Jump to content
zmartwiony1

KH, a BIK

Recommended Posts

zmartwiony1

Złożyłem wniosek na kredyt hipoteczny na 25000 złotych na zakup wymarzonego mieszkania w PKO BP . Spełniam wszystkie podstawowe kryteria, takie jak dochody, umowy itp. Niestety okazało się że system w PKO BP mnie nie puścił ze względu na to że widnieje w Bankowym Rejestrze.

W 2012 przez firmę którą prowadziłem miałem kryzys finansowy, nie spłaciłem karty kredytowej w ING.  Przerwa trwała ponad 60 dni, a kwota to 10700 zł. Całość została spłacona do 11 czerwca 2014 roku.

W 2016 brałem kredyt konsupcyjny w ING, nie było żadnego problemu z weryfikacją, nigdy się nie sprawdzałem w BIK, ale myślałem, że skoro w 2016 otrzymałem kredyt, to teraz też nie będzie problemu.

Przy wniosku kredytowym teraz na starcie był negat.

Moje pytania:

1. Jak załatwić żeby ING wykreśliło mnie z BIK-u.  Dodam że napisałem już pismo do ING, ale odpisali negatywnie, teraz napisałem odwołanie.

2. Czy BIK i BIG to to samo, czy muszę się wykreślić jeszcze z jakiś rejestrów.

3. Czy po 11 czerwca 2019 (minie 5 lat) z automatu mnie wykreślą, czy trzeba składać jakiś wniosek i ile to trwa?

4. Czy w mojej sytuacji jest jakiś Bank który udzieli mi kredytu hipotecznego?

Prosże o pomoc. Bardzo mi zależy

Linki
Mr Tomek

a w której bazie kredytowej właściwie jesteś

piszesz o 3 różnych BIK, BIG i BR

przy takich zaległościach i zadłużeniu bank będzie mógł trzymać te dane przez 5 lat

Najgorszą bazą jest BR - tutaj nie ma odstępstwa - czyli jeśli jest wpis to z hipoteki nici, ale skoro dostałeś kredyt w ING to może jednak to inna baza?

PlanFinance.pl

Wątpię, żeby jakikolwiek bank wpisał Ciebie do BR ze względu na opóźnienie 60 dni. Stawiam na BIK. Czy masz raporty z wskazanych baz?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Pożyczka na wyczyszczenie BIK zastaw mozliwy

   Witam,  niestety po próbie konsolidacji temat opadł.  Poszukuje wiec prywatnego inwestora który był by skłonny pożyczyć 43,000zl na okres ok 4/5 miesięcy.    Cos o mnie, 25lat, pracująca ( umowa na czas nieokreślony) dochód ok 2900msc + szanowane 500plus.    Jako zabezpieczenie pożyczki posiadam samochód o wartości ok 45,000zl, oraz znajomy może użyczyć hipoteki na działce o wartości ok 80,000zl.    Procent i warunki do ustalenia. Przez pewne życiowe błędy

   in Pożyczki prywatne

  • Punktacja BIK 0-100

   Zalogowałam się w BIK, pobrałam raport, miałam w dniu pobrania 55 punktów. Spłaciłam drobną pozostałość kredytu, został mi tylko 1, więc lada chwila ta punktacja powinna się zmienić na korzystniejszą.  W życiu spłaciłam już wiele kredytów, głównie były to kredyty ratalne, został hipoteczny. Chcę teraz wziąć pożyczkę hipoteczną, by naprawić swoją sytuację finansową. Jak mam rozumieć ten scoring ? Wszędzie czytam, że macie tych punktów kilkaset, tutaj mam max 100, więc w jaki sposób mam

   in BIK i BIG

  • Czyszczenie BIK czy zostałem oszukany ?

   Witam dwa tygodnie temu zleciłem firmie usunięcie negatywnych wpisów wpłaciłem zaliczkę 800 zł reszta po czyszczeniu. Nie podpisywałem żadnej umowy . Powiedzieli że wszystko oni załatwiają i że cały czas pracują nad usuwaniem. Czy bez mojego pelnomoctnica mogą coś zdziałać ? Czy okłamują mnie zwyczajnie .jeśli tak to mogę coś zrobić ? Niby mają kancelarie w Krakowie i w moim mieście tam gdzie byłem . Telefony odbierają ale martwi mnie to .

   in BIK i BIG

  • Czysty bik a kredyt.

   Witam wszystkich, nigdy nie mialem zadnych kredytow bankowych poza paroma chwilowkami. Moj BIK po pobraniu raportu jest zerowy, czy mam szanse na kredyt z takim bikiem? Czy ktos moglby rzucic okiem? Pozdrawiam

   in Kredyty gotówkowe

  • Pomoc w analizie raportu BIK

   Witam, Mam do Państwa pytanie. Mieszkam od 16 lat za granicą. Ponieważ przymierzam się do założenia w Polsce sp. z o.o. postanowiłem sprawdzić swój BIK. W raporcie jest napisane że nie mam zobowiązań kredytowych w trakcie spłaty ani zobowiązań kredytowych zamkniętych jednakże mam opóźnienia w płatnościach oraz rzekomo nie spłacony dług? Nie wiem skąd, bo nie mogę się tego doczytać nigdzie. Czy ktoś z państwa mógłby mi w tym pomóc, proszę? Dziękuje!

   in BIK i BIG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.