Jump to content
embi

Konsolidacja a karty kredytowe

Recommended Posts

embi

Dzień dobry!
Niedawno (dwa tygodnie temu) dokonałam konsolidacji w T-mobile Usługi Bankowe kilku drogich kredytów i chyba nieopatrznie - karty kredytowej. Wszystkie konsolidowane zobowiązania mam spłacone, oczekuję na potwierdzenia zamknięcia kredytów. Karta kredytowa spłacona - leży na półce nie używana. Na dopełnienie formalności związanych z zamknięciem konsolidowanych rachunków mam 4 miesiące (zostało więc 3,5 m-ca).

Nie miałam problemów ze zdolnością kredytową ani z płatnościami. W konsolidacji chodziło o zmniejszenie kosztów kredytowania.
Ogólnie jest ok, jestem zadowolona, mam o wiele bardziej komfortową finansowo sytuację, ale:

Często podróżuję, bywa, że za granicą po prostu muszę korzystać z płatności kk, bo inne karty nie są akceptowane. A zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów.

Rozumiem - że z konsolidowanej kk nie mogę korzystać, nawet jeśli natychmiast po transakcji - zasiliłabym ją na nowo.

Muszę kartę zamknąć - czyli zlikwidować?

Ale - czy mogę otworzyć nową kartę kredytową w tym samym banku (BNP) ? Zależy mi, bo mam tam rachunek od 10 lat, tam wpływają moje i męża wynagrodzenia.

Finalist

Witam. Jeśli bank wymaga potwierdzeń zamknięcia konsolidowanych zobowiązań, to najlepiej złożyć dyspozycję wypowiedzenia umowy tej karty kredytowej. Po 30 dniowym okresie jej wypowiedzenia, zacznie się właściwy proces jej zamykania. Całość może potrwać 2-3 miesiące, więc lepiej zrobić to jak najszybciej, żeby potem nie było nieprzyjemności (zazwyczaj banki nie robią problemów, ale jeśli jest zapis w umowie to bank może go chcieć egzekwować).

Jak najbardziej może Pani zawnioskować o nową kartę kredytową w tym samym banku, ponieważ jako zobowiązanie w BIK pojawi się ona z datą zawarcia umowy bieżącą, czyli bank nie podważy tego w żaden sposób - będzie to zupełnie nowy produkt, który wówczas nie podlegał konsolidacji (nawet jeśli karta będzie na dokładnie ten sam limit kredytowy).

embi

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Bank wymaga jedynie, abym zamknęła rachunki po konsolidowanych zobowiązaniach, natomiast nie wymaga dostarczania potwierdzeń - sam po upływie 4-miesięcznego terminu sprawdza, czy wywiązałam się z umowy.

Finalist

Lepiej więc zamknąć tą kartę kredytową i po prostu wziąć nową - wówczas warunek banku zostanie spełniony.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.