uniknięcia spłaty. Proszę o pomoc co mogę zrobić w takiej sytuacji.

Share this post


Link to post
PlanFinance.pl

Niestety nie cofniecie konieczności zwrotu dofinansowania. W ustawie nie ma informacji, iż nieruchomości nie można posiadać dłużej niż. Jest informacja, iż nie można poza formą spadku nabyć. Tzn. można, ale trzeba oddać dopłatę za okres 5 lat - ilość miesięcy od daty aktu do dnia nabycia nowej nieruchomości.

Share this post


Link to post
FCAntonio

Dziękuje za pomoc a mogę zadać pytanie na prv ?

Share this post


Link to post
PlanFinance.pl

Może lepiej tel 600616919

Share this post


Link to post
rodiczek

 

Witam,

 

Mam pytanie w temacie.

Jak wygląda procedura zwrotu dofinansowania MDM w przypadku, gdy stałem się właścicielem nowej (kolejnej) nieruchomości (nie minęło 5 lat od momentu dofinansowania i nabycia praw własności na pierwszą nieruchomość)?

 

dziękuję

rodiczek

Share this post


Link to post
Mr Tomek

Zgłaszasz ten fakt do banku. Oni zajmą się resztą

Share this post


Link to post
rodiczek

Właśnie zgłosiłem, to mnie odesłali, żebym zadzwonił na infolinię BGK i tam, żeby mi wyliczyli... stąd moje pytanie wcześniej.

Share this post


Link to post
PlanFinance.pl

Infolinia BGK nie będzie nic rozliczała. Operatorem dopłat jest bank i to bank wszystko załatwia. Czy zgłosiłeś ten fakt oficjalnie? Masz na to chyba tylko 14 dni. 'Pani Krysia" w banku może zupełnie nie wiedzieć na czym rzecz polega. Bez oficjalnego zgłoszenia narażasz się na konieczność zwrotu całego dofinansowania.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.