Jump to content
FCAntonio

Zwrot dofinansowania MDM

Recommended Posts

FCAntonio

Witam,

Po niżej opiszę sytuację w której potrzebuję pomocy, wielokrotnie byłem odsyłany z Banku gdzie brałem kredyt do BGK i odwrotnie.

w 2015r podpisałem umowę kredytową wraz z zoną z dofinansowaniem MDM, w 2016r podpisaliśmy akt notarialny na to mieszkanie. Spłacamy kredyt w terminie.

W wyniku naszej nie wiedzy w dniu wczorajszym żona podpisała akt notarialny z darowizną od dziadków w postaci kawalerki - 20m2 (dziadki maja tam bezpłatna i dożywotnią służebność osobistą)żona jest tam zameldowana od urodzenia.

W dniu dzisiejszym żona przejrzała umowę z Bankiem i znalazła zapis że nie możemy otrzymać darowizny przez 5 lat. Nie wiedzieliśmy o tym lub nie pamiętaliśmy i że będziemy musieli zwrócić dofinansowanie, niestety nie posiadamy takich środków.

Proszę o pomoc czy jeżeli w przeciągu 2-3 dni podpiszemy jeszcze raz akt notarialny z przeniesieniem z powrotem własności na dziadków unikniemy zwrotu dofinansowania, może są jeszcze jakieś inne drogi uniknięcia spłaty. Proszę o pomoc co mogę zrobić w takiej sytuacji.

Linki
PlanFinance.pl

Niestety nie cofniecie konieczności zwrotu dofinansowania. W ustawie nie ma informacji, iż nieruchomości nie można posiadać dłużej niż. Jest informacja, iż nie można poza formą spadku nabyć. Tzn. można, ale trzeba oddać dopłatę za okres 5 lat - ilość miesięcy od daty aktu do dnia nabycia nowej nieruchomości.

FCAntonio

Dziękuje za pomoc a mogę zadać pytanie na prv ?

PlanFinance.pl

Może lepiej tel 600616919

rodiczek

 

Witam,

 

Mam pytanie w temacie.

Jak wygląda procedura zwrotu dofinansowania MDM w przypadku, gdy stałem się właścicielem nowej (kolejnej) nieruchomości (nie minęło 5 lat od momentu dofinansowania i nabycia praw własności na pierwszą nieruchomość)?

 

dziękuję

rodiczek

Mr Tomek

Zgłaszasz ten fakt do banku. Oni zajmą się resztą

rodiczek

Właśnie zgłosiłem, to mnie odesłali, żebym zadzwonił na infolinię BGK i tam, żeby mi wyliczyli... stąd moje pytanie wcześniej.

PlanFinance.pl

Infolinia BGK nie będzie nic rozliczała. Operatorem dopłat jest bank i to bank wszystko załatwia. Czy zgłosiłeś ten fakt oficjalnie? Masz na to chyba tylko 14 dni. 'Pani Krysia" w banku może zupełnie nie wiedzieć na czym rzecz polega. Bez oficjalnego zgłoszenia narażasz się na konieczność zwrotu całego dofinansowania.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Ugoda z Euro Bank a zwrot składki ubezpieczeniowej.

   To tak sytuacja wygląda tak kredyt wypowiedziany (miedzy czasem próba rezygnacji z ubezpieczenia) potem pismo o ugodę i propozycja ugody. I tu mam ale bo niby ugoda bez ubezpieczenia a po podliczeniu z ugody wynika że mm do spłaty więcej niż przed wypowiedzeniem ? Jak na razie nie podpisałem. Jak to wygląda z tymi ugodami ubezpieczenie nie powinno być zwracane albo suma do spłaty pomniejszana ?

   in Dla zadłużonych

  • Konsolidacja w Alior Bank a zwrot prowizji.

   Witam mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość Mama wzięła konsolidację w Alior na chwilówki i inne pożyczki w parabankach ( na 60 rat miesięcznych ) umowę konsolidacji zwarła z pośrednikiem Kwota kredytu 61500pln Prowizja banku 13000 pln Prowizja pośrednika 10700 pln ! Odsetki 22000 Kwota całkowita 85500 pln RRSO 28% Całkowita kwota do spłaty 107000 pln kwota pozostała do spłaty 60000 pln ubezpieczenie brak Rata 1800 pln ! Do

   in Forum prawne

  • Komornik a zwrot podatku.

   Witam, mam krotkie pytanie czy jesli jestem zyrantem kredytu, dluznik co miesiac ma zciagane na poczet tego kredytu pieniadze  przez komornika czy moje pieniadze ze zwrotu nadplaty podatku musza byc rowniez zajete?????

   in Komornik, windykacja

  • Zwrot z US z dziwnym tytułem.

   Pytanie ? Znajoma ma dziwną sytuację : ma kilku komorników - rozliczała się z US i dostała na konto kwotę która wynikała z zwrotu na dziecko  , przelewu dokonał Urząd Skarbowy ale w tytule ma napisane zwrot zajętej wierzytelności  numer ( numer jednej ze spraw którą ma u komornika) - ta sprawa u komornika nie jest zamknięta czy ktoś ma pomysł o co chodzi?

   in Komornik, windykacja

  • Zwrot części prowizji.

   Witam   Mam pytanie odnośnie zwrotu prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.   Otóż 19 czerwca wysłałem do credit agricole za pośrednictwem internetu o zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę.   Kredyt wziąłem na 6 lat na kwotę 30000 Prowizja wynosiła 3 870 zl. Splacilem go po 4 miesiącach. Po 2 latach napisałem o zwrot prowizji. Przez 38 dni nie dostałem żadnej informacji, ani na email ani pocztą. Dzisiaj poszedłem do placówki a tam dowiedziałem się, że odpowiedź była negatywna dnia

   in Forum prawne

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.