Jump to content
Mariusz87

Negatywne wpisy w ERIF mimo spłaty zobowiązania

Recommended Posts

Mariusz87

Sprawa negatywnego wpisu w bazie erif.
W zeszłym roku miałem zaległe zobowiązanie wobec firmy PolCredit Sp. z o.o. Z racji nieterminowej płatności zobowiązania z tytułu pożyczki firma PolCredit wpisała mnie do bazy BIK oraz ERIF. Po kilku tygodniach dokonano cesji wierzytelności i dług przejęła firma windykacyjna Vindix.
Po kilku dniach od cesji udało mi się spłacić całość zobowiązania. Po dokonaniu spłaty wysłałem do firmy PolCredit pismo listem poleconym oraz takie samo drogą mailową, w którym prosiłem o wykreślenie negatywnych wpisów w bazie BIK i ERIF w związku z zamknięciem zobowiązania. 
Miało to wszystko miejsce w miesiącu grudniu. Dzisiaj generując nowy raport BIK oraz ERIF zauważyłem, że nadal widnieje negatywny wpis w bazie (erif) dokonany przez firmę PolCredit na kwotę, którą byłem winien.
Zadzwoniłem do firmy PolCredit i pracownik tejże firmy twierdzi, że w sprawie wpisu powinienem się kontaktować z firmą Vindix, ponieważ oni przejęli dług. Zadzwoniłem więc następnie do firmy Vindix, a oni twierdzą, że nie mogą usunąć wpisu w bazie Erif ponieważ nie oni ten wpis tam umieścili.
Jestem zatem między młotem, a kowadłem.
Jeden zrzuca winę na drugiego. Co mogę zrobić, aby skutecznie wyegzekwować usunięcie negatywnego wpisu?

 

Druga sprawa dotyczy firmy Netia. Miałem zaległe 2 faktury, na łączną kwotę  107 zł. Netia dokonała negatywnego wpisu w bazie ERIF.

Dług został spłacony, natomiast w bazie ERIF widnieje zobowiązanie na kwotę 110,66 zł. 

Z tego co przeczytałem w internecie negatywnego wpisu można dokonać jeśli zobowiązanie wynosi minimum 200 zł. 

Czy to prawda? Co mogę z tym tematem zrobić?

Linki

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Wpisy do BIK a kredyt.

   Witam, mam kilka negatywnych wpisów w BIK z tytułu wcześniejszych zadluzen. Udało mi się jakiś czas temu uregulować wszystkie zobowiązania a chciałbym w niedługim czasie skorzystać z kredytu hipotecznego. Obawiam się że wpisy (długoterminowe niesplacanie) mogą spowodować, że tego kredytu nie dostanę. Jaka jest szansa w takim przypadku na cokolwiek? Dodam, że w tej chwili jestem na ZERO z kredytami. Brak kredytów i brak opóźnień. 

   in BIK i BIG

  • Nieusuwalne wpisy Aasa

   Szanowni Państwo, ponad miesiąc temu spłacilam całkowicie pożyczkę w Aasa Polska. Korespondowalam z w/w firma odnośnie usuwania wpisów w bazach. Licząc 30 dni od 07.03 wpisy miały być usunięte. Niestety dzisiaj dalej widnieją jako zobowiązanie otwarte z odnotacja o 99 latach. Cofałam zgody na działanie marketingowe w jednym emialu z dnia 07. 03 wraz z prośbą o usunięcie danych z BIK. Czy ktoś może poradzić co dalej w takiej sytuacji? Pozdrawiam. 

   in BIK i BIG

  • Wpisy chwilówek BIK - usuwać czy zostawić?

   Przeglądnąłem swój raport BIK - ocena 58/100 Jest mnóstwo wpisów z Vivus i Wonga - cześć spłacone terminowo, część nie - większość już przekroczyła 5 lat.   Obecnie od 2 lat zero jakichkolwiek zapytań o kredyty itp, za tydzień rejestruję działalność gospodarcza, będę chciał się starać o kredyt na auto do 20 000 tyś zł.   Czy warto wysłać do nich cofniecie zgody na przetwarzanie danych aby usunąć te wpisy?  

   in BIK i BIG

  • Wpisy BIK i BR

   Witam   Posiadam wpisy w bazach BIK i BR. Jeśli chodzi o BIK są to  3 zamknięte zobowiązania, w BR 3 wpisy (Raiffeisen i Pekao SA). Mógłby ktoś obeznany zerknąć czy coś da się z tym zrobić ? W razie "W" powierzę takiej osobie, firmie usunięcie...

   in BIK i BIG

  • Wpisy w BIK u

   Czy mając zaległości wpisaną do BIK u 132 dni opoznienia 14000 zł i spłaceniu jej przed wnioskiem  jest możliwość uzyskania kredytu w PKO bp

   in BIK i BIG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.